Суддя-доповідач Василенко Л.А.
Головуючий І інстанції суддя Чернявська Т.І.
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
Іменем України
27 серпня 2009 року Справа № 2а-23958/09/1270
Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді: Василенко Л.А.,
суддів: Ханової Р.Ф., Старосуда М.І.,
при секретареві Стєблєві О.Л.,
розглянула апеляційну скаргуОСОБА_1 на ухвалу Луганського окружного адміністративного суду від 1 липня 2009р. у справі № 2а-23958/09 за позовомОСОБА_1 до судді Слов'яносербського районного суду Луганської області Призенка Дмитра Олексійовича про визнання незаконними дій, і
В С Т А Н О В И Л А :
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 1 липня 2009р. відмовлено у відкритті провадження у справі за позовомОСОБА_1 до судді Слов'яносербського районного суду Луганської області Призенка Дмитра Олексійовича визнання незаконними дій.
Не погодившись з вказаною ухвалою, ОСОБА_1 подала апеляційну скаргу, в якій просить ухвалу скасувати у зв'язку з порушенням судом норм процесуального права та направити справу на новий розгляд.
Сторони в судове засідання не прибули - про місце, дату та час розгляду апеляційної скарги повідомлені належним чином.
Суд першої інстанції ухвалюючи рішення про відмову у відкритті провадження дійшов до висновку, що заявлений спір не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи, вивчивши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає апеляційну скаргу необґрунтованою, а судове рішення таким, що підлягає залишенню без змін, з наступних підстав.
Судом апеляційної інстанції встановлено, що позивач - ОСОБА_1 подала до Луганського окружного адміністративного суду позовну заяву до судді Слов'яносербського районного суду Луганської області Призенка Дмитра Олексійовича про визнання незаконними дій.
Суд першої інстанції виходячи з приписів ч.1 ст. 2 КАС України, пунктів 1, 7, і 9 статті 3, статті 17, ч.3 ст.50 КАС України обґрунтовано відмовив у відкритті провадження у адміністративній справі за позовом до судді, оскільки з матеріалів справи вбачається, що саме суддя Призенко Д.А. ухвалював судове рішення, копію якого вимагає надати позивач.
З приводу організації роботи суду, зокрема, до якої входить і порядок видачі копій судових рощень необхідно звертатися до керівництва суду: голови суду, його заступника та керівника апарату суду, які відповідають за організацію роботи в цілому.
Водночас к олегія суддів зазначає, що процесуальна діяльність судді не може бути оскаржена в порядку КАС України, оскільки скарги на дії чи бездіяльність суддів при розгляді ними судових справ у порядку і передбачених законом випадках розглядаються органами чи посадовими особами, які мають право ініціювати питання про дисциплінарну відповідальність суддів, суб'єктами звернення щодо подання при звільненні суддів за порушення присяги та суб'єктами внесення таких подань та органами, що здійснюють дисциплінарне провадження щодо суддів.
Згідно п. 10 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 13.06.2007 року № 8 “Про незалежність судової влади” відповідно до ч. 5 ст. 124 Конституції України судові рішення є обов'язковими до виконання на всій території України і тому вважаються законними, доки вони не скасовані в апеляційному чи касаційному порядку або не переглянуті компетентним судом в іншому порядку, визначеному процесуальним законом, в межах провадження справи, в якій вони ухвалені. Виключне право перевірки законності та обґрунтованості судових рішень має відповідний суд згідно з процесуальним законодавством. Оскарження у будь-який спосіб судових рішень, діяльності судів і суддів щодо розгляду та вирішення справи поза передбаченим процесуальним законом порядком у справі не допускається, і суди повинні відмовляти у прийнятті позовів та заяв з таким предметом.
Відповідно до вимог п.1 ч.1 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
За таких обставин судова колегія вважає обґрунтованим висновок суду першої інстанції, що заявлений позов не може бути предметом розгляду в порядку адміністративного судочинства.
На підставі викладеного, керуючись ст. 195-196, п.1 ч.1 ст. 199, ст. 200, п.1 ч.1 ст. 205, ст. 206, 212 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргуОСОБА_1 залишити без задоволення.
Ухвалу Луганського окружного адміністративного суду від 1 липня 2009р. у справі за позовомОСОБА_1 до судді Слов'яносербського районного суду Луганської області Призенка Дмитра Олексійовича про визнання незаконними дій залишити без змін.
Ухвала суду апеляційної інстанції проголошена в повному обсязі в судовому засіданні 27 серпня 2009 р., набирає чинності з моменту проголошення і може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.
Головуючий: Л.А. Василенко
Судді: Р.Ф. Ханова
М.І. Старосуд