Судове рішення #59611449


ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

____________________________________________________________________________________________________

У Х В А Л А

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

14 січня 2011 р.                                                  Справа № 2-а-108/11/0270


Суддя Вінницького окружного адміністративного суду О.М.Чудак, перевіривши на предмет відповідності вимогам закону позовну заяву ОСОБА_1 до відділу державної виконавчої служби Головного управлінні юстиції у Вінницькій області про визнання дій і бездіяльності протиправними, визнання акта незаконним, скасування постанови та зобов’язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

12 січня 2011 року до Вінницького окружного адміністративного суду надійшли матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до відділу державної виконавчої служби Головного управлінні юстиції у Вінницькій області (ВДВС ГУЮ у Вінницькій області) про визнання дій і бездіяльності протиправними, визнання акта незаконним, скасування постанови та зобов’язання вчинити дії.

Розглянувши подані матеріали, суд доходить висновку про відмову у відкритті провадження, виходячи з наступного.

Відповідно до частини першої статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України), кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Юрисдикція адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ визначена статтею 17 КАС України.

У пункті 1 частини другої цієї статті установлено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів або правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Тобто, до компетенції адміністративних судів належать спори фізичних чи юридичних осіб з органом державної влади, органом місцевого самоврядування, їхньою посадовою або службовою особою, предметом яких є перевірка правильності рішень, дій чи бездіяльності цих органів (осіб) відповідно до прийнятих або вчинених при здійсненні ними владних управлінських функцій.

Як вбачається з поданих матеріалів, позивач просить визнати дії та бездіяльність ВДВС ГУЮ у Вінницькій області протиправними щодо не виконання виконавчого листа №2-69/2010р. Немирівського районного суду Вінницької області від 17 червня 2010 року про зобов’язання Немирівську міську раду Вінницької області усунути перешкоди, шляхом зобов’язання ОСОБА_2 привести межі земельної ділянки відповідно до державного акту на землю та звільнення ним самовільного захвату земель загального користування.

Визначаючись щодо компетенції суду по розгляду такого спору, слід зазначити, що рішення, дії або бездіяльність державної виконавчої служби при виконанні судового рішення, за загальним правилом оскаржується до суду який видав виконавчий документ.

Викладене узгоджується із Законом України від 21 квітня 1991 року №606-ХІV «Про виконавче провадження», який є спеціальним Законом, що визначає умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку.

Так, відповідно до частини другої статті 85 цього Закону скарги у виконавчому провадженні по виконанню судових рішень на дії (бездіяльність) державного виконавця або начальника органу виконавчої служби подається до суду, який видав виконавчий лист.

Іншим критерієм, за яким можна віднести справу до юрисдикції суду, є суб'єктний склад учасників судового процесу.

Статтею 383 Цивільно-процесуального кодексу України передбачено, що учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.

Згідно з частиною першою статті 181 КАС України, учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Таким чином, аналізуючи вищевикладені норми законодавства та враховуючи, що виконавче провадження відкрито на підставі виконавчого листа Немирівського районного суду Вінницької області у цивільній справі, позов пред’явлено стягувачем, тобто, особою, яка наділена Цивільно-процесуальним кодексом України правом оскарження рішення, дій та бездіяльності органів державної виконавчої служби, то даний спір не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

При цьому, суд вважає за можливе зазначити, що позивач має право звернутися до Немирівського районного суду Вінницької області із позовною заявою, якщо вважає, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншою посадовою особою державної виконавчої служби під час виконання судового рішення порушено його права чи свободи.

На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 17, 109, 165, 186, 254 КАС України, суддя

УХВАЛИВ:

відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до відділу державної виконавчої служби Головного управлінні юстиції у Вінницькій області про визнання дій і бездіяльності протиправними, визнання акта незаконним, скасування постанови та зобов’язання вчинити дії.

Копію ухвали разом із позовною заявою та доданими до неї матеріалами повернути особі, яка їх подала.

Роз’яснити позивачу, що повторне звернення до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.

Відповідно до статті 186 КАС України ухвала може бути оскаржена протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.


Суддя                              Чудак Олеся Миколаївна



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація