ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
____________________________________________________________________________________________________
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
06 січня 2011 р. Справа № 2-а-20/11/0270
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду О.М.Чудак, перевіривши на предмет відповідності вимогам закону, позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 міської ради, третя особа – Державне підприємство «Теплокомуненерго Маяк»Відкритого акціонерного товариства «Маяк», про визнання незаконним і скасування рішення та зобов’язання вчини певні дії
В С Т А Н О В И В :
04 січня 2011 року до ОСОБА_2 окружного адміністративного суду надійшли матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 міської ради, третя особа – Державне підприємство «Теплокомуненерго Маяк» Відкритого акціонерного товариства «Маяк» (ДП «Теплокомуненерго Маяк» ВАТ «Маяк»), про визнання незаконним і скасування рішення №2988 від 22 грудня 2009 року «Про затвердження двоставкових тарифів на теплову енергію, опалення та одно ставкових тарифів на підігрів води та гаряче водопостачання для населення, що виробляється ДП «Теплокомуненерго Маяк» ВАТ «Маяк», зобов’язання проведення заліку оплачених ним коштів за неотримані (ненадані) послуги в літні місяці 2010 року в сумі 218 грн 70 коп. в рахунок наступних платежів за споживання-опалення по факту та зобов’язання виробника заключити договір із споживачем на паритетних умовах про умови надання житлово-комунальних послуг.
Розглянувши подані матеріали, суд доходить висновку про їх повернення, виходячи з наступного.
Відповідно до частини першої статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України), кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Публічно-правові відносини - це відносини між органами влади і їх посадовими чи службовими особами, які здійснюють владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень і фізичними та юридичними особами.
Тобто, до юрисдикції адміністративних судів належать спори фізичних чи юридичних осіб з органом державної влади, органом місцевого самоврядування, їхньою посадовою або службовою особою, предметом яких є перевірка правильності рішень, дій чи бездіяльності цих органів (осіб) але лише відповідно до прийнятих або вчинених при здійсненні ними владних управлінських функцій.
Як вбачається із змісту позовних вимог, ОСОБА_1 просить визнати незаконним і скасувати рішення ОСОБА_2 міської ради, тобто дана справа є справою адміністративної юрисдикції.
Разом із цим, слід зазначити, що з метою забезпечення доступності судів, незалежності суддів від стороннього впливу, зокрема, від органів виконавчої влади, КАС України передбачає правила предметної підсудності, тобто, порядок визначення компетентного суду для розгляду і вирішення конкретної адміністративної справи.
Зокрема, пунктом 2 частини першої статті 18 КАС України встановлено, що місцевим загальним судам, як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Реалізується вказана норма незалежно від того, хто є відповідачем у таких справах – орган державної влади чи орган місцевого самоврядування, або й інший суб’єкт.
Так, відповідно до положень Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" вiд 21 травня 1997 №280/97-ВР, місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.
Згідно статті 5 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" система місцевого самоврядування включає : територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 18 КАС України місцевим загальним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа органу місцевого самоврядування.
Таким чином, оскільки позивачем по справі є фізична особа, а відповідачем, до якого направлені заявлені позовні вимоги, визначено Вінницьку міську раду, то дана позовна заява не підсудна ОСОБА_2 окружному адміністративному суду та підлягає поверненню позивачеві.
Отже, подана позовна заява повинна розглядатися загальним судом як адміністративним за місцем проживання позивача.
На підставі викладеного та керуючись статтями 18, 108, 165, 186, 254 КАС України, суд
У Х В А Л И В :
позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 міської ради, третя особа – Державне підприємство «Теплокомуненерго Маяк»Відкритого акціонерного товариства «Маяк», про визнання незаконним і скасування рішення та зобов’язання вчини певні дії, - повернути особі, яка її подала.
Копію ухвали разом із позовною заявою та доданими до неї матеріалами невідкладно надіслати ОСОБА_1.
Роз’яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Відповідно до статті 186 КАС України ухвала може бути оскаржена протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя: Чудак Олеся Миколаївна