Справа №2-154/07
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 лютого 2007 року Ковельський міськрайонний суд Волинської області під головуванням
судді Луньової Т.М.
при секретарі - Абрамчук І.Ю.
3 участю позивача - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду в м. Ковелі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, третьої особи на стороні відповідачів, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Ковельської державної нотаріальної контори про визнання права власності на 1/3 частину квартири в порядку спадкування, -
встановив:
Позивачка звернулась до суду з позовом, в якому прохає суд визнати за нею право власності на 1\3 частину квартири АДРЕСА_1в м. Ковелі.
Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що на підставі Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» позивачкою у справі, а також її чоловіком ОСОБА_4 і сином ОСОБА_3 у ІНФОРМАЦІЯ_1 році було приватизовано квартиру АДРЕСА_1 в м. Ковелі.
ІНФОРМАЦІЯ_2 року чоловік позивачки - ОСОБА_4 помер і після його смерті відкрилась спадщина на 1/3 частину зазначеної квартири.
Як спадкоємець першої черги, який проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, позивачка прийняла спадщину, а діти позивачки та померлого, не виявили бажання приймати спадщину, відмовившись від своїх часток у спадковому майні в користь позивачки.
Разом з тим, оформити своє право на спадкове майно позивачка не має можливості, оскільки квартира, співвласником якої був померлий, є спільною сумісною власністю позивачки, померлого та їх сина і частка кожного із співвласників формально не визначена.
Прохає визнати за нею право власності на 1/3 частину зазначеної квартири в порядку спадкування.
В судовому засіданні позивачка позов підтримала з підстав, зазначених у позовній заяві і прохає його задовільнити. Прохає визнати за нею право власності на 1/3 частину квартири АДРЕСА_1 в м. Ковелі Волинської області. Пояснила, також, що у шестимісячний термін з дня ідкриття спадщини зверталась у державну нотаріальну контору з заявою про прийняття спадщини, однак державний нотаріус ОСОБА_5 не прийняла зазначеної заяви, покликаючись на те, що позивачка, постійно проживаючи із спадкодавцем, фактично прийняла спадщину і що частки, кожного із співвласників квартири, не визначені.
Відповідачі у справі ОСОБА_2 і ОСОБА_3 в попередньому судовому засіданні ІНФОРМАЦІЯ_3 року позов визнали і не заперечили проти його задоволення. Ствердили той факт, що сторони у справі є спадкоємцями першої черги майна померлого ОСОБА_4. У шестимісячний строк з дня відкриття спадщини разом з позивачкою звернулись у нотаріальну контору з метою відмовитись від своєї частки у спадковому майні в користь позивачки у справі. Разом з тим, державний нотаріус ОСОБА_5 відмовила їм у прийнятті відповідних заяв, пояснивши, що частки співвласників спірної квартири не визначені. Звернулись до суду з письмовими заявами, у яких прохають справу розглядати у їх відсутності, не заперечують проти задоволення позову.
Представник третьої особи - Ковельської державної нотаріальної контори в судове засіданя не з*явився, звернувся до суду з заявою, у якій визнав позов і прохає справу розглядати без участі представника третьої особи.
Заслухавши пояснення сторін і дослідивши письмові докази у справі суд приходить до висновку, що позов підставний і підлягає задоволенню.
Копією свідоцтва про право власності на житло від ІНФОРМАЦІЯ_4року року доводиться той факт, що квартира, яка знаходиться в м. Ковелі, АДРЕСА_1 належить на праві приватної, спільної сумісної власності ОСОБА_4, ОСОБА_1 і ОСОБА_3.
Відповідно до ст. 355, ч.І ст. 357 ЦК України майно, що є у власності двох і більше осіб (співвласників), належить їм на праві спільної власності. Частки у спільній частковій власності вважаються рівними, якщо інше не встановлено за домовленістю співвласників або законом.
Крім того, виходячи із змісту ст. З, 5, 8 Закону Украіни «Про приватизацію державного житлового фонду», а також площі квартири, яка була приватизована власниками житла, частка кожного з співвласників житла у спільному майні є рівною, а саме 1 \2 частина квартири на кожного з співвласників.
Виходячи з наведеного, частка кожного із співвласників квартириАДРЕСА_1 становить 1/3.
Копією свідоцтва про смерть стверджується той факт, що ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року Бешта в м. Ковелі Волинської області.
Відповідно до ст.328, ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Відповідно до ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, .. .той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Копією свідоцтва про одруження доводиться той факт, що позивачка у справі і ОСОБА_4 зареєстрували шлюб ІНФОРМАЦІЯ_5 року у Поповичівській сільській раді Ковельського району Волинської області ІНФОРМАЦІЯ_5 року.
Копіями свідоцтв про народження відповідачів ОСОБА_2 і ОСОБА_3 доводиться той факт, що справі померлий ОСОБА_4 є батьком відповідачів.
З будинкової книги та копії паспортів позивачки у справі і відповідача ОСОБА_3 вбачається, позивачка та відповідач постійно проживали разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини в квартирі АДРЕСА_1 в м. Ковелі.
За змістом ст. 1273,1274 ЦК України спадкоємець за законом має право відмовитись від прийняття спадщини на кристь будь-кого із спадкоємців за законом незалежно від черги.
Згідно повідомлення Ковельської державної нотаріальної контори і витягу зі Спадкового реєстру спадкова справа на померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_4 не заводилась і заповітного розпорядження померлим за життя не посвідчувалось.
Таким чином в судовому засіданні встановлено, що за життя померлий ОСОБА_4 був власником 1/3 частини квартири АДРЕСА_1 м. Ковелі. В порядку, передбаченому ч.З ст.1268 позивачка прийняла спадщину, яка відкрилась після смерті чоловіка, інші спадкоємці першої черги - діти покійного ОСОБА_2 і ОСОБА_3 відмовились від частки у спадщини в користь позивачки у справі, а тому позов підлягає задоволенню.
На підставі ст. 15,30,62,85,212,213, 215,130,173,174 ЦПК України, ст. 328 , 1233, 1268-1270,1273-1275 ЦК України, суд-
Вирішив:
Позов задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/3 частину квартириАДРЕСА_1 в м. Ковелі Волинської області, в порядку спадкування.
Судові витрати залишити за позивачем.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Ковельський міськрайсуд в наступному порядку:
-заява про апеляційне оскарження може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення;
- апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення набирає законої сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.
- Номер: 2-во/145/22/23
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-154/07
- Суд: Тиврівський районний суд Вінницької області
- Суддя: Луньова Т.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 23.10.2023
- Дата етапу: 26.10.2023