Судове рішення #5965406

                                                                             

Справа №2-585/2009р.

  РІШЕННЯ
        ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 вересня  2009  року.        Кіровоградський  районний суд  Кіровоградської області в складі: головуючого судді  Гончара В.М.,

при секретарі Орловій І.В.,

за участю позивачів,

розглянувши в  попередньому судовому засіданні в м. Кіровограді справу  за позовом   ОСОБА_1   ОСОБА_2   ОСОБА_3  до Червоноярської сільської ради Кіровоградського району, про визнання права власності в порядку спадкування  

ВСТАНОВИВ:

    Позивачі  звернулись  до суду з позовом в якому просять визнати за  ними право власності на земельну ділянку розміром 3,76 га, розташовану на території Червоноярської сільської ради Кіровоградського району та області  в рівних частках в порядку спадкування після смерті батька, ОСОБА_4 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1  року,   посилаючись на те, що за життя батько не встиг отримати державний акт на землю  та відмову нотаріальної контори у вчинені нотаріальних дій.

    Червоноярська сільська рада в письмовій формі позов визнала повністю, просили справу розглянути без участі їх представника.   Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання, що не суперечить вимогам ч.4 ст. 130, ч.4 ст. 174 ЦПК України.  Матеріалами справи встановлено, що відповідно свідоцтва про право на спадщину за законом від 25.04.2007 року та  на підставі Державного акта на право власності на земельну ділянку серія НОМЕР_1 ,   ОСОБА_4   є спадкоємцем майна  дружини ОСОБА_5 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2  року, але отримати виготовлений  зазначений державний акт на землю  не зміг так як помер ІНФОРМАЦІЯ_1  року.

    Після смерті ОСОБА_4  відкрилася спадщина в тому числі і на земельну ділянку  відповідно Державного акта на право власності на земельну ділянку серія НОМЕР_1 .  

Позивачі,  як спадкоємці першої черги за законом, мають право успадкувати в рівних частках зазначену земельну ділянку,  однак отримати  свідоцтво про право на спадщину не мають  можливості так як  їх батько ОСОБА_4 . за життя не отримав виготовлений державний акт на  право приватної власності на земельну ділянку, що також  підтверджується  постановою про відмову у вчинені нотаріальних дій від 04.09.2009 року.

    Таким чином, визнання відповідачем  пред”явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

    Правовідносини, що виникли між сторонами регулюються ст. ст. 1225, 1261, 1267 ЦК України.

      Керуючись ст. ст. 130, 174  ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

    Позов ОСОБА_1   ОСОБА_2   ОСОБА_3   задовольнити.

    Визнати за ОСОБА_1   ІНФОРМАЦІЯ_3  року народження, ОСОБА_2   ІНФОРМАЦІЯ_4  року народження,   ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5  року народження  право власності на земельну ділянку розміром 3,76 гектара, розташовану на території Червоноярської сільської ради Кіровоградського району Кіровоградської області  в рівних частках в порядку спадкування за законом, після смерті їх батька ОСОБА_4 , померлого 18 червня 2008 року.

    Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до  апеляційного суду Кіровоградської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.



Суддя


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація