Судове рішення #59890178


Справа № 609/1224/13-ц

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


"02" жовтня 2013 р. Шумський районний суд

Тернопільської області

в складі головуючої судді Томчук С.В.

за участю секретаря Кравчук Л.М.

за участю позивачки ОСОБА_1

відповідача ОСОБА_2


розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Шумськ цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей.

В С Т А Н О В И В :


Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду із позовом, в якому просить стягувати щомісячно аліменти із відповідача ОСОБА_2 на утримання неповнолітніх дітей: дочки – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та дочки - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, по 400 гривень на кожну дитину.


В судовому засіданні позивачка повністю підтримала позовні вимоги та пояснила, що з відповідачем вони розірвали шлюб 22 серпня 2013 року, від спільного шлюбу в них народилося двоє дітей, на даний час вони проживають окремо від відповідача, який не виконує свій батьківський обов’язок по утриманню неповнолітніх дітей, матеріальної допомоги на утримання дітей не надає, вона одна повністю утримує дітей. Просить стягувати аліменти на утримання неповнолітніх дітей в твердій грошовій сумі по 400 гривень щомісячно на кожну дитину.


Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні позовні вимоги визнав повністю і пояснив, що він згідний сплачувати аліменти на утримання дітей в сумі по 400 грн.


Суд, перевіривши матеріали справи, вислухавши пояснення сторін, вважає, що позов підлягає до задоволення із наступних підстав:


Сторони є батьками неповнолітніх дітей: дочки - ОСОБА_3, яка народилася 8 січня 2005 року в с.Цеценівка Шумського району, Тернопільської області, що стверджується свідоцтвом про народження серії І-ИД № 165162, виданим 7 лютого 2005року Цеценівською сільською радою Шумського району, Тернопільської області, а/з №1, дочки - ОСОБА_4, 27 серпня 2007 року в с.Цеценівка Шумського району, Тернопільської області, що стверджується свідоцтвом про народження серії І- ИД № 051920, виданим 20 вересня 2007 року Цеценівською сільською радою Шумського району, Тернопільської області, а/з № 8.


Сторони розірвали шлюб 22 серпня 2013 року, про що свідчить рішення Шумського районного суду Тернопільської області.


У відповідності до ст. 180 СК України батьки зобов’язані утримувати своїх неповнолітніх дітей.


Мінімальний розмір аліментів на одну дитину у відповідності до ст. 182 СК України не може бути меншим ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків , передбачених статтею 184 цього кодексу.

Враховуючи, що відповідач є молодою, здоровою особою працездатного віку, та має можливість приймати участь в утриманні неповнолітніх дітей, суд вважає, що є доцільним стягувати з нього на користь позивачки аліменти на утримання дітей щомісячно в розмірі по 400 грн. до досягнення дітьми повноліття.


На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 180, 182 ,183 СК України, ст.ст. 212-214 ЦПК України, суд


В И Р І Ш И В :


Позов задовольнити.

Стягувати щомісячно аліменти з гр.ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, жителя ІНФОРМАЦІЯ_4 в користь ОСОБА_1 на утримання двох неповнолітніх дітей: дочки – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та дочки - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі по 400 / чотириста / гривень на кожну дитину, починаючи із 11 вересня 2013 року та продовжувати до настання дітьми повноліття.


Стягнути із гр.ОСОБА_2 судовий збір в сумі 229 грн. 40 коп.


Стягнення аліментів в розмірі місячного платежу підлягає до негайного виконання.

Рішення вступає в законну силу після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не буде подано.


У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.


Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до апеляційного суду Тернопільської області протягом 10 днів з дня його проголошення, а особами, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.


Суддя: ОСОБА_5



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація