Судове рішення #597902
Справа №2-180/07

Справа №2-180/07

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

17 січня 2007 року             Ковельський міськрайсуд Волинської області в складі:

головуючої - судді Луньової Т.М. при секретарі - Абрамчук І.Ю. з участю позивачки -ОСОБА_1.

розглянувши у відкритому судовому засідані в залі суду в м. Ковелі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Ковельської міської ради про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування та визнання права власності нак самочиненне будівництво, -

встановив:

Позивачка ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом, у якому прохає суд визнати за нею право власності на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, що знаходиться в м. Ковелі АДРЕСА_1 в порядку спадкування та самочинно добудовані до зазначеного житлового будинку: прибудову розміром 9.13 м.х 3.55 м. (коридор, кухня, ванну, кладова), прибудову розміром 8.48м.х3.90 м.(коридор, кухня, ванна), а також зміни, внесені у внутрішнє планування житлового будинку, чим було збільшено загальну площу будинка на 48.0 м.кв., а житлову на 14,9 м.кв.

Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що позивачка у справі з ІНФОРМАЦІЯ_1року перебувала у зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_2.

Під час шлюбу подружжям було побудовано житловий будинок з господарськими спорудами та побутовими будівлями АДРЕСА_1 в м.Ковелі. В ІНФОРМАЦІЯ_5 році будинок було прийнято в експлуатацію. ІНФОРМАЦІЯ_4року Волинським обласним бюро технічноі інвентарізаціі було видане реєстраційне посвідчення, за яким зазначений будинок був зареєстрований на праві особистої власності за чоловіком позивачки ОСОБА_2.

Земельна ділянка для будівництва та обслуговування житлового будинку площею 600 м.кв. була виділена чоловікові позивачки рішенням виконавчого комітету від ІНФОРМАЦІЯ_2 року.

Після прийняття будинку в експлуатацію чоловіком позивачки в період з ІНФОРМАЦІЯ_3року по ІНФОРМАЦІЯ_6 роки    було добудовано пристройки до житлового будинку, у яких розміщено коридори, кухні та ванни, а також внесено зміни у внутрішнє плануваня жилого будинку, внаслідок чого збільшилась його житлова площа.

ІНФОРМАЦІЯ_7 року ОСОБА_2- чоловік позивачки, помер і після його смерті відкрилась спадщина на 1/2 частину будинковолодіння, що АДРЕСА_1 в м. Ковелі.

У ІНФОРМАЦІЯ_8 року позивачка звернулась у нотаріальну контору з заявою про прийняття спадищини після смерті чоловіка, однак реалізувати свого права, як спадкоємець померлого не змогла, поскільки складовою частиною спадкового майна є самочинні добудови.

Поскільки   ОСОБА_2не   залишив заповідального розпорядження, а інших спадкоємців по закону окрім позивачки немає, позивачка, постійно  проживаючи до смерті та на момент смерті чоловіка у спірному будинковолодінні, та подавши у шестимісячний строк заяву про прийняття спадищини,

 

прийняла спадщину   відповідно до вимог чинного законодавства, а крім того має право   на частку у спільному майні подружжя, однак не має можливості нотаріально оформити своє право, то прохає суд постановити рішення, яким визнати за нею право власності на будинковолодіння АДРЕСА_1м. Ковелі. Крім того, враховуючи, що самочинні добудови відповідають санітарним, будівельним і протипожежним вимогам і нормам, позивачка прохає визнати за нею право на зазначене самочинно добудоване майно.

В судовому засіданні позивачка у справі позов підтримала з підстав, викладених у позовній заяві, а також пояснила, що під час перебування у шлюбі нею та ії чоловіком ОСОБА_2 було побудовано житловий будинок з надвірними спорудами АДРЕСА_1м. Ковелі. Даний будинок був прийнятий в експлуатацію в ІНФОРМАЦІЯ_5 році і зареєстрований на чоловіка позивачки. За життя, чоловік позивачки спорудив прибудови до житлового будинку, внаслідок чого збільшилась його загальна і житлова площа. Позивачка на момент смерті чоловіка постійно проживала разом з останнім у спірних будівлях, продовжує проживати і на даний час. Тобто, фактично прийняла спадщину. Крім цього, у термін, передбачений чинним законодавством звернулась до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, оскільки є єдиним спадкоємцем померлого. Прохає суд постановити рішення, яким визнати за нею право власності   на самочинно добудоване нерухоме майно та нерухоме майно в порядку успадкування.

Представник відповідача - виконавчого комітету Ковельської міської ради в судове засідання не з*явився по причинах, які суд визнає поважними,   звернувся до суду з письмовим клопотанням, в якому прохає справу слухати у його відсутності. Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що неявка представника відповідача в судове засідання не перешкоджає розгляду справи по суті.

Заслухавши пояснення позивача,   дослідивши письмові докази по справі суд приходить до висновку, що позов підставний та підлягає задоволенню.

Як вбачається з копіі реєстраційного посвідчення від ІНФОРМАЦІЯ_4року за ОСОБА_2 за реєстровим номером 2058 зареєстровано житловий будинок , розташована АДРЕСА_2 м.Ковелі.(згідно довіки управління містобудування та архітектури перейменована на АДРЕСА_1).

З технічного паспорта на спірне майно вбачається, що добудови до житлового будинку та будівництво надвірних споруд узгоджено з виконавчим комітетом Ковельської міськоі ради (акт обстеження земельної ділянки від ІНФОРМАЦІЯ_9 року), з комунальними службами.

Зокрема, згідно висновку начальника управління містобудування та архітектури, довідок Головного державного санітарного лікаря Ковельського району і головного державного інспектора з пожежного нагляду м. Ковеля та Ковельського району самочинно зроблені перепланування та добудови до житлового будинку, у зв*язку з чим збільшена загальна площа на 48,0 м.кв., а житлова на 14,9 м.кв.АДРЕСА_1 м. Ковелі відповідають чинним санітарним протипожежним нормам і вимогам, а згідно ДБН-360-92 порушено п.3.32.

Копією рішення виконавчого комітету Ковельської міської ради від ІНФОРМАЦІЯ_2 року доводиться той факт, що земельна ділянка площею 600 кв.м, під спірним будинковолодінням була виділена у постійне користування ОСОБА_2. З паспорта забудови земельної ділянки вбачається   , що самочинна добудова до господарського приміщення здійснена   в межах земельної ділянки, яка була передана у користування ОСОБА_2

Факт наявності в позивачки права на будинковолодіння АДРЕСА_1 м. Ковелі стверджується копією свідоцтва про укладення шлюбу, з якого вбачається, що шюб між позивачкою та ОСОБА_2.. було зареєстровано ІНФОРМАЦІЯ_1року, поскільки,   у відповідності до вимог ст. 60, 61 СК України майно, набуте

 

подружжям за час шлюбу належить чоловікові та дружині на праві спільної сумісної власності.

Як вбачається з копії свідоцтва про смерть ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_7 року.

Як встановлено в судовому засіданні позивачка, у відповідності до вимог ст. 1268 -1270 ЦК України прийняла спадщину після смерті чоловіка.

З матеріалів спадкової справи до майна померлого ОСОБА_2. вбачається, що інших спадкоємців майна померлого, окрім позивачки у справі немає.    Тож право позивачки на спадкове майно, а саме домобудівлі АДРЕСА_1м. Ковелі, очевидне.

Відповідно до ст.331 ЦК україни право власності на нову річ, яка виготовлена (створена) особою, набувається нею, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно ст. 376 ЦК України житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані без належного дозволу чи належно затвердженого проекту.

Відповідно до п.5 ст. 376 ЦК України на вимогу власника(користувача) земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на самочинно збудоване нерухоме майно, якщо це не порушує права інших осіб. Порушення п.3.32 ДБН-360-92 є незначним порушенням, не порушує прав інших осіб, смочинне будівництво відповідає будівельним і протипожежним вимогам і нормам, а тому позов підлягає задоволеню.

На підставі  ст. 10, 11, 60,212,215, 174,175 ЦПК Украіни, ст. 60,61 СК України, ст. 376 п.5, 392,1268 ЦК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов задоволити повністю

Визнати заОСОБА_1 в порядку успадкування право власності на житловий будинок та надвірні споруди розташовані АДРЕСА_1 м. Ковелі Волинської області та на самочинно добудовані до житлового будинку : прибудову розміром 9.13 м.х 3.55 м. (коридор, кухня, ванну, кладова), прибудову розміром 8.48м.х3.90 м.(коридор, кухня, ванна), а також зміни, внесені у внутрішнє планування житлового будинку, чим було збільшено загальну площу будинка на 48.0 м.кв., а житлову на 14,9 м.кв.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинськоі області через Ковельський міськрайсуд в наступному порядку: заява про апеляційне оскарження може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення; апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення набирає законої сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація