ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
____________________________________________________________________________________________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 вересня 2010 р. Справа № 2-а-2650/10/0270
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Аліменко Володимира Олександровича,
при секретарі судового засідання: Подолян Наталії Вікторівні
за участю представників сторін:
позивача : ОСОБА_1
відповідача : не з`явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовом: Державної податкової інспекції у м. Вінниці
до: Приватного підприємства "Прохолод"
про: стягнення штрафних (фінансових) санкцій
ВСТАНОВИВ :
В червні 2010 року ДПІ у м.Вінниці звернулось в суд з позовом до приватного підприємства "Прохолод" (далі - ПП "Прохолод") про стягнення штрафних (фінансових) санкцій.
Позов мотивовано тим, що в результаті проведеної перевірки Приватного підприємства "Прохолод" встановлено порушення п.2.6 ст. 2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті України, а саме не оприбуткування готівкових коштів при проведенні готівкових розрахунків із застосуванням реєстратора розрахункових операцій в сумі 147491,80 грн. На підставі акту перевірки ДПІ у м.Вінниці з посиланням на ст. 1 Указу Президента України "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" (далі -Указ) прийнято рішення про застосування штрафних санкцій в розмірі 737459 грн. Відповідно до п.п 5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" платник податків зобов’язаний сплатити нараховану суму протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування. Сума штрафних (фінансових) санкцій застосованих на підставі рішення про застосування штрафних(фінансових) санкцій щодо виявлених порушень відповідачем не була перерахована до бюджету, тому позивач звернувся до суду з позовом про стягнення штрафних (фінансових) санкцій.
В судовому засіданні представник позивача заявлений позов підтримала та просила задовольнити його повністю.
Відповідач заперечень на позовну заяву, повноважного представника у судове засідання не направив, про день та час розгляду справи відповідача повідомлено належним чином, поштові повідомлення направлялись на адресу юридичної особи.
Відповідно до статті 35 КАС України вважається, що юридична особа повідомлена про час та місце слухання справи, якщо судова повістка доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру. Оскільки судова повістка направлялась відповідачу рекомендованим листом за адресою вказаною в установчих документах, суд вважає, що вжив всіх передбачених законом заходів для забезпечення явки представника останнього до суду.
Неприбуття представника відповідача за таких обставин в судове засідання, виходячи зі змісту статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, не є перешкодою для розгляду справи, а тому судом ухвалено розглянути справу за наявними у ній матеріалами.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив, що головними державними податковими ревізор-інспекторами управління податкового контролю ДПА у Вінницькій області ОСОБА_2, ОСОБА_3, головним державним податковим ревізор-інспектором управління оподаткування фізичних осіб ДПІ у м. Вінниці ОСОБА_4 на підставі Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.90 р. N 509-XII проведено планову виїзну перевірку ПП "Прохолод" розташованого у м. Вінниці по вул. Максимовича, 33, за результатами якої складено акт № 58/23/33708135 від 25.02.2009 року.
Відповідачем на підставі висновків складеного акта про порушення позивачем п. 2.6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою правління Національного банку України від 15.12.2004 року № 637 ПП "Прохолод" не оприбутковано готівку в касі в сумі 147491,80 грн., прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій N НОМЕР_1 від 12.03.2010 р. згідно якого застосовано суму штрафних санкцій в розмірі 737459 грн.
Законом України "Про державну податкову службу в Україні" передбачено, що органи державної податкової служби мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку та наявністю торгових патентів.
Указом Президента "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" передбачено, що у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу, зокрема за не оприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки - у п'ятикратному розмірі не оприбуткованої суми. Штрафи в повному обсязі стягуються до державного бюджету в порядку, встановленому законодавством.
Штрафні санкції, передбачені даним Указом, застосовуються до осіб, зазначених у статті 1 Указу, органами державної податкової служби на підставі матеріалів проведених ними перевірок і подань державної контрольно-ревізійної служби, фінансових органів та органів Міністерства внутрішніх справ України в установленому законодавством порядку та в розмірах, чинних на день завершення перевірок або на день одержання органами державної податкової служби зазначених подань.
Відповідно до п.11 ч.1 ст.11, ч.2 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України, надається начальникам державних податкових інспекцій та їх заступникам.
За результатами проведеної перевірки, рішенням № НОМЕР_1 від 12.03.2010 року до відповідача згідно з чинним законодавством органом державної податкової служби за порушення норм, визначених Положенням про ведення касових операцій у національній валюті України та Указу Президента України "Про застосування штрафних фінансових санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції в сумі 737459 грн.
Як свідчать матеріали справи штрафна санкція в розмірі 737459 грн. відповідачем не погашена.
Спеціальним законом з питань оподаткування є Закон України " Про порядок погашення зобов’язань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами", який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Платник податків зобов»язаний сплатити нараховану суму протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.
Сума штрафних санкцій застосованих на підставі рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій щодо виявлених порушень, підлягає стягненню.
Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об‘єктивному дослідженні.
На підставі викладеного, враховуючи, що позов підтверджений матеріалами справи, а тому підлягає задоволенню в повному обсязі відповідно до чинного законодавства та в межах заявлених вимог.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Приватного підприємства "Прохолод" (ідент. номер 33708135, м. Вінниця, вул. Максимовича, 33) заборгованість по штрафним (фінансовим) санкціям в розмірі 737459 (сімсот тридцять сім тисяч чотириса п`ятдесят дев`ять) гривень в дохід Державного бюджету (р/р 31113104700002, назва одержувача Держбюджет м. Вінниці 34701167, код платежу НОМЕР_2, ГУ ДКУ у Вінницькій області, МФО 802015).
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Повний текст постанови оформлено: 20.09.10
Суддя (підпис) Аліменко Володимир Олександрович
З оригіналом згідно.
Суддя:
Секретар:
16.09.2010