Судове рішення #602353
2-315/07

2-315/07

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ      УКРАЇНИ

05  лютого  2007  року  Будьонівський  районий  суд м.Донецька

у  складі:  головуючого  судді Шишова  О.О.

при  секретарі:                                             Редько  С.В.

за  участю:      позивача                               ОСОБА_1

відповідача                    ОСОБА_2.

третьої  особи      ОСОБА_3

Розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Донецьку справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини у  зв'язку  з  навчанням  , -

Встановив:

04 січня 2007 року ОСОБА_1. звернулася у Будьоннівський районний суд м.Донецька з позовною заявою у якій просила суд стягнути з ОСОБА_2. на користь сина ОСОБА_3. аліменти у розмірі 1/3 частини від усіх доходів відповідача до досягення ОСОБА_3   23  років  при  умові  його  навчання.

У судовому засіданні позивач підтримала заявлені вимоги, в обгрунтування яких пояснила, ще ОСОБА_3. є сином відповідача. У теперішній час син навчається у двох вищих навчальних закладах на контратній основі. Вартість навчання складає 780грн. в місяць. Крім того, вона витрачає гроші в розмірі 300грн. на дорогу та їжу в навчальному закладі. Ураховуючи, що вона отримує заробітну плату в розмірі близько 1000грн. та не може утримувати сина матеріально в повній мірі, просила суд стягнути з ОСОБА_2. аліменти у зв'язку з навчанням сина, в розмірі 1/3 частини від усіх його доходів.

Відповідач у судовому засіданні позовні вимоги визнав частково, просив суд стягнути аліменти в розмірі Ч частини від його заробітної плати. Обґрунтовуючи вказаний розмір аліментів, пояснив, що він проживає окремо від сім'ї, йому необхідно платити додатково за житло, крім того, необхідно витрачати кошти на себе. Син повнолітня особа, яка може самостійно заробляти на життя. Навчається у двох навчальних закладах, що не є обов'язковим. Навчальні  залади  відвідує  не  регулярно.

Долучений судом в якості третьої особи ОСОБА_3. підтримав позовні вимоги та просив суд стягнути з батька аліменти в розмірі 1/3  частини  від  усіх  його  доходів.

Вислухав пояснення сторін, дослідивши матеріали справи у межах заявлених  позовних  вимог,   суд  приходить  до  наступного.

Згідно з свідоцтвом про народження ОСОБА_3. народився ІНФОРМАЦІЯ_1,   батьом  є  ОСОБА_2.,  матір'ю  ОСОБА_1

Відповідно контракту від 01 вересня 2005року ОСОБА_3. навчається у вищому навчальному закладі "ІНФОРМАЦІЯ_2 на очно-заочном відділенні, відповідно контракту    ІНФОРМАЦІЯ_3   ОСОБА_3.    навчається    у

 

                                                                          2

ІНФОРМАЦІЯ_4.

Стаття 199 СК України передбачає, якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох  років  за  умови,  що  вони можуть  надавати матеріальну допомогу.

Згідно з довідкою про доходи, встановлено, що відповідач працює на ІНФОРМАЦІЯ_5середній заробіток становить 2236,91грн.

Відповідно довідки з місця роботи позивачка ОСОБА_1. працює в ТОВ "Торгівельний будинок "Амстор" отримує заробітну плату в  розмірі  1107,73грн.

Статтею 182 СК Украины передбачено, що при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров'я та матеріальне становище дитини;стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне  значення.

Стаття 60 ЦПК України передбачає, що кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, наякі вона посилається як на підставу своїх вимог  і  заперечень,  крім  випадків,   встановлених  статтею  61  Кодексу.

До суду небуло надано доказів про будь-які захворювання учасників  процесу,  наявність  інших  аліментних  обов'язків.

Крім того, до суду не надано доказів з боку позивача про розмір витрат які необхідні на проїзд та придбання їжи у навчальних заладах.

У    відповідності    зі    ст.     183    СК    України    частина    заробітку . (доходу)   матері,   батька,   що  буде  стягуватися  як  аліменти  на  дитину, визначаються  судом.

Ураховуючи матеріальний стан відповідача, позивача, з урахіванням доказів які були надані до суду, суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню та з відповідача необхідно стягнути аліменти на утримання сина у зв'язку з його навчанням у розмірі Н частини.

У відповідності з частиною 1 статті 191 СК України, яка передбачає, що аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову, з ОСОБА_2. необхідно стягувати аліменти  з  04  січня  2007року.

Оцінюючи наведені позивачем докази у їх сукупності суд дійшов до висновку, що позовні вимоги позивачки про стягнення аліментів на утримання дитини, підлягають частковому задоволенню, та з ОСОБА_2. на користь ОСОБА_3. на його утримання у зв'язку з навчанням необхідно стягнути 1/4 частину з усіх видів заробітка відповідача.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 183, 191, 199 СК України,   ст.ст.   10,   11,   60,   215  ЦПК України,   суд

Вирішив:

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_2, 1966 року народження на користь ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, аліменти на його утримання у зв'язку з навчанням у розмірі  1/4  частини  з  усіх  видів  заробітка   (доходів),   але  не  менше

 

                                                                        3

ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму щомісячно, починаючи з «04» січня 2007г. та до досягнення ОСОБА_3. 23 років за умови його  навчання.

Стягнути з ОСОБА_2 судові витрати у дохід держави  у  розмірі  51  грн.

Рішення в частині стягнення аліментів на утримання дитини підлягає  негайному  виконанню.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може  бути  подано  протягом  десяти  днів  з  дня  проголошення  рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів  піля  подання  заяви  про  апеляційне  оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк двадцять днів, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація