Судове рішення #60108

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ  ОБЛАСТІ


УХВАЛА

про повернення позовної заяви

"21" липня 2006 р.                                                                                      №


   Суддя       Т.І. Ковальчук,


розглянувши матеріали

за позовом сільськогосподарського кооперативу “Світанок”, с. Припруття Новоселицького району Чернівецької області


до Припрутської сільської ради, с. Припруття Новоселицького району Чернівецької області


третя особа –Молдован Флоря Михайлович


про визнання нечинним свідоцтва про право власності на майновий пай


В С Т А Н О В И В:


З позовної заяви та доданих до неї матеріалів вбачається, що у справі прямо зачіпаються майнові права фізичної особи –громадянина Молдована Флорі Михайловича, мешканця с. Припруття Новоселицького району Чернівецької області, якому видано оспорюване позивачем свідоцтво на право власності на майновий пай і якого позивач зазначає третьою особою.

За таких обставин у відповідності до ст.ст. 53, 54, п. 5 ч.5 ст. 227 КАС України суд повинен залучити громадянина Молдована Ф.М. до участі в справі в якості третьої особи. Невиконання вказаних приписів  Кодексу є підставою для скасування судового рішення.

Однак, згідно з п. 6 Прикінцевих та перехідних положень КАС України до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року, вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.

У відповідності до ст. 1 ГПК України підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності (далі - підприємства та організації), мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням. У випадках, передбачених законодавчими актами України, до господарського суду мають право також звертатися державні та інші органи, громадяни, що не є суб'єктами підприємницької діяльності. У відповідності до ст.ст. 18, 21, 22, 26, 27 ГПК України треті особи в господарському спорі – це також юридичні особи або приватні підприємці.

Згідно зі ст. 12 ГПК України господарським судам підвідомчі:

1) справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів та з інших підстав, а також у спорах про визнання недійсними актів з підстав, зазначених у законодавстві, крім:

спорів, що виникають при погодженні стандартів та технічних умов;

спорів про встановлення цін на продукцію (товари), а також тарифів на послуги (виконання робіт), якщо ці ціни і тарифи відповідно до законодавства не можуть бути встановлені за угодою сторін;

інших спорів, вирішення яких відповідно до законів України, міждержавних договорів та угод віднесено до відання інших органів;

2) справи про банкрутство;

3) справи за заявами органів Антимонопольного комітету України, Рахункової палати з питань, віднесених законодавчими актами до їх компетенції.

Отже, господарським судам підвідомчі справи, коли склад учасників спору відповідає ст. 1 ГПК України, а правовідносини, щодо яких виник спір мають господарський характер.

Спір, з яким позивач звернувся за вирішенням до господарського суду за своїм змістом є адміністративним позовом, однак суб’єктний склад учасників спору з урахуванням необхідності залучення до участі у справі фізичної особи громадянина Молдована Ф.М. не відповідає ст. 1 ГПК України, а тому згідно зі ст. 6, ч. 1 ст. 18, п. 6 Прикінцевих та перехідних положень КАС України, ст.ст. 1, 15, 26, 30, 35 Цивільного процесуального кодексу України даний спір підлягає розгляду місцевим загальним судом як адміністративним судом, а не місцевим господарським судом.

Залучення вказаної фізичної особи до участі у справі після відкриття господарським судом провадження у адміністративній справі є неможливим з огляду на розмежування компетенції загальних і господарських судів стосовно справ адміністративної юрисдикції у перехідний період, підстави для закриття провадження в адміністративній справі визначені ст. 157 КАС України без урахування п. 6  Прикінцевих та перехідних положень КАС України. Відтак, відкривши провадження у даній справі без залучення до участі у ній фізичної особи громадянина Молдована Ф.М., права і обов’язки якого зачіпаються в даній справі,  господарським судом  буде порушено його охоронювані законом права, свободи та інтереси, залучити ж громадянина Молдована Ф.М.  до участі у справі в силу наведених вище приписів процесуальних законів та з огляду на його статус фізичної особи господарський суд не має підстав.

У відповідності до п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.1, 12 Господарського процесуального кодексу України, ст. 6, ч. 1 ст. 18, п.6 ч. 3 ст. 108 , п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд

У Х В А Л И В :


1.          Позовну заяву повернути позивачеві.


Додаток –на 7 арк.

                                                                 

Суддя                                                                                                    Т.І.Ковальчук

  • Номер:
  • Опис: інформація щодо виплати суддям вихідної допомоги при виході у відставку, ДСА України
  • Тип справи: Запит на інформацію
  • Номер справи:    
  • Суд: Восьмий апеляційний адміністративний суд
  • Суддя: Ковальчук Т.І.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Зареєстровано
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 27.06.2019
  • Дата етапу: 27.06.2019
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація