Судове рішення #597926
Справа №2-148/07

Справа №2-148/07

 

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ      УКРАЇНИ

26 січня 2007 року                                                                                                                 м. Ковель

Ковельський міськрайонний суд Волинської області у складі: судді Шаруновича В.В., за участю секретаря Спасюк К.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Голобської селищної ради про визнання права власності на квартиру в порядку успадкування,

ВСТАНОВИВ :

ОСОБА_1 з вернулася до суду з вищезазначеним позовом, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер її чоловік ОСОБА_2, якому разом з позивачкою на праві приватної, спільної сумісної власності належить квартира АДРЕСА_1 Ковельського району та внаслідок смерті якого відкрилась спадщина, що складається з його частки у праві спільної сумісної власності на квартиру. Заповіт на випадок смерті ОСОБА_2. не залишив. Ніхто із можливих спадкоємців до держнотконтори з заявами про прийняття спадщини не звертався. Зазначила, що на момент смерті чоловіка проживала в зазначеній квартирі та зверталась до держнотконтори з заявою про прийняття спадщини, однак, нотаріусом їй було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину. Просить визнати за нею право власності на квартиру АДРЕСА_1 Ковельського району.

Позивачка ОСОБА_1 у судовому засіданні позов підтримала з підстав викладених в позовній заяві, просить задовольнити позов.

Представник відповідача, Голобської селищної ради, в судове засідання не з'явився, однак до суду надійшла заява відповідача про розгляд справи без участі його представника, з позовом згідні.

Суд, заслухавши пояснення позивачки., вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підставний і підлягає до задоволення.

Відповідно до вимог ст. 392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою.

Згідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 виданого Голобською селищною радою, ОСОБА_2. помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року.

Як вбачається з свідоцтва про право власності на житло виданого Голобською селищною радою та підтверджується витягом про реєстрацію права власності на нерухоме майно Волинського обласного НОМЕР_2, квартира, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, належить на праві приватної спільної сумісної власності позивачці та її померлому чоловікові ОСОБА_2Відповідно до ч. 2 ст. 372 ЦК України у разі поділу майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними або законом.

Таким чином, позивачці та її померлому чоловікові ОСОБА_2., внаслідок смерті якого відкрилась спадщина, належить по '/г частини квартири АДРЕСА_1 Ковельського району.

 

Відповідно до ч. З ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

Згідно ст. 1261 ЦК України в першу чергу право на успадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя який його пережив, та батьки.

Як було встановлено в судовому засіданні та підтверджується свідоцтвом про шлюб позивачка та померлий ОСОБА_2. одружилися ІНФОРМАЦІЯ_2 року і перебували у шлюбі до смерті ОСОБА_2, а отже позивачка являється першої черги спадкоємцем за законом.

Таким чином, заслухавши пояснення позивачки, проаналізувавши письмові матеріали справи, суд приходить до висновку, що за ОСОБА_1 слід визнати право власності на 1/2 частину квартири АДРЕСА_1 Ковельського району в порядку успадкування, після смерті ОСОБА_2, та з урахуванням належної їй частки у зазначеній квартирі визнати власницею цілої квартири, оскільки, як було встановлено в судовому засіданні та доводиться матеріалами справи, відповідач проти задоволення заявленого позову не заперечує, позивачка не заявляла про відмову від спадщини, є спадкоємцем за законом першої черги і вважається такою, що прийняла спадщину, інших спадкоємців не існує.

На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 10, 60, 212 - 215 ЦПК України та ст. ст. 372, 392, 1261, 1268 ЦК України, суд ,

ВИРІШИВ :

Позов задовольнити повністю.

ОСОБА_1 визнати власником цілої квартири АДРЕСА_1 Ковельського району Волинської області, в порядку успадкування, після смерті ОСОБА_2. Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Волинської області через Ковельський міськрайонний суд Волинської області в наступному порядку:

·        заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення;

·        апеляційна   скарга   на   рішення   суду   подається   протягом   десяти   днів   з   дня проголошення рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація