Справа №2 «О»-4/07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
М.Ковель 01 лютого 2007 року
Ковельський міськрайонний суд Волинської області в складі: головуючої - судді Луньової Т.М. народних засідателів - ОСОБА_5, ОСОБА_6 з участю секретаря -Абрамчук І.Ю.
прокурора- Гайдашук Д.А.
лікаря-психіатра - ОСОБА_3
представника управління праці та соціального захисту населення
ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ковель цивільну справу за заявою Ковельського міжрайонного прокурора в інтересах ОСОБА_1 про визнання недієздатною ОСОБА_2
встановив:
Ковельський міжрайонний прокурор звернувся до суду із заявою в інтересах ОСОБА_1 про визнання недієздатною ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, обґрунтовуючи свої вимоги тим, щоОСОБА_2, хворіє хронічним психічним захворюванням, є івалідом II групи з дитинства та перебуває на обліку у лікаря-психіатра з діагнозом- параноїдна шизофрінія, параноїдний синдром, безперервно-прогрідієнтний перебіг, емоційно-вольове зниження. У зв"язку з вказаним захворюванням ОСОБА_2. не спроможна у повній мірі усвідомлювати значення своїй дій та керувати ними, що позбавляє її можливості самостійно піклуватись про себе та здобувати засоби для існування, а тому потребує встановлення опіки, для чого необхідно вирішити питання про визнання її недієздатною.
В судовому засіданні прокурор заяву підтримала та прохає її задовольнити з підстав викладених в заяві. Прохає визнати недієздатною ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження.
ОСОБА_1 заяву підтримав, прохає її задовільнити та клопоче призначити його опікуном ОСОБА_2, оскільки ОСОБА_2. є його дочкою та з її народження він фактично опікується нею. Вважає, щоОСОБА_2 потребує опіки оскільки, у зв"язку з хронічним психічним захворюванням не може розуміти значення своїх дій. Зокрема, отримувану пенсію витрачає не за призначенням, ставить себе в тяжке матеріальне становище, не має можливості реалізувати свої цивільні права в установах, організаціях, тощо.
Представник управління праці та соціального захисту населення ОСОБА_4 заяву пітримала, прохає її задовільнити, не заперечує проти призначенням опікуном ОСОБА_2. її батька ОСОБА_1.
Лікар психіатр ОСОБА_3. заяву підтримала, прохає її задовільнити, не заперечує проти призначення опікуном ОСОБА_2. її батька ОСОБА_1. Пояснила , що протягом тривалого часу ОСОБА_2. спостерігається лікарем-психіатром з діагнозом -параноїдна шизофрінія, параноїдний синдром, безперервно-прогрідієнтний перебіг, емоційно-вольове зниження. Ствердила той факт, що ОСОБА_2 опікується її батько ОСОБА_1.
Суд заслухавши пояснення заявника, думку прокурора, представника управління праці
та соціального захисту наслення виконавчого комітету Ковельської міської ради, лікаря-психіатра, дослідивши письмові докази у справи, приходить до висновку, що заява підставна та підлягає до задоволення.
В судовому засідання встановлено, щоОСОБА_2,ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, хворіє психічним захворюванням, є інвалідом II групи з дитинства та перебуває на обліку у лікаря-психіатра з діагнозом - параноїдна шизофрінія, параноїдний синдром, безперервно-прогрідієнтний перебіг, емоційно-вольове зниження.. У зв"язку з вказаним захворюванням не спроможна у повній мірі усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними.
Так, згідно акту амбулаторної судово- психіатричної експертизи НОМЕР_1 від ІНФОРМАЦІЯ_3 року ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження виявляє ознаки психічного розладу у вигляді параноїдної шизофренії з безперервним типом перебігу, галюцинаторним синдромом та явищами емоційно-вольового зниження, які позбавляють її можливості розуміти значення своїх дій та керувати ними.
У відповідності зі ст. З 9 ЦК України, фізична особа може бути визнана судом недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.
Статтею 60 ЦК України передбачено, суд встановлює опіку над фізичною особою у разі визнання її недієздатною.
Як вбачається зі ст.241 ЦПК України, суд ухвалюючи рішення про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи чи визнання фізичної особи недієздатою, встановлює над нею відповідно піклування або опіку і за поданням органу опіки та піклування призначає їй піклувальника чи опікуна.
Враховуючи, щоОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження з ІНФОРМАЦІЯ_4 року хворіє психічним захворюванням, є інвалідом II групи з дитинства та перебуває на обліку у лікаря-психіатра з діагнозом - параноїдна шизофрінія, параноїдний синдром, безперервно-прогрідієнтний перебіг, емоційно-вольове зниження, у зв"язку з вказаним захворюванням не спроможна у повній мірі усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними, суд приходить до висновку, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження слід визнати недієздатною, внаслідок хронічного психічного захворювання. Крім того, зважаючи на те, що ОСОБА_1 фактично опікується своєю дочкою протягом тривалого часу, останнього доцільно призначити опікуном ОСОБА_2.
На підставі ст.ст.39,60,63 ЦК України, керуючись ст. ст. 236, 240, 241 ЦПК України, -
ВИРІШИВ :
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, визнати недієздатною внаслідок хронічного психічного захворювання та встановити опіку.
Призначити опікуном ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження- ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5 року народження, мешканця м.Ковель АДРЕСА_1
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Ковельський міськрайонний суд в наступному порядку:
· заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення;
апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.