№ 2-4197/2009
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
21 вересня 2009року Печерський районний суд м. Києва
в складі: головуючого – судді Гримич М.К.
при секретарі – Бульбі Ю.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Києві цивільну справу за позовом Дочірнього підприємства по експлуатації та ремонту житлового фонду та об’єктів соціально-побутового призначення «Екос» Акціонерного товариства Холдингової компанії «Київміськбуд» до ОСОБА_1 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням - гуртожитком, що розташований по АДРЕСА_1 і був наданий відповідачу на 1 ліжко-місце на підставі списків організації АТП-4, посилаючись на те, що відповідач протягом більше ніж 18 років не проживає у вказаному приміщенні, а лише зареєстрований в ньому.
Представник позивача в судове засідання не з’явився, направив до суду заяву про розгляд справи у його відсутності та просив задовольнити позов.
Відповідач у судове засідання не з’явився, про час і місце розгляду справи повідомлений в порядку ч.9 ст. 74 ЦПК України, оскільки не проживає в гуртожитку, за таких обставин судом було визнано можливим розглядати справу на підставі матеріалів про правовідносини сторін.
Вивчивши матеріали справи , оцінивши у сукупності добуті у судовому засіданні докази, суд вважає необхідним позов задовольнити.
Судом встановлено, що 15.01.1988 року відповідач був зареєстрований в гуртожитку по АДРЕСА_1, який Рішенням Київської міської ради народних депутатів № 142 від 15.05.1995 року був переданий в повне господарське відання АХК «Київміськбуд», а у 1996 році на баланс житлового управління «Південне» ДП «Екос». Згідно довідок позивача відповідач був поселений в гуртожиток по списках АТП-4, але в гуртожитку не проживає, в зв’язку з чим оплата за гуртожиток йому не нараховується. За повідомленням пошти судову повістку йому також вручити неможливо в зв’язку з непроживаням за адресою реєстрації.
Відповідно до ст.ст. 128,129 ЖК України житлова площа в гуртожитку надається за спільним рішенням адміністрації підприємства, установи або організації і відповідного профспілкового комітету та комітету комсомолу.
На підставі рішення про надання житлової площі в гуртожитку адміністрація підприємства, установи, організації видає громадянину спеціальний ордер, який є єдиною підставою для вселення на надану жилу площу.
Відповідно до ст. 72 ЖК України пр. тимчасовій відсутності наймача або членів його сім’ї за ними зберігається жиле приміщення протягом 6 місяців.
З матеріалів справи достовірно встановлено, що відповідач фактично не проживає в гуртожитку протягом 18 років, в судове засідання на виклик не з’явився, що суд розцінює як відсутність заперечень щодо позову, тому позовні вимоги підлягають задоволенню.
Виходячи з вищенаведеного та керуючись ст.72 ЖК України, ст. 5,57,88, 224-226 ЦПК України, суд –
В И Р І Ш И В:
Позов Дочірнього підприємства по експлуатації та ремонту житлового фонду та об’єктів соціально-побутового призначення «Екос» Акціонерного товариства Холдінгової компанії «Київміськбуд» до ОСОБА_1 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням – задовольнити.
Визнати ОСОБА_1 таким, що втратив право на користування житловим приміщенням – гуртожитком, що розташований за адресою АДРЕСА_1.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, який його постановив шляхом подачі відповідачем відповідної заяви протягом 10 днів з дати отримання копії рішення. Позивач має право оскаржити заочне рішення у загальному порядку шляхом подачі заяви про оскарження на протязі 10 днів з подальшою подачею апеляційної скарги протягом 20 днів до Апеляційного суду м.Києва через районний суд.
СУДДЯ: