ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
15.09.09 р. Справа № 35/157
за позовом: Комунального підприємства “Компанія “Вода Донбасу”, м. Донецьк в особі відособленого підрозділу Горлівського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства, м. Горлівка, Донецька область
до відповідача: Державного підприємства “Артемвугілля”, м. Горлівка, Донецька область про стягнення 365325,27 грн.
Суддя Мальцев М.Ю.
Представники:
від позивача: не з’явився
від відповідача: не з’явився
СУТЬ СПОРУ:
Позивач, Комунальне підприємства “Компанія “Вода Донбасу”, м. Донецьк в особі відособленого підрозділу Горлівського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства, м. Горлівка, Донецька область, звернувся до господарського суду Донецької області з позовною заявою до Державного підприємства “Артемвугілля”, м. Горлівка, Донецька область про стягнення 365325,27 грн.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на копію договору про надання послуг по централізованому питному водопостачанню та водовідведенню № 744/16а-9 від 01.01.2009 р., копії актів-рахунків, розрахунок пені, 3% річних, невиконання відповідачем умов договору.
Відповідач, який належним чином був повідомлений про час і місце слухання справи в засідання суду не з’явився, витребуваних документів не надіслав, тому відповідно ст. 75 Господарсько-процесуального кодексу України справу розглянуто за наявними документами.
Позивачем за супровідним листом від 03.08.2009 р. було надано бухгалтерську довідку та докази надсилання акту звірки взаємних розрахунків відповідачу.
27.08.2009 р. позивачем було надано для залучення до матеріалів справи копію акту звірки взаємних розрахунків станом на 01.07.2009 р.
Розгляд справи відкладався.
Розглянувши матеріали справи, господарський суд встановив:
Між позивачем та відповідачем було укладено договір про надання послуг по централізованому питному водопостачанню та водовідведенню № 744/16а-9 від 01.01.2009 р., (надалі Договір) згідно з яким, Виробник (позивач) подає по своїм водопровідним мережам питну воду до водопровідного уведення Споживача (відповідача) в межах узгоджених розрахункових об’ємів з урахуванням технічних можливостей Виробника, а Споживач оплачує послуги по централізованому питному водопостачанню Виробнику. Виробник приймає та очищує господарсько-побутові та близькі до них за складом стічні води споживача, у межах узгоджених розрахункових об’ємів в межах гранічно-припустимих концентрацій забруднюючих речовин, у т.ч. додаткових об’ємів стічних вод, що попадають у періоди дощів та сніготанення в мережі водовідведення споживача, а споживач оплачує послуги по централізованому водовідведенню виробнику на умовах цього договору. (п. п. 1.1., 1.2. Договору).
Відповідно до п. 2.3. Договору, Споживач зобов’язаний за власний рахунок придбати та встановити у відповідності до технічних умов, виданих Виробником, прилади обліку питної води. Проектування, монтаж та експлуатація вузлів обліку виконується у відповідності із вимогами ДБН за технічними умовами Виробника. Приймання до експлуатації вузла обліку та його реєстрація здійснюється представниками Виробника. Кількість води, використаної споживачем, визначається за показниками повірених приладів обліку. У разі відсутності приладу обліку за згодою Виробника об’єми водоспоживання визначаються на підставі п. 2.2. цього договору.
Згідно п. 3.3. Договору, об’єм стічних вод, які надходять до міської каналізації, здійснюється по 100% від фактичного водоспоживання у т.ч. 4834 м3 щомісяця – стоки від технічної води.
Пунктами 2.6., 3.6. Договору встановлено, що кількість наданої води та прийнятих виробником від споживача стічних вод оформлюється двостороннім актом-рахунком, завіреним підписами представників сторін та печаткою або штампом один раз на місяць не пізніше 24 числа поточного місяця.
Відповідно до п. 5.6. Договору, споживач здійснює поточні платежі за послуги за цим договором на умовах 100% передплати в строк до 5 числа поточного місяця. При цьому, розмір платежу визначається виходячи із вартості об’єму споживання послуг за минулий місяць.
Кінцевий розрахунок за надані послуги за минулий місяць споживач здійснює самостійно на підставі підписаного сторонами акту-рахунку платіжним дорученням, з урахуванням поточних оплат, не пізніше ніж через 3 банківських дня після підписання акту-рахунку (п. 5.7. Договору).
Факт надання послуг та об’єм наданих послуг відповідачу підтверджується актами-рахунками, підписаних позивачем та відповідачем, копії яких додані до матеріалів справи.
Внаслідок несвоєчасної оплати наданих послуг з боку відповідача виник борг за надані послуги у сумі 361687,29 грн. за період з 23.05.2009 р. по 22.06.2009 р.
Згідно вимог ст. ст. 525, 526 Цивільного кодексу України, ст.193 Господарського кодексу України зобов’язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору, одностороння відмова від зобов’язання не допускається.
Відповідач не представив суду доказів перерахування боргу у сумі 361687,29 грн., в зв’язку з чим господарський суд робить висновок, що борг не погашений до теперішнього часу.
Відповідно до п. 7.2. Договору позивачем за несвоєчасне виконання грошових зобов’язань відповідачу обґрунтовано нарахована пеня, яка складає 3154,49 грн. за період з 16.06.2009 р. по 05.07.2009 р.
Відповідно до ст. 625 ЦК України, боржник, який прострочив виконання грошового зобов’язання, на вимогу кредитора зобов’язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Позивач обґрунтовано вимагає стягнення з відповідача 3% річних у сумі 483,49 грн.
Факт заборгованості відповідача в сумі 365325,27 грн. підтверджено матеріалами справи, тому вимоги позивача в цій сумі обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Судові витрати підлягають стягненню в порядку, що передбачений ст. 49 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись ст. ст. 4-2, 4-3, 33, 36, 43, 49, 77, 78, 83, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, ст. ст. 525, 526, 625 Цивільного кодексу України, Прикінцевими положеннями Цивільного кодексу України, ст. 193 Господарського кодексу України господарський суд, -
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги Комунального підприємства “Компанія “Вода Донбасу”, м. Донецьк в особі відособленого підрозділу Горлівського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства, м. Горлівка, Донецька область до Державного підприємства “Артемвугілля”, м. Горлівка, Донецька область про стягнення 365325,27 грн., задовольнити повністю.
Стягнути з Державного підприємства “Артемвугілля”, м. Горлівка, Донецька область на користь Комунального підприємства “Компанія “Вода Донбасу”, м. Донецьк в особі відособленого підрозділу Горлівського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства, м. Горлівка, Донецька область : 361687,29 грн. - основного боргу; 3154,49 грн. – пені; 3% річних у сумі 483,49 грн.; 3653,25 грн. - витрати по сплаті державного мита; 118,00 грн. - витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Видати Комунальному підприємству “Компанія “Вода Донбасу”, м. Донецьк в особі відособленого підрозділу Горлівського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства, м. Горлівка, Донецька область довідку на повернення зайво сплачених витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу у сумі 197 грн.
Видати наказ після набуття рішенням законної сили.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття (підписання).
Текст рішення оголошено в судовому засіданні 15.09.2009 р.
Суддя