Україна ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД |
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 вересня 2009 р. справа № 2а-13115/09/0570
секретар судового засідання Кузнецова К.В.,
з участю представника позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Красноармійської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2 про припинення підприємницької діяльності,
в с т а н о в и в :
У серпні 2009 року Красноармійська об'єднана державна податкова інспекція Донецької області звернулася в суд з вказаним адміністративним позовом, в якому зазначала, що фізичною особою - підприємцем ОСОБА_2 протягом понад року податкова звітність не подавалася. Просила припинити підприємницьку діяльність фізичної особи - підприємця.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, просив їх задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Причин неявки суду не повідомив, заяв про відкладення розгляду справи не надсилав.
Суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.
Судом встановлено, що 15 травня 1997 року ОСОБА_2 зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності. Як платник податків перебуває на обліку в Красноармійській об'єднаній державній податковій інспекції Донецької області. Заборгованості перед бюджетом не має.
Остання податкова звітність подана за 1 квартал 2000 року, про що податковим органом складено акт перевірки приватного підприємця з питання дотримання податкового законодавства від 24 червня 2009 року №642.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ч. 8 ст. 19 Господарського кодексу України усі суб'єкти господарювання, відокремлені підрозділи юридичних осіб, виділені на окремий баланс, зобов'язані вести первинний (оперативний) облік результатів своєї роботи, складати та подавати відповідно до вимог закону статистичну інформацію та інші дані, визначені законом, а також вести (крім громадян України, іноземців та осіб без громадянства, які провадять господарську діяльність і зареєстровані відповідно до закону як підприємці) бухгалтерський облік та подавати фінансову звітність згідно із законодавством.
Пунктом 4.1.4 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» передбачене подання суб'єктами господарювання податкових декларацій за базовий податковий (звітний) період.
Статтею 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» визначені функції державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних державних податкових інспекцій.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 10 вказаного Закону такі державні податкові інспекції контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів.
Статтею 11 Закону України «Про підприємництво» визначено, що підприємницька діяльність припиняється, зокрема, на підставі рішення суду у випадках, передбачених законодавством України.
Частиною 2 ст. 46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» визначено, що державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця проводиться у разі неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Фізична особа - підприємець ОСОБА_2 не подавала протягом року органам державної податкової служби податкові декларації та інші документи фінансової звітності відповідно до закону, що згідно з наведеними нормами права є підставою для припинення його підприємницької діяльності.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Згідно з ч. 1 ст. 49 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» суд, який постановив рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, у тому числі рішення про визнання фізичної особи - підприємця недієздатною або про обмеження її цивільної дієздатності, в день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцем реєстрації фізичної особи - підприємця для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.
Керуючись статтями 23, 94, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в :
Позов Красноармійської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2 про припинення підприємницької діяльності задовольнити.
Припинити підприємницьку діяльність фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1; дата проведення державної реєстрації - 15 травня 1997 року; запис про державну реєстрацію 1862; юридична адреса: 85485, Донецька обл., м. Українськ, вул. З. Космодем'янської, 15, кв.1; фактична адреса: АДРЕСА_1)
Копію постанови у день набрання нею законної сили направити державному реєстратору за місцезнаходженням фізичної особи для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення.
Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 КАС України, і може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 КАС України, шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання вказаної заяви, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Логойда Т. В.