Судове рішення #597896
Справа №2-189/07

Справа №2-189/07

 

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

02  лютого 2007 року     Ковельський міськрайонний суд Волинської області

під головуванням судді Луньової Т.М.

при секретарі - Абрамчук І.Ю.

3         участю позивача - ОСОБА_1розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду в м. Ковелі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування, -

встановив:

Позивачка звернулась до суду з позовом, в якому прохає визнати за нею право власності на житловий будинок з надвірними будівлями і спорудами, що розташовані в с. Волошки Ковельського району Волинської області, власником яких, за житя, був ОСОБА_3 Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що приблизно в 1950 році батьки позивачки - ОСОБА_3 ОСОБА_4, побудували житловий будинок в с. Волошки Ковельського району Волинської області.

ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла мати позивачки - ОСОБА_4 спадщину, після смерті якої, фактично прийняв її чоловік, а батько позивачки - ОСОБА_4.

ІНФОРМАЦІЯ_2 року Колодяжненською сільською радою було посвідчено заповіт згідно якого, власник будинковолодіння заповідав належне йому нерухоме майно в рівних частинах дітям - сторонам у справі.

ІНФОРМАЦІЯ_3 року ОСОБА_4. помер і після його смерті відкрилась спадщина на зазначене вище майно.

Позивачка, відповідно до вимог чинного, на час відкриття спадщини, законодавства фактично прийняла спадщину після смерті батька. Відповідач, як спадкоємець по закону і заповіту, спадщини не прийняв ні формально, ні фактично. Разом з тим, оформити право на спадкове майно позивачка не має можливості, оскільки в неї відсутні документи, що посвідчують право власності померлого на спадкове майно.

В попередньому судовому засіданні позивачка  позов підтримала з підстав, зазначених у позовній заяві і прохає його задовільнити. Пояснила, що на праві приватної власності її батькам - ОСОБА_3. і ОСОБА_4. належало будинковолодіння в с. Волошки Ковельського району Волинської області. В ІНФОРМАЦІЯ_4 році померла мати сторін у справі і спадщину, що відкрилась після її смерті прийняв батько сторін, який в ІНФОРМАЦІЯ_5 році склав заповіт, за змістом якого все належне йому майно, на випадок своєї смерті, заповідав своїм дітям, тобто сторонам у справі, у рівних частках. ІНФОРМАЦІЯ_3 року ОСОБА_4. помер і спадщину, яка відкрилась   прийняла позивачка у справі, відповідач, від своєї частки у спадковому майні, відмовився. Оскільки відсутність правовстановлюючих документів на спадкове майно позбавляє позивачку можливості оформити своє право на спадкове майно у нотаріальному порядку, прохає суд постановити рішення,яким визнати за нею право власності на будинковолодіння, розташоване в с. Волошки Ковельського району АДРЕСА_1 в порядку спадкування.

Відповідач ОСОБА_2 в попередньому судовому засіданні ІНФОРМАЦІЯ_6року позов визнав, не заперечив проти його задоволення. Ствердив обставини, якими позивачка обгрунтувала свої позовні вимоги. Звернувся до суду з письмовою заявою у якій прохає справу розглядати без його участі. Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що неявка відповідача не перешкоджає розгляду справі по суті.

 

Заслухавши пояснення позивачки і дослідивши письмові докази у справі суд приходить до висновку, що позов підставний і підлягає задоволенню.

Матеріалами технічного паспорта на будинковолодіння АДРЕСА_1 вс. Волошки Ковельського району Волинської області, довідкою Колодяжненської сільської ради НОМЕР_1 від ІНФОРМАЦІЯ_7 року доводиться той факт, що ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_8року, за життя був власником зазначеного будинковолодіння оскільки, у відповідності до вимог ст. 529,549 Цивільного Кодексу України в редакції 1963 року   фактично прийняв спадщину після смерті своєї дружини ОСОБА_4.

З копії свідоцтва про смерть вбачається, що ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_8 року.

Відповідно до ст.328, ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

З копії заповіту, посвідченого Колодяжненською сільською радою Ковельського району Волинської області ІНФОРМАЦІЯ_2 року, ОСОБА_3 на випадок своєї смерті належний йому житловий будинок з надвірними будівлями заповідав в рівних частинах своїм дітям - ОСОБА_2 і ОСОБА_1і.

З повідомлень Ковельської державної нотаріальної контори від ІНФОРМАЦІЯ_10 року вбачається, що спадкові справи після смерті ОСОБА_4 і ОСОБА_3 не заводились.

Згідно ст. 549 ЦК України в редакції 1963 року визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично всупив в управління або володіння спадковим майном.

Довідкою Колодяжненської сільської ради НОМЕР_1 від ІНФОРМАЦІЯ_7 року доводиться той факт, що позивачка у справі фактично прийняла спадщину після смерті батька - ОСОБА_3, зокрема, веде нагляд за будинковолодінням, обробляє города, тощо.

В попередньому судовому засіданніІНФОРМАЦІЯ_9 року відповідач ОСОБА_2 ствердив той факт, що після смерті батька не вчинив будь-яких дій. Які б свідчили про факт прийняття ним спадщини. Пояснив, також, що відмовився від своєї частки у спадковому майні в користь позивачки у справі.

Відповідно до вимог ч.І ст. 1275 ЦК України якщо від прийняття спадщини відмовився один із спадкоємців за заповітом, частка у спадщині, яку він мав право прийняти, переходить до інших спадкоємців за заповітом.

Таким чином в судовому засіданні встановлено, що за життя померлий ОСОБА_3. був власником будинковолодіння, розташованого АДРЕСА_1 в с. Волошки Ковельського району Волинської області. Спадкоємцями за заповітом майна померлого ОСОБА_3 залишились сторони у справі. В порядку, передбаченому ст. 549 ЦК України в редакції 1963 року позиивачка прийняла спадщину, яка відкрилась після смерті батька, інший спадкоємець за заповітом - відповідач у справі, відмовився від частки у спадщині в користь позивачки у справі, а тому позов підлягає задоволенню.

На підставі ст.  15,30,62,85,212,213, 215,130,173,174 ЦПК України,   ст. 328 , 1233, 1268-1270,1273-1275 ЦК України, ст. 549 ЦК України в редакції 1963 року, суд -

Вирішив:

Позов задовольнити повністю.

 

Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 Ковельського району Волинської області, в порядку спадкування.

Судові витрати залишити за позивачем.

Рішення  може бути оскаржене до апеляційного суду Волинськоі області через Ковельський міськрайсуд в наступному порядку:

-заява про апеляційне оскарження може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення;

- апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення набирає законої сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація