ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА ОСОБА_1
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 2-з-313/10/0408
Провадження № б/н
У Х В А Л А
іменем України
"24" травня 2010 р.
Суддя Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_2, розглянувши заяву Відкритого акціонерне товариство « Банк «Фінанси та Кредит» від імені якого діє Криворізька філія Відкритого акціонерного товариства «Банк «Фінанси та Кредит» про забезпечення позову, -
ВСТАНОВИВ:
Відкрите акціонерне товариство « Банк «Фінанси та Кредит» від імені якого діє Криворізька філія Відкритого акціонерного товариства «Банк «Фінанси та Кредит» у травні 2010 року звернувся до суду з позовом до ОСОБА_3 про стягнення заборгованості що виникла внаслідок порушення зобов,язань за кредитним договором.
20 травня 2010 року позивачем було подано заяву про забезпечення позову. У поданій заяві заявник просить суд накласти арешт на автомобіль марки ГАЗ 3302-414, тип ТЗ ФУРГОН- МАЛОТОННАЖНИИ -В, 2008 року випуску, колір фіолетовий, шасі(кузов, рама)№33020080500909, VIN-Х9633020082290326, реєстраційний номер НОМЕР_1, зареєстрований Криворізьким ВРЕВ ДАІ УМВС України в Дніпропетровській області 01.04.2008року. Зазначен майно передати на відповідне зберігання представнику ВАТ «Банк «Фінанси та Кредит» до ухвалення рішення по справі.
Вивчивши подану заяву про забезпечення позову, вважаю, що вона підлягає поверненню заявникові без розгляду, оскільки вона подана без додержання вимог, встановлених законом.
Відповідно до ч. 3 ст. 151 ЦПК України забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Разом з тим, у заяві про забезпечення позову повинно бути зазначено: причини у зв’язку з чим повинно забезпечити позов; вид забезпечення позову з обгрунтуванням його необхідності; інші відомості, необхідні для забезпечення позову (ч.2 ст. 151 ЦПК України).
У поданій до суду заяві заявник не зазначає причини у зв’язку з якими потрібно забезпечити позов, при цьому посилається тільки на факт порушення з боку відповідача зобов’язання перед банком за кредитним договором, внаслідок чого виникла заборгованість за кредитним договором. Крім того, обираючи такий вид забезпечення позову як накладення арешту на рухоме майно відповідача, заявник не надає суду доказів співмірності із заявленими позивачем вимогами у відповідності до ч.3 ст.152 ЦПК України.
Відсутність зазначених відомостей у заві Відкритого акціонерне товариство « Банк «Фінанси та Кредит» від імені якого діє Криворізька філія Відкритого акціонерного товариства «Банк «Фінанси та Кредит» позбавляє суд дійти висновків про наявність достатньо обгрунтованого припущення, що невжиття заходів забезпечення позову може у майбутньому утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду у встановленому законом порядку, що робить неможливим виконання такої ухвали.
У відповідності до ч.8 ст. 153 ЦПК України, суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 151 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.
Керуючись, ст.ст. 151-153 ЦПК України, суд- УХВАЛИВ:
Повернути заяву Відкритого акціонерне товариство « Банк «Фінанси та Кредит» від імені якого діє Криворізька філія Відкритого акціонерного товариства «Банк «Фінанси та Кредит» про забезпечення позову, заявнику без розгляду.
Копію ухвали суду направити ВАТ « Банк «Фінанси та Кредит» від імені якого діє Криворізька філія Відкритого акціонерного товариства «Банк «Фінанси та Кредит».
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Дніпропетровської області через Дзержинський районний суд м. Кривого Рогу шляхом подачі в 5-денний строк з дня винесення ухвали заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦГ1К України.
Суддя: О. В. Свистунова