Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про розстрочення виконання постанови
16 липня 2009 р. Справа № 9627/09/0570
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Христофорова А.Б.,
при секретарі Рябовол М.О.,
за участю:
представника позивача не з’явився,
представника відповідача не з’явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Донецьк-52, вул. 50-ї Гвардійської дивізії, 17, заяву Маріупольського спеціалізованого управління „Електромонтаж” № 449 Акціонерного товариства закритого типу „Донбасспромелектромонтаж” про розстрочення виконання постанови суду про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій на користь Управління Пенсійного Фонду України в Жовтневому район м. Маріуполя у розмірі 5 177,84 гривень,- щомісячно рівним частинами на 18 місяців починаючи з 20.07.09 року,-
В С Т А Н О В И В:
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 08 липня 2009 року задоволені у повному обсязі позовні вимоги Управління Пенсійного Фонду України в Жовтневому районі м. Маріуполя до Маріупольського спеціалізованого управління „Електромонтаж” № 449 Акціонерного товариства закритого типу „Донбасспромелектромонтаж” про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій на користь Управління Пенсійного Фонду України в Жовтневому район м. Маріуполя у розмірі 5 177,84 гривень.
06.07.2009 року до суду надійшла заява Маріупольського спеціалізованого управління „Електромонтаж” № 449 Акціонерного товариства закритого типу „Донбасспромелектромонтаж” про розстрочення виконання постанови суду про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій на користь Управління Пенсійного Фонду України в Жовтневому район м. Маріуполя у розмірі 5 177,84 гривень,- щомісячно рівним частинами на 18 місяців починаючи з 20.07.09 року.
Представник позивача у судове засіданні не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином телефонограмою, причин неявки суду не повідомив. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності представник позивача суду не надавав. За таких обставин, та враховуючи, що відповідно до ч. 2 ст. 263 КАС України неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представника позивача.
Представник відповідача у судове засідання не з’явилась, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялась судом належним чином, надіслала заяву з проханням розглянути питання про розстрочення виконання постанови за її відсутності. Суд вважає за можливе розглянути це питання за відсутності представника відповідача.
Згідно ч.1 ст. 263 КАС України, за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо) сторона виконавчого провадження може звернутися до адміністративного суду із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Також ч.2 ст. 263 КАС України передбачено право суду у виняткових випадках відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення.
Відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Відповідно до ч. 3 ст. 186 КАС України заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Таким чином, станом на момент розгляду заяви про розстрочення виконання постанови суду про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій на користь Управління Пенсійного Фонду України в Жовтневому район м. Маріуполя у розмірі 5 177,84 гривень, постанова суду прийнята 08 липня 2009 року не набрала законної сили.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що заява Маріупольського спеціалізованого управління „Електромонтаж” № 449 Акціонерного товариства закритого типу „Донбасспромелектромонтаж” про розстрочення виконання постанови суду про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій на користь Управління Пенсійного Фонду України в Жовтневому район м. Маріуполя у розмірі 5 177,84 гривень,- щомісячно рівним частинами на 18 місяців починаючи з 20.07.09 року, не підлягає задоволенню.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що виконання постанови суду про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій на користь Управління Пенсійного Фонду України в Жовтневому район м. Маріуполя у розмірі 5 177,84 гривень,- щомісячно рівним частинами на 18 місяців починаючи з 20.07.09 року, не підлягає задоволенню.
На підставі вищевикладеного, ст. 263 КАС України, керуючись ст. 165 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
У задоволенні заяви Маріупольського спеціалізованого управління „Електромонтаж” № 449 Акціонерного товариства закритого типу „Донбасспромелектромонтаж” про розстрочення виконання постанови суду про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій на користь Управління Пенсійного Фонду України в Жовтневому район м. Маріуполя у розмірі 5 177,84 гривень,- щомісячно рівним частинами на 18 місяців починаючи з 20.07.09 року, - відмовити.
Заява про апеляційне оскарження ухвали може бути подана сторонами протягом п’яти днів з дня отримання ними копії ухвали. Апеляційну скаргу на ухвалу може бути подано протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, ухвала набирає чинності після закінчення цього строку.
Суддя Христофоров А.Б.