Справа № 2 – 864 / 2009 р.
РІШЕННЯ
Іменем України
20 серпня 2009 року Полтавський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого – судді Кіндяк І.С.
при секретарі - Тимошенко С.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, в м. Полтаві справу за позовом Моторного (транспортного) страхового бюро України до ОСОБА_1 про відшкодування збитків в порядку регресу ,-
ВСТАНОВИВ:
Моторне (транспортне) страхове бюро України звернулися до суду з позовом до відповідача про відшкодування збитків в порядку регресу, зазначивши, що 04.05.2007 року в м. Полтава по вул. Х.Шосе Кужим Дмитром Вікторовичем була скоєна дорожньо-транспортна пригода, внаслідок якої був пошкоджений автомобіль НОМЕР_1 під керуванням ОСОБА_2, який належить ЗАТ «Спецбуд».
Розмір завданих збитків ЗАТ «Спецбуд» за пошкоджений транспортний засіб, відповідно до висновку спеціаліста № 12-06 експертного авто товарознавчого дослідження від 25 червня 2007 року складає 3 351 грн. 46 коп., в тому числі податок на додану вартість 558 грн. 58 коп.
Відповідач на момент дорожньо - транспортної пригоди не мав чинного договору обов’язкового страхування цивільно - правової відповідальності власників транспортних засобів.
11.07.2007 року ЗАТ «Спецбуд» ,скориставшись своїм правом передбаченим ЗУ «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» подав відповідну заяву, з метою отримання грошового відшкодування за матеріальну шкоду завдану ОСОБА_1
Відповідач відшкодування за завдану матеріальну шкоду ЗАТ «Спецбуд» добровільно не сплатив.
Позивачем здійснено відшкодування шкоди за водія транспортного засобу, який спричинив ДТП і не мав договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, тому, на підставі вищевикладеного,
звернулися до суду про відшкодування збитків в порядку регресу.
В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_3 позовні вимоги підтримав в повному обсязі, надав пояснення аналогічні викладеному в позовній заяві.
Відповідач, будучи належним чином повідомленим про час та місце розгляду справи, в судове засідання не з’явився з невідомих суду причин, що не є перешкодою для вирішення справи на підставі наявних доказів в матеріалах справи. На підставі цього суд, відповідно до ст.224 ЦПК України вважає за можливе ухвалити рішення при заочному розгляді справи.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку.
В судовому засіданні встановлено і це підтверджується матеріалами справи, що 04.05.2007 року в м. Полтава на перехресті вулиць Харківське шосе та Ветеринарна відповідач, керуючи автомобілем НОМЕР_2, не дотримався безпечної дистанції руху та скоїв зіткнення з автомобілем ВАЗ 21101 д.н.з. ВІ 1746АЕ, під керуванням ОСОБА_2 та належить ЗАТ «Спецбуд» внаслідок чого відбулася дорожньо - транспорта пригода.
Відповідач, на момент ДТП, не мав чинного договору обов’язкового страхування цивільно - правової відповідальності власників транспортних засобів.
Відповідно постанови Полтавського районного суду Полтавської області від 22.05.2007 року ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні ДТП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Розмір завданих збитків ЗАТ «Спец буд» за пошкоджений транспортний засіб складає 3 351 грн. 46 коп., в тому числі податок на додану вартість 558 грн. 58 коп., що підтверджується висновком спеціаліста № 12-06 експертного автотоварознавчого дослідження від 25.06.2007 року.
11.07.2007 року ЗАТ «Спец буд» звернувся до Моторного (Транспортного) страхового бюро України із завою про страхове відшкодування.
На підставі зазначеного звернення, на розрахунковий рахунок ЗАТ «Спец буд» перераховано 2792,88 грн. За шкоду заподіяну в результаті пошкодження транспортного засобу марки «ВАЗ- 21101» з номерним знаком ВІ 1746 АЕ під час ДТП 04.05.2007 р., відповідно наказу МТСБУ № 895 від 28.08.2007 р. про відшкодування шкоди з фонду захисту потерпілих.
Таким чином, позивач відшкодував шкоду за відповідача ОСОБА_1, який спричинив ДТП та не мав договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.
Відповідно до положень ч.1 ст.1191 ЦК України особа, яка відшкодувала шкоду, завдану іншою особою, має право зворотної вимоги (регресу) до винної особи у розмірі виплаченого відшкодування, якщо інший розмір не встановлений законом.
Окрім цього позивач поніс витрати на правову допомогу, які підлягають стягненню з відповідача відповідно до ст. 84 ЦПК України.
Відповідно до положень ст. 88 ч.1 ЦПК України з відповідача на користь позивача повинно бути стягнуто понесені ним судові витрати, які складаються з судового збору в розмірі 51 грн.00 коп. та витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи в сумі 30,00 грн., так як позовні вимоги задовольняються в повному обсязі на користь позивача.
Враховуючи викладене суд вважає заяву обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що після виплати за шкоду, заподіяну внаслідок ДТП, у позивача виникло право зворотної вимоги,тому вимоги про відшкодування збитків в порядку регресу, підлягають задоволенню в повному обсязі.
На підставі викладено, ст. 979, 980, 1191 ЦК України, Закону України «Про страхування» від 04.10.2001р. (зі змінами), Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» від 01.07.2004р., керуючись ст. керуючись ст. 10, 11, 209, 212-215, 218, 224-226 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги Моторного (транспортного) страхового бюро України - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_4 на користь Моторного (транспортного) страхового бюро України понесені витрати , у зв’язку з відшкодування шкоди, завданої в наслідок ДТП, в порядку регресу 2 792 ( дві тисячі сімсот дев’яносто дві) грн. 88 коп.
Стягнути з ОСОБА_4 на користь Моторного (транспортного) страхового бюро України судовий збір в сумі 51 грн. та 30 грн. витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільних справ.
Стягнути з ОСОБА_4 на користь Моторного (транспортного) страхового бюро України витрати на правову допомогу в розмірі 1000 (одна тисяча) грн. 00 коп.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Полтавської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги з подачею її копії до апеляційного суду або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Суддя :