Справа №2-93/200 7 року
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 січня 2007 року
Ковельський міськрайонний суд Волинської області в складі : головуючого-судді ВАСИЛЮКА О.С., при секретарі ШУЛЯК Л.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Ковелі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Спеціалізованої монтажно-експлуатаційної дільниці управління державної автомобільно інспекції МВС України у Волинській області про стягнення заборгованості по заробітній платі та моральної шкоди,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся з позовом до СМЕД УДАІ МВС України у Волинській області про стягнення заборгованості по заробітній платі за липень,ІНФОРМАЦІЯ_1року в сумі 918,76 грн. та моральної шкоди в сумі 400 (чотириста) гривень. Свої вимоги мотивував тим, що за згаданий період по вині відповідача йому не виплачена заробітна плата, внаслідок чого, йому були заподіяні моральні страждання, які призвели до втрати нормальних життєвих зв'язків, чергових стресів, які вимагають від його додаткових зусиль для організації життя сім'ї.
В судовому засідання ОСОБА_1 свої вимоги підтримав повністю, з підстав викладених у позовній заяві, пояснивши, що за липень -ІНФОРМАЦІЯ_1року , працюючи у СМЕД УДАІ, механіком дільниці він не отримав заробітної плати. Керівник СМЕД УДАІ, ОСОБА_2постійно, з надуманих причин не виплачує заробітну плату, внаслідок чого позивач та його сім'я опинилася у складних життєвих умовах, він позбавлений можливості утримувати сім'ю, що призвело до заборгованості по комунальних платежах, до втрати нормальних життєвих зв'язків, чергових стресів, які вимагають від його додаткових зусиль для організації життя сім'ї. Крім того, позивач не мав можливості пройти періодичний курс лікування для підтримання здоров'я, в зв'язку з хворобою. Вищезгаданим мотивує завдані моральні страждання. Просить стягнути з відповідача по справі в його користь заборгованість по заробітній платі в сумі 918,76 грн. та спричинену йому моральну шкоду в сумі 400 грн.
Одночасно позивач пояснив, що представник СМЕД ОСОБА_2., уникає зустрічей з ним, вважає , що той в суд не з'явився умисно, тому згідний на винесення заочного рішення по справі.
Представник відповідача - СМЕД УДАІ УМВС в судове засідання повторно не з'явився, хоча належно повідомлявся про час і місце слухання справи.
Суд заслухавши позивача, оглянувши матеріали справи вважає, що позов підлягає до задоволення. По скільки відповідач неодноразово повідомлявся про час і місце слухання справи, не з'явившись, не повідомив про причини неявки, суд вважає, що по справі слід винести заочне рішення.
Згідно ст. 115 КЗпП України заробітна плата виплачується працівнику регулярно в робочі дні у строки встановлені договором, але не рідше двох разів на місяць. Ст. 257 КЗпП України передбачено, що відшкодування власником або уповноваженим ним органом моральної шкоди працівнику проводиться у разі, якщо порушення його законних прав призвели до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв'язків і вимагають від нього додаткових зусиль для організації свого життя.
З пояснень позивача, повідомлень з прокуратури м.Луцьк НОМЕР_1 від ІНФОРМАЦІЯ_2року, територіальної державної інспекції праці у Волинській області НОМЕР_2 від ІНФОРМАЦІЯ_4року вбачається, що протягом ІНФОРМАЦІЯ_3років позивачу підприємством заробітна плата не виплачувалась, хоча він працював у СМЕД УДАІ МВС України у Волинській області, однак йому не проводилась виплата заробітної плати, з приводу чого начальник СМЕД УДАІ притягувався до адмінвідповідальності за ст. 41 ч.І КпАП України. Згідно довідки з підприємства за період з липня поІНФОРМАЦІЯ_1року загальний борг по заробітній платі позивачу складає 918,76 грн. Дана сума підлягає до стягнення з відповідача в повному об'ємі. Щодо моральної шкоди суд звертає увагу, що внаслідок невиплати заробітної плати протягом тривалого часу було порушено нормальні життєві зв'язки сім'ї позивача, зокрема він не мав змоги оплачувати витрати по комунальних послугах, про що свідчать численні попередження від організацій, що їх надають. З-за відсутності коштів, позивач не мав змоги купувати продукти харчування, що призвело до втрати нормальних життєвих зв'язків, чергових стресів. З врахуванням викладеного, суд вважає підставними вимоги позивача про стягнення моральної шкоди в сумі 400 грн.,оскільки розмір моральної шкоди відповідає характеру та обсягу страждань яких зазнав позивач.
Керуючись ст. ст. 10, 50, 212, 214-215, 224, 226, 367 ЦПК України, на підставі ст. ст. 115, 2371 КЗпП України, суд,
ВИРІШИВ:
Заявлений позов задовольнити.
Стягнути з Спеціальної монтажно-експлуатаційної дільниці управління державної автомобільної інспекції МВС України у Волинській області на користь ОСОБА_1 заборгованість з заробітної плати в сумі 918,76 (дев'ятсот вісімнадцять) гривень 76 (сімдесят шість) копійок та моральну шкоду в сумі в 400 (чотириста) гривень.
Стягнути з Спеціалізованої монтажно-експлуатаційної дільниці управління державної автомобільно інспекції МВС України у Волинській області в дохід держави судові витрати по справі в сумі 59,50 грн., та витрати за інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 30 грн.
Рішення суду в частині стягнення заробітної плати за один місяць звернути до негайного виконання.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Волинської області через Ковельський міськрайонний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданої протягом десяти днів з дня отримання його копії.