Копія:
Справа №2-225-07
РІШЕННЯ
ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
29 січня 2007 року Уманський міськрайонний суд Черкаської області в
складі: головуючої - судді Ребриної К.Г.
при секретарі Животовській Н.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Умані цивільну справу за
позовом ОСОБА_1 до Сушківської сільської ради Уманського району
про продовження строку на прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Сушківської сільської ради Уманського району про продовження строку на прийняття спадщини, вказавши, щоІНФОРМАЦІЯ_1 помер її вітчим, який проживав з її матір'ю. Оскільки мати була старенька, хворіла, не мала достатньо коштів, то вонадопомагала їй чим могла ще при житті вітчима, а коли він помер, то поховала його завласні кошти. Після смерті вітчима залишилась спадщина у вигляді 1/2 частини будинку по АДРЕСА_1 та земельної частки (паю), яку матиприйняла фактично, але не оформила її нотаріально через хворобу. Так як здоров'я матері не дозволяло їй обходити себе, то вона забрала її до себе і доглядала її до ІНФОРМАЦІЯ_2, тобто до її смерті, після чого також поховала за власні кошти. Після смерті залишилось спадкове майно, на яке вона має право по закону як спадкоємець першої черги, а тому вона фактично прийняла спадщину після смерті матері - в черговий раз відремонтувала хату, розпорядилась майном, яке було у хаті, по сьогоднішній день користується городом біля хати матері , отримує зерно за пай матері , а також за пай вітчима. Виконуючи всі ці дії, вона сподівалась, що оформити спадщину нотаріально вона зможе у любий час. У кінці 2006 року її попередили, що якщо вона не оформить спадщину, то зерно за пай їй вже не видадуть, тому вона звернулась до нот контори для оформлення спадщини, але їй було відмовлено в зв'язку з пропущенням строку прийняття спадщини. Про необхідність подачі такої заяви на протязі 6 місяців їй не було відомо, в зв'язку з тим, що вона доглядала 97 - річну свекруху та малолітнього онука, вона сама не мала можливості спадкувати у встановленому законо порядку. Вважає, що причини пропуску нею 6-місячного строку на подання заяви являються поважними . Поскількивона являється спадкоємцем на дану спадщину, доглядала за цим майном ще при житті вітчима та матері та продовжує доглядати за ним і користуватись на даний час, ніхто крім неї на цю спадщину не претендує просить продовжити їй строк на прийняття спадщини після смерті матері, ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_2.
В судовому засіданні ОСОБА_1 підтримала свої позовні вимоги та просить позов задоволити.
Відповідач - Сушківська сільська рада Уманського району - надала до суду заяву,
в якій не заперечує проти задоволення позову та просить справу розглянути без участі
їхнього представника.
Вислухавши пояснення позивачки, дослідивши письмові докази по справі: копію
свідоцтва про смерть ОСОБА_2 серії І-СР НОМЕР_1; копію свідоцтва про
смерть ОСОБА_3. серії І-СР НОМЕР_3; копію свідоцтва про шлюб серії VIII-
УРНОМЕР_2; копію свідоцтва про народження серії ЯУ НОМЕР_4; копію свідоцтва про
укладення шлюбу серії І-СР НОМЕР_5; копію свідоцтва на право особистої власності на
житловий будинок по АДРЕСА_1 на ОСОБА_3, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
На підставі ст. 1272 ЦК України та керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 212,213,215 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Продовжити ОСОБА_1 строк для прийняття спадщини після смерті її матері ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_2, на протязі одного місяця з моменту вступу рішення в законну силу.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Черкаської області через Уманський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.