Судове рішення #6022445
3/148

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


"10" серпня 2009 р.

                    Справа № 3/148.


За позовом відкритого акціонерного товариства «Енергопостачальна компанія «Чернівціобленерго», м. Чернівці


до Житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства №11, м. Чернівці


про відшкодування збитків завданих внаслідок порушення Правил користування електричною енергією –1613,33 грн.

Суддя О.В. Гончарук


Представники:

Від позивача –Тимофійчук Я.В., довіреність №101 від 01.02.2009 року

Від відповідача –не з’явився


СУТЬ СПОРУ: відкрите акціонерне товариство «Енергопостачальна компанія «Чернівціобленерго»звернулося до Житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства №11 з позовом про відшкодування збитків завданих внаслідок порушення Правил користування електричною енергією у розмірі 1613,33 грн.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує фактом вчинення відповідачем правопорушення у вигляді самовільного приєднання до електромережі, зафіксованого актом про порушення Правил користування електричною енергією за №8-154 від 15.02.2008 року.

Ухвалою господарського суду Чернівецької області від 01.07.2009 року порушено провадження у даній справі з призначенням її до розгляду у судовому засіданні на 27.07.2009 року.

Ухвалою від 27.07.2009 року, у зв’язку з неявкою представника відповідача у судове засідання, розгляд справи відкладено на 10.08.2009 року.

На день вирішення спору, 10.08.2009 року, належним чином повідомлений відповідач, явку свого представника у судове засідання повторно не забезпечив, відзиву на позовну заяву не надав.

Враховуючи, що відповідача належним чином повідомлено про день, час і місце вирішення спору, а також те, що попередньою ухвалою його попереджено про можливість розгляду справи без його участі, справа розглядається без участі відповідача, за наявними у ній доказами.

Представник позивача, при цьому, наполягає на задоволенні позовних вимог з підстав зазначених у позовній заяві.

Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши подані сторонами документи і матеріали, з’ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, дослідивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення її по суті, суд  встановив.

19.12.2006 року між відкритим акціонерним товариством «Енергопостачальна компанія «Чернівціобленерго»та Житловим ремонтно-експлуатаційним підприємством №11 укладено договір на постачання електричної енергії за № 11/2  (надалі - Договір), згідно умов якого позивач зобов’язався постачати відповідачу електроенергію в межах визначених Договором, умовами та обсягами постачання електроенергії та потужності, а відповідач зобов'язався своєчасно проводити оплату за спожиту електроенергію та виконувати інші умови Договору.

15.02.2008 року представниками відкритого акціонерного товариства «Енергопостачальна компанія «Чернівціобленерго» в присутності головного інженера відповідача –Вержака В.А., складено акт про порушення Правил користування електричної енергією юридичною особою за №8-154 в якому, за результатами обстеження адміністративного приміщення першого поверху КЖРЕП №11, що знаходиться у місті Чернівці по вул. Чехова, 23, зафіксовано правопорушення у вигляді самовільного підключення електролічильника, не вказаного у Договорі.

На підставі акту, комісією позивача прийнято рішення про проведення обчислення розміру збитків, завданих енергопостачальнику на суму 1613,33 грн., яке оформлене протоколом комісії за № 667 від 22.02.2008 року.

На підставі вказаного рішення відповідачу виставлено рахунок від 15.02.2008 року, який відповідачем в добровільному порядку не оплачений.

Згідно п.п. 2.1. Договору під час виконання умов Договору, а також при вирішенні всіх питань що не обумовлені цим Договором сторони зобов’язались керуватись чинним законодавством України та Правилами користування електричною енергією.

Відповідно до статті 275 Господарського кодексу України, статті 26 Закону України «Про електроенергетику» (надалі - Закон) споживання енергії можливе лише на підставі договору з енергопостачальником.

Згідно п.п. 6.40 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 31.07.1996 року №28, у разі виявлення у споживача пошкоджень або зриву пломб електропередавальної організації та/або пломб держповірки або за умови збереження цілісності пломб держповірки та електропередавальної організації пошкодження розрахункових приладів обліку (розбите скло, пошкодження цілісності корпусу приладу обліку тощо), встановлення перемички, шунтуючої коло струму лічильника, використання різного роду пристроїв з метою зменшення показів приладу обліку, несанкціонованого втручання у параметри багатофункціональних лічильників, порушення цілісності ізоляції вторинних кіл трансформаторів струму чи напруги, знеструмлення кіл струму або кіл напруги приладу обліку, самовільного встановлення споживачем трансформаторів струму чи напруги, коефіцієнти трансформації яких не відповідають указаним на  паспорті (табличці) трансформатора та/або вказаним у договорі про  постачання, інших дій або бездіяльності споживача з метою зниження значення показів засобу обліку, покази розрахункового засобу обліку не враховуються, а електропередавальна організація (постачальник електричної енергії за регульованим тарифом) здійснює перерахунок обсягу фактично спожитої електричної енергії за період від дня останнього контрольного огляду засобу обліку представником електропередавальної організації (постачальника електричної енергії за регульованим тарифом) чи фактично проведеної і підтвердженої актом технічної перевірки роботи схеми комерційного обліку, що мала передувати виявленню порушень, але цей період має не перебільшувати шести місяців. Якщо у споживача електричної енергії виявлено підключену та/або приєднану поза розрахунковим засобом обліку приховану проводку, пристрій, що занижує покази засобу обліку, порушення умов монтажу, виявити які представник постачальника електричної енергії при попередніх відвідуваннях не мав можливості, споживачу робиться перерахунок обсягу фактично спожитої електричної енергії з  дати допуску електроустановок споживача в експлуатацію, але не більше трьох років. Перерахунок обсягу фактично спожитої електричної енергії та його вартості здійснюється відповідно до Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженої постановою НКРЕ від 04.05.2006р. N562, зареєстр. в Мінюсті України 04.07.2006р. за N782/12656, за тарифами, що діяли протягом споживання електричної енергії з порушенням.

У відповідності до п.8.1 Правил користування електричною енергією позивач має право складати акти про невідповідність дій (бездіяльності) споживача умовам договору про постачання електричної енергії та порушення вимог законодавства України в електроенергетиці.

Відповідно до вимог пункту 6.41 Правил у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником постачальника електричної енергії, від якого споживач одержує електричну енергію, або електропередавальної організації порушень цих Правил або умов договору на місці виявлення порушення у присутності представника споживача оформляється двосторонній акт порушень. В акті мають бути зазначені зміст виявленого порушення із посиланням на відповідні пункти цих Правил та вихідні дані, необхідні та достатні для визначення обсягу недоврахованої електричної енергії та/або суми завданих споживачем збитків. За необхідності в акті зазначаються заходи, які необхідно вжити для усунення допущених порушень. Акт складається в двох примірниках, один з яких передається або надсилається споживачеві. У разі відмови споживача підписати акт в ньому робиться запис про відмову. У цьому разі акт вважається дійсним, якщо він підписаний не менше ніж трьома уповноваженими представниками постачальника електричної енергії (електропередавальної організації). Споживач має право подати пояснення і зауваження щодо змісту акта, які зазначаються в акті, а також викласти мотиви своєї відмови від його підписання. Акт підписують тільки особи, які брали участь в контрольному огляді або технічній перевірці.

Згідно п.6.42 вищевказаних Правил на підставі акта порушень уповноваженими представниками постачальника електричної енергії (електропередавальної організації) під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначаються обсяг недоврахованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків. Комісія з розгляду актів порушень створюється постачальником електричної енергії (електропередавальною організацією) і має складатися не менше ніж з трьох уповноважених представників постачальника електричної енергії. Споживач має бути повідомлений про час і дату засідання комісії не пізніше ніж за 5 робочих днів до призначеного дня засідання і має право бути присутнім на засіданні комісії. Рішення комісії оформляється протоколом і набирає чинності з дня вручення протоколу споживачу. Разом з протоколом споживачу надаються розрахунок величини вартості та розрахункові документи для оплати недоврахованої електричної енергії та/або збитків. Споживач має право оскаржити до суду рішення комісії протягом 10 робочих днів з дня вручення протоколу споживачу.

Обсяг недоврахованої електричної енергії визначається на підставі пунктів 2.1.7, 2.2 Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, відповідно до яких методика застосовується у разі самовільного підключення електроустановок, струмоприймачів або проводів до мережі електропередавальної організації. Обсяг електричної енергії, необлікованої внаслідок порушення ПКЕЕ, розраховується на підставі акту порушень, який складається відповідно до передбаченої ПКЕЕ процедури.

За таких умов, враховуючи вимоги вищевказаних нормативно-правових актів в їх співвідношенні з встановленими судом обставинами справи, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог про стягнення з відповідача на його користь 1613,33 грн. заборгованості за недораховану електроенергію.

Судові витрати віднести на відповідача, з вини якого спір безпідставно доведено до господарського суду.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 33, 43, 49, 75, 82, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, с у д –


ВИРІШИВ:


1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з  Житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства № 11:

- на користь відкритого акціонерного товариства «Енергопостачальна компанія «Чернівціобленерго (м. Чернівці, вул. Прутська, 23-А, р/р 26039309800000 в ЧФ «Ощадбанку», МФО 356334, код 00130760) 1613,33 грн. заборгованості за недораховану електроенергію;

- на користь відкритого акціонерного товариства «Енергопостачальна компанія «Чернівціобленерго (м. Чернівці, вул. Прутська, 23-А, р/р 26001017113553 в ВАТ  «Укрексімбанк», МФО 356271, код 00130760) 102 грн. державного мита та 312,50 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

3. З набрання рішенням законної сили видати накази.



Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку, передбаченого для оскарження, а у разі подання апеляційної скарги або внесення апеляційного подання, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційною інстанцією.


                   Суддя                                                                  О.В. Гончарук


  • Номер:
  • Опис: стягнення 70 682 грн. 02 коп.
  • Тип справи: Виправлення помилки у наказі, або визнання наказу таким, що не підлягає виконанню (2-й розділ звіту)
  • Номер справи: 3/148
  • Суд: Господарський суд Дніпропетровської області
  • Суддя: Гончарук О.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 22.08.2018
  • Дата етапу: 03.09.2018
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація