Судове рішення #597929
Справа №2-146/07

Справа №2-146/07

 

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ      УКРАЇНИ

25 січня 2007 року                                                                                                                  м. Ковель

Ковельський міськрайонний суд Волинської області у складі: судді Шаруновича В.В., за участю секретаря Спасюк К.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 про визнання права власності на квартиру в порядку успадкування, зацікавлена особа - Ковельська державна нотаріальна контора,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 з вернувся до суду з вищезазначеним позовом, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла його мати ОСОБА_2, якій на праві приватної власності належала квартира АДРЕСА_1 м. Ковелі та внаслідок смерті якої відкрилась спадщина. У встановлений законодавством строк для прийняття спадщини позивач звернувся у держнотконтору з заявою про прийняття спадщини, однак, нотаріусом йому було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину, оскільки, відсутній оригінал свідоцтва про право власності на житло, а саме, квартиру АДРЕСА_1 м. Ковелі Зазначив, що фактично прийняв спадщину після смерті матері, інших спадкоємців передбачених законом, крім нього, не має. Просить визнати за ним право власності на квартиру АДРЕСА_1 м. Ковелі.

Позивач ОСОБА_1 у судовому засіданні позов підтримав з підстав викладених в позовній заяві, просить задовольнити позов.

Представник зацікавленої особи, Ковельської державної нотаріальної контори, в судове засідання не з'явився з невідомих суду причин, хоча завчасно і належним чином був повідомлений про час і місце розгляду справи.

Суд, заслухавши пояснення позивача, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підставний і підлягає до задоволення.

Відповідно до вимог ст. 392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою.

Згідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 виданого відділом РАЦС по м. Ковелю, ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_2року.

Як вбачається з свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 відІНФОРМАЦІЯ_3року, позивач являється сином померлої ОСОБА_2

Як вбачається з копії свідоцтва про право власності на житло виданого Ковельською дистанцією цивільних споруд Рівненського відділу Львівської залізниці, квартира АДРЕСА_1, належить на праві приватної власності померлій ОСОБА_2

При житті ОСОБА_2 належну їй квартиру АДРЕСА_1 м. Ковелі, заповіла своєму сину та позивачеві у справі - ОСОБА_1. що доводиться заповітом, посвідченим державним нотаріусом Ковельської державної нотаріальної контори  ІНФОРМАЦІЯ_4року, зареєстрованим в реєстрі за НОМЕР_3.

 

Відповідно до вимог ст. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

Згідно ст.ст.1233, 1235 ЦК України заповіт є особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті. Заповідач може призначити своїми спадкоємцями одну або кілька фізичних осіб, незалежно від наявності у нього з цими особами сімейних, родинних відносин, а також інших учасників цивільних відносин.

Таким чином, проаналізувавши зібрані по справі докази, заслухавши пояснення позивача, суд приходить до висновку, що за ОСОБА_1 слід визнати право власності на квартиру АДРЕСА_1 м. Ковелі, в порядку успадкування за заповітом, після смерті ОСОБА_2, оскільки, як було встановлено в судовому засідання та доводиться матеріалами справи, ОСОБА_2 при житті належну їй на праві приватної власності квартиру АДРЕСА_1 м. Ковелі заповіла позивачеві у справі, заповіт на даний час не змінено і не скасовано, осіб які мають право на обов'язкову частку у спадщині судом не встановлено.

На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 10, 60, 212 - 215 ЦПК України та ст. ст. 392, 1217, 1233, 1235 ЦК України, суд ,

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на квартиру АДРЕСА_1 м. Ковелі Волинської області, в порядку успадкування за заповітом, після смерті ОСОБА_2.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Волинської області через Ковельський міськрайонний суд Волинської області в наступному порядку:

заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення; -    апеляційна   скарга   на   рішення   суду   подається   протягом   десяти   днів   з   дня

проголошення рішення. Рішення  суду  набирає законної сили  після  закінчення  строку  подання  заяви     про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація