Справа № 2-42 2007 року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"02" лютого 2007 року Володарський районний суд Київської області
в складі:
головуючого судді Яковенко О.М.
при секретарі Кулинич Г.І.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в селищі Володарка
справу за позовом ОСОБА_1
до ОСОБА_2
про визнання договору купівлі - продажу житлового будинку та земельної ділянки
дійсним та визнання права власності на житловий будинок та земельну ділянку,
встановив:
16.01.2007 року позивач звернувся до суду з названою позовною заявою, в якій вказував, що 04 березня 2006 року між ним та ОСОБА_3 матір'ю відповідача по справі, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, було укладено Договір купівлі-продажу житлового будинку та земельної ділянки, які належали їй на праві приватної власності. Житловий будинок та земельна ділянка площею 0,604 га., для обслуговування житлового будинку та ведення особистого селянського господарства знаходяться в АДРЕСА_1.
Того ж дня позивач сплатив ОСОБА_3 вартість будинку, господарських споруд та вартість земельної ділянки - 6000 гривень, що підтверджується Розпискою про отримання грошей, копія якої додається. Факт передачі грошей відбувався в присутності сина померлої ОСОБА_2, про що на Розписці є його підпис.
ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_3 померла, тому ми на змогли оформити у нотаріуса договір купівлі-продажу житлового будинку, та земельної ділянки. Єдиними спадкоємцем за законом після ОСОБА_3 - є її син ОСОБА_2 (відповідач). Знаючи, про те, що ОСОБА_3 продала житловий будинок та земельну ділянку позивачу, відповідач на нього (житловий будинок та земельну ділянку) не претендує.
З серпня 2006 року і по даний час ОСОБА_1 користується житловим будинком та земельною ділянкою.
Останнім часом у нього виникла необхідність зареєструвати житловий будинок та земельну ділянку на своє ім'я, що він не може зробити, оскільки договір купівлі-продажу земельної ділянки та житлового будинку не було укладено в нотаріальній формі. Тому, просив визнати договір купівлі - продажу житлового будинку та земельної ділянки дійсним та визнати за ним право власності на житловий будинок та земельну ділянку. У судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав. Відповідач позов визнав, про що свідчить його заява. Заслухавши пояснення позивача, дослідивши письмові докази, суд вважає, що позов підлягає до задоволення.
По справі встановлено, що 04 березня 2006 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_3 матір'ю відповідача по справі, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, було укладено Договір купівлі-продажу житлового будинку та земельної ділянки, які належали їй на праві приватної власності. Житловий будинок та земельна ділянка площею 0,604 га., для обслуговування житлового будинку та ведення особистого селянського господарства знаходяться в АДРЕСА_1.
Того ж дня позивач сплатив ОСОБА_3 вартість будинку, господарських споруд та вартість земельної ділянки - 6000 гривень, що підтверджується Розпискою про отримання грошей, копія якої додається. Факт передачі грошей відбувався в присутності сина померлої ОСОБА_2, про що на Розписці є його підпис.
ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_3 померла, тому сторони не змогли оформити у нотаріуса договір купівлі-продажу житлового будинку, та земельної ділянки. Єдиними спадкоємцем за законом після ОСОБА_3 - є її син ОСОБА_2 (відповідач). Знаючи, про те, що ОСОБА_3 продала житловий будинок та земельну ділянку позивачу, відповідач на нього (житловий будинок та земельну ділянку) не претендує.
З серпня 2006 року і по даний час ОСОБА_1 користується житловим будинком та земельною ділянкою.
Наведене підтверджується показами сторін, та письмовими доказами, доданими до матеріалів справи.
Згідно ст. 316 ЦК України правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, не залежно від волі інших осіб
За ст. 325 ЦК України суб'єктами права приватної власності є фізичні та юридичні особи.
Фізичні та юридичні особи можуть бути власниками будь-якого майна, за винятком окремих видів майна, які відповідно до закону не можуть їм належати. Склад, кількість та вартість майна , яке може бути у власності фізичних та юридичних осіб, не є обмеженими.
Відповідно до ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом.
Право власності у набувача за договором виникає з моменту передання майна, якщо інше не встановлено договором або законом.
Право власності на майно за договором, який підлягає нотаріальному посвідченню, виникає у набувача з моменту такого посвідчення або з моменту набрання законної сили рішенням суду про визнання договору, не посвідченого нотаріально, дійсним, про що зазначено в ст. 334 ЦК України.
Відповідно наведеному, керуючись ст. ст. 316, 325, 328, 334ЦК України, ст. ст. 3,5,8,13,57,79,208,209,212,213,214,215 ЦПК України, суд, -
Вирішив:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 задовольнити.
Визнати дійсним Договір купівлі-продажу житлового будинку та земельної ділянки, укладений між ОСОБА_1 та ОСОБА_3 04 березня 2006 року.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок, з прибудинковими господарськими спорудами та будівлями, який знаходиться в АДРЕСА_1 , і належав ОСОБА_3, згідно Свідоцтва про право власності; - та земельну ділянку, яка знаходиться в АДРЕСА_1 , площею 0,604 га., для обслуговування житлового будинку та ведення особистого селянського господарства, що належала ОСОБА_3 згідно Державного акта на право приватної власності на землю НОМЕР_1.
Заяву про апеляційне оскарження рішення Володарського районного суду Київської області може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду Київської області через Володарський районний суд Київської області протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: О.М. Яковенко