Судове рішення #59992093

14.10.10 ,


Апеляційний суд Херсонської області

м. Херсон, вул. 295 Херсонської стрілецької дивізії, 1а, 73000, (0552) 45-47-78


Справа №22ц-3297/2010 р. Головуючий в І інстанції Ковальчук Т.М.

Категорія: 57 Доповідач: Кузнєцова O.A.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

2010 року жовтня місяця 14 дня колегія суддів судової плати в цивільних справах апеляційного суду Херсонської області в складі:

Головуючої:ОСОБА_1

Суддів: Приходько Л.A.,Бездрабко В.О.

при секретарі: Ляшенко О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Херсоні цивільну справу за апеляційною скаргою управління Пенсійного фонду України в Іванівському районі Херсонської області на постанову Іванівського районного суду Херсонської області від 23 лютого 2010 року в справі за позовом ОСОБА_2 до управління пенсійного фонду України в Іванівському районі Херсонської області про І стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «Дітям І війни», -

встановила:

В січні 2010 року ОСОБА_2 звернувся до суду з вищевказаним позовом.

Позивач зазначав, що відповідно до Закону України від 18 (листопада 2004 р. «Про соціальний захист дітей війни» він є дитиною війни.

Ст. 6 зазначеного вище Закону дає їй право на щомісячну допомогу в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, яку він не отримує.

З 01 січня 2008 р. управління Пенсійного фонду України в Іванівському районі Херсонської області (далі - Управління) виплачує позивачу щомісячну допомогу в розмірі 10% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Про порушення своїх прав довідався »2009 р. з преси, вже після прийняття рішень Конституційним Судом України від 09 липня 2007 р. та від 22 травня 2008 р., а тому пропустив строк на звернення до суду з поважних причин.

Просив поновити пропущений строк для звернення до суду за захистом ворушених прав за період з 01.01.2006 р. до 31.12.2008 р., зобов'язати управління провести перерахунок пенсії і забезпечити нарахування та виплату соціальної допомоги відповідно до рішення Конституційного Суду Країни від 09.07.2007 р. № 6 рп/2007 року на його користь в сумі 6877 Ігри. 80 коп.

Постановою Іванівського районного суду Херсонської області від ії лютого 2010 року позов ОСОБА_2 задоволено частково. Відновлено »опущений строк для звернення до суду за захистом порушених прав, свобод та інтересів. Зобов'язано Управління здійснити дії по нарахуванню та виплаті ОСОБА_2 щомісячної недоплаченої державної І соціальної допомоги як дитині війни в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком з розміру, встановленого ч.І ст.28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», за період часу з ІЗ.07.2007 р. до 31.12.2007 р. та в розмірі 20% мінімальної пенсії за віком з розміру, встановленого ч.І ст.28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», за період часу з 1:2.05.2008 р. по 31.12.2008 р. та з 01.01.2009 р. по 30.09.2009 р.

В апеляційній скарзі Управління, посилаючись на неправилне застосування судом першої інстанції норм матеріального права, прос скасувати постанову Іванівського районного суду Херсонської області від 23 лютого 2010 р. та постановити нове рішення, яким відмові ОСОБА_2 в задоволенні позову.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши законність обґрунтованість рішення в межах, визначених ст. 303 ЦПК України колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з таких підстав.

Задовольняючи позовні вимоги ОСОБА_2 за 2007-2009 частково, суд першої інстанції виходив з того, що Управління як орган якому делеговано повноваження щодо призначення і виплати пенсій доплат до них, повинно було діяти відповідно до вимог ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» і здійснити позив; відповідні нарахування з 09.07.2007 р. до 31.12.2007, з 22.05.200М до 31.12.2008 р., з 01.01.2009 р. до 30.09.2009 р., на порушення и( зазначеної статті таких нарахувань не проводило, а з 01 січня 200 Управління виплачує ОСОБА_2 надбавку до пенсії - щомісячну грошову державну соціальну допомогу в розмірі 10% мінімальної пенсії за віком.

Колегія суддів погоджується з висновком суду щодо задоволення позовних вимог ОСОБА_2 з 09.07.2007 р. до 31.12.2007 р., оскільки судом першої інстанції були вірно застосовані норми матеріали права.

Проте, висновку щодо зобов'язання Управління здійснити нарахуванню та виплаті ОСОБА_2 соціальної допомоги як війни у розмірі 20% мінімальної пенсії за віком за період з 22. р. до 31.12.2008 р. та з 01.01.2009 р. до 30.09.2009 р. суд дійшов порушенням норм матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи в частині зазначеного судом розміру виплат мінімальної пенсії за віком.

Статтею 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війн 18.11.2004 р. передбачено, що дітям війни пенсії або щомісячне грі утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується пенсії, підвищуються на 30% мінімальної пенсії за віком.

Законом України від 28.12.2007 р. «Про Державний бюджет Україні 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів внесені зміни до Закону України «Про соціальний захист дітей війни ст. б цього Закону викладено в такій редакції: «Дітям війни» на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів і. гарантії їх соціального захисту») до пенсії або щомісячного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачуй замість пенсії, виплачується підвищення у розмірі назва встановленої для учасників війни (відповідно до п.20 ст. 14 і України від «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» зазначена надбавка становить 10% прожиткового мінімуму осіб, які втратили працездатність.).

Згідно з Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2"і зміни, внесені підпунктом 2 п. 41 розділу II Закону України 28.12.2007 р., щодо розмірів підвищення пенсії дітям війни н такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційний

Суд першої інстанції не мав правових підстав визначати підвищення до пенсії позивачу, який відрізняється від установленого законом розміру, оскільки прри розрахунку підвищення пенсії, яке передбачено ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», » застосуванню підлягає мінімальний розмір пенсії за віком, який , яким відмови1 вираховується виходячи з прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законами про Державний бюджет України на певний рік. Управління має можливість відкоригувати конкретний розмір підвищення до пенсії ОСОБА_2 з урахуванням вже отриманих нею сум такої соціальної допомоги.

На підставі наведеного колегія суддів вважає за необхідне постанову суду змінити, зазначивши розмір мінімальної пенсії за віком 30% замість 20%.

Доводи апеляційної скарги щодо відсутності бюджетних коштів для повної реалізації програми з доплат дітям війни судом апеляційної інстанції до уваги не приймаються, оскільки питання фінансування видатків не є предметом спору. Проблеми надання бюджетних коштів і порушення управлінню Пенсійного фонду України для виконання покладених на нього обов'язків виходять за межі заявлених вимог. Також, не приймаються до уваги доводи апелянта щодо можливого нецільового використання коштів Пенсійного фонду України, оскільки суд не приймав рішення про проведення виплат з власних джерел фінансування останнього.

Керуючись ст.ст. 301, 303, 304, п.2 ч.І ст.. 307, ст ст. 309,316,317,319 України, колегія суддів, -

ВИРІШИЛА:

Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Іванівському районі Херсонської області задовольнити частково.

Постанову Іванівського районного суду Херсонської області від 23 лютого 2010 року в частині зобов'язання управління Пенсійного фонду в Іванівському районі Херсонської області провести підвищення пенсії ОСОБА_2 за період з 22.05.2008 р. до 31.12.2008 Ір. та з 01.01.2009 р. до 30.09.2009 р. в розмірі 20 відсотків мінімальної пенсії за віком змінити, зазначивши такий розмір 30 відсотків.

В іншій частині зазначену постанову суду залишити без змін.

Рішення є остаточним та касаційному оскарженню не підлягає.

Головуючий:

Судді:



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація