Судове рішення #59855586



Справа № 276/55/15-к

Провадження по справі№ 1-кп/276/26/15

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 лютого 2015 року

Володарсько-Волинський районний суд Житомирської області

в складі: головуючого-судді Сульженка Л.П.

при секретарі Процюк О.В.

за участю: прокурора Стужука І.В.

розглянувши у підготовчому судовому засіданні в приміщенні Володарсько-Волинського районного суду кримінальне провадження за підозрою

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2 – Волинського району Житомирської області, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3 Володарсько – Волинського району Житомирської області, зареєстрованого в ІНФОРМАЦІЯ_4, громадянина України, українця, ІНФОРМАЦІЯ_5, пенсіонера, неодруженого, несудимого,

за ст.213 ч.1 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

В період часу з червня 2012 року в с.Давидівка Володарсько-Волинського району Житомирської області, на подвір'ї власного домогосподарства, що розміщене по вул. Воровського, 11 шляхом виділення території під складування брухту чорних металів та встановлення ваг для зважування металобрухту, організував незаконний пункт прийому металобрухту і в період з початку червня 2012 по 10 грудня 2014 року усвідомлюючи протиправність своїх дій, не будучи зареєстрованим у встановленому законом порядку як суб'єкт підприємницької діяльності, не маючи спеціального дозволу (ліцензії), які передбачені законодавством, в порушення вимог ст. 4 Закону України "Про металобрухт п.26 ст.9 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" згідно яких, операції з металобрухтом здійснюється лише спеціалізованими металургійними переробними підприємствами, а також їх приймальними пунктами, які отримали відповідні ліцензії, незаконно приймав металобрухт від громадян.

Так, в третій декаді листопада 2014 року, а точної дати та часу досудовим розслідування не встановлено ОСОБА_1, незаконно, за місцем свого проживання, прийняв 51 кілограм брухту чорного металу від ОСОБА_2 по ціні 1 гривня 70 копійок за кілограм, за що останній отримав гроші в сумі 86 гривень 70 копійок.

Продовжуючи свої злочинні, дії ОСОБА_1 на початку грудня 2014 року за вищевказаною адресою повторно незаконно прийняв металобрухт від ОСОБА_3 за вищезазначеною ціною, вагою близько 21 кілограмів за який останній заплатив гроші в сумі 35 гривень 70 копійок.

Продовжуючи свої злочинні дії ОСОБА_1 на початку грудня 2014 року, за вищевказаною адресою повторно незаконно прийняв металобрухт від ОСОБА_4 за вищезазначеною ціною, вагою 34 кілограми за який останньому заплатив гроші в сумі 58 гривень, та в період часу з початку червня по 10 грудня 2014 року здійснював прийом металобрухту на незаконно організованому за місцем проживання пункті прийому металобрухту від інших невстановлених слідством громадян.

Вказані дії ОСОБА_1 органом досудового розслідування кваліфіковані за ч.1 ст.213 КК України, як умисні дії, які виразились у здійсненні операцій з брухтом чорних металів без державної реєстрації та спеціального дозволу (ліцензії), одержання яких передбачено законодавством, організації незаконного пункту прийому, схову та збуту металобрухту.

13 січня 2015 між прокуром прокуратури Володарсько-Волинського району Житомирської області ОСОБА_5, на підставі ст.37 КПК України надані повноваження прокурора у даному кримінальному провадженні, та обвинуваченим ОСОБА_1 в порядку, передбаченому ст.ст.468, 469 та 472 КПК України, укладено угоду про визнання винуватості.

Згідно з даною угодою прокурор та обвинувачений дійшли згоди щодо формування підозри, всіх істотних для даного кримінального провадження обставин та правової кваліфікації дій ОСОБА_1 за ч.1 ст.213 КК України, який у повному обсязі сформульованої підозри беззастережно визнав свою винуватість у вчиненні даного кримінального правопорушення.

Також, сторонами угоди визначено узгодження ними покарання, яке ОСОБА_1 повинен понести за вчинене кримінальне правопорушення, а саме у вигляді 100 годин громадських робіт. В угоді передбачені наслідки її укладення, затвердження та невиконання, які роз’яснені ОСОБА_1

Розглядаючи в порядку п.1 частини 3 статті 314 КПК України питання про можливість затвердження даної угоди про визнання винуватості, суд виходить з наступного.

Відповідно до ст.ст.468, 469 КПК України у кримінальному провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості, тяжких злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам, може бути укладена угода між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим про визнання винуватості.

Прокурор у судовому засіданні, вважаючи, що при укладенні даної угоди дотримані вимоги і правила КПК та КК України, просив цю угоду затвердити і призначити обвинуваченому узгоджену в угоді міру покарання та інші передбачені угодою заходи.

Обвинувачений в судовому засіданні також просив вказану угоду затвердити і призначити узгоджену йому міру покарання, при цьому беззастережно визнав себе винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.213 КК України, в обсязі підозри, дав згоду на застосування узгодженого виду та терміну покарання, заявивши, що здатний реально виконати взяті на себе відповідно до угоди зобов’язання.

Злочин, у вчиненні якого ОСОБА_1 беззастережно визнав себе винним, згідно із ст.12 КК України є злочином невеликої тяжкості, від якого потерпілих немає.

Суд шляхом проведення опитування сторін кримінального провадження переконався, що укладення угоди сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дій будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді.

При цьому судом з’ясовано, що ОСОБА_1 повністю усвідомлює зміст укладеної з прокурором угоди про визнання винуватості, характер обвинувачення, щодо якого визнає себе винним, цілком розуміє свої права, визначені п.1 ч.4 ст.474 КПК України, а також наслідки укладення, затвердження даної угоди, передбачені ч.2 ст.473 КПК України, та наслідки її не виконання, передбачені ст.476 КПК України.

Враховуючи викладене, оскільки умови угоди про визнання винуватості між прокурором прокуратури Володарсько-Волинського району Житомирської області ОСОБА_5 та обвинуваченим ОСОБА_1 відповідають вимогам КПК та КК України, суд, врахувавши заслухані доводи сторін кримінального провадження, дійшов висновку про наявність всіх правових підстав для затвердження цієї угоди.

За таких обставин суд вважає доведеним те, що ОСОБА_1 здійснював операції з брухтом чорних металів без державної реєстрації та спеціального дозволу (ліцензії), одержання яких передбачено законодавством, організував незаконний пункт прийому, схову та збуту металобрухту, а тому ці його дії кваліфікує за ч.1 ст.213 КК України, за якою належить призначити ОСОБА_1 узгоджену сторонами угоди про визнання винуватості міру покарання.

Керуючись ст.ст.314, 373, 374, 394, 474, 475 КПК України, суд, -

У Х В А Л И В:

Затвердити у кримінальному провадженні №12014060140000507 угоду про визнання винуватості від 13 січня 2015 року між прокурором Володарсько-Волинського району Житомирської області ОСОБА_5 та обвинуваченим ОСОБА_1.

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.213 КК України, за якою призначити йому узгоджене сторонами угоди про визнання винуватості від 13 січня 2015 року покарання – 100 годин громадських робіт.

Речові докази:

- металобрухт вагою 375 кг., який знаходиться на зберіганні у ОСОБА_6 за адресою: смт.Володарськ – Волинський, вулиця Колгоспна, 1-А - конфіскувати на користь держави;

- металеві ваги KULELI №0 CEKER 150 Kg, які знаходяться на зберіганні в кімнаті зберігання речових доказів Володарсько – Волинського РВ УМВС України в Житомирській області – конфіскувати на користь держави.

Запобіжний захід обвинуваченому ОСОБА_1 не обирався.

Вирок може бути оскаржений з підстав, передбачених ст.394 КПК України, до апеляційного суду Житомирської області через Володарсько-Волинський районний суд Житомирської області шляхом подачі апеляції протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Вирок, якщо інше не передбачено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі надання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку. Обвинуваченому та прокурору копія вироку вручається негайно після його проголошення. Учаснику судового провадження, який не був присутній в судовому засіданні, копія судового рішення надсилається не пізніше наступного дня після ухвалення.


Головуючий /підпис/

Копія вірна.

Суддя: Сульженко Л.П.




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація