Судове рішення #593430
Справа № »а» -866

Справа »а» -866

Головуючий у суді 1 -ї інстанції Сало Т.Б.

Доповідач Дудіков В.І.

УХВАЛА

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

Колегія суддів судової палати з кримінальних справ

Апеляційного суду Вінницької області в складі:

Головуючого: Олексієнка Ю.Г.

Суддів: Дудікова В.І., Петришина І.П.

розглянула у відкритому засіданні в м. Вінниці 21 грудня 2006 р. кримінальну справу за апеляцією потерпілого ОСОБА_1. на постанову Ленінського районного суду міста Вінниці від 8 листопада 2006 p., якою відмовлено в порушенні кримінальної справи відносно

ОСОБА_2,

ІНФОРМАЦІЯ_1, не судимого,-за ознаками ч. 1 ст. 125 КК України.

ОСОБА_1 звернувся в місцевий суд зі скаргою, в якій просив порушити кримінальну справу відносно ОСОБА_2. по ст. 125 ч. 1 КК України.

Свій висновок суддя мотивував тим, що кількість, характер та ступінь важкості тілесних ушкоджень, виявлених у ОСОБА_1. не узгоджується з поясненнями ОСОБА_2., якому теж причинено тілесні ушкодження. Останньому ОСОБА_1, разом зі своїм сином теж наносили удари.

Пояснення ОСОБА_1. не узгоджуються із актом судово-медичного обстеження ОСОБА_1.

У апеляції ОСОБА_1. ставиться питання про скасування постанови суду і направлення його скарги на новий розгляд в іншому склад суду.

Вислухавши доповідача, пояснення ОСОБА_2., який вважає, що суд підставно відмовив у порушенні кримінальної справи, обговоривши доводи апеляції, перевіривши матеріали за скаргою ОСОБА_1. колегія судців прийшла до висновку, що постанова судді підлягає скасуванню.

Згідно статтей 27 ч. 1, 94, 98 ч. З КПК України справи про злочини, передбачені статтею 125 Кримінального Кодексу України порушуються не інакше як за скаргою потерпілого, якому і належить в такому разі право підтримувати обвинувачення. В цих справах дізнання і досудове слідство не проводиться. Зазначені справи підлягають закриттю, якщо потерпілий примириться з обвинуваченим, підсудним.

Приводами і підставами до порушення кримінальної справи є і заява окремого громадянина.

Суддя зобов'язаний винести постанову про порушення кримінальної справи, вказавши приводи і підстави до порушення справи, статтю кримінального закону, за ознаками якої порушується справа, а також дальше її спрямування. Суд справу про злочин, зазначенні у частині першій статті 27 КПК України, призначає до розгляду.

Слід мати на увазі, відповідно до статті 94 КПК України підставою до порушення кримінальної справи є достатні дані, які вказують на наявність ознак вчиненого злочину. Саме цього вимагає Постанова Пленуму Верховного Суду України від 27 грудня 1985 року № 11 « Про додержання судами України процесуального законодавства, яке регламентує судовий розгляд кримінальних справ».

Суд, порушивши вимоги вище зазначених норм, відмовляє у порушенні кримінальної справи, давши відповідну оцінку доказам, на які зсилається у своїй скарзі ОСОБА_1, провівши по своїй суті судове засідання 7 листопада 2006 року, про що

 

                                                                              2

складено відповідний протокол ( а.с. 26), тому постанова суду є безпідставною, не відповідає вимогам статтей 27, 94, 98 ч. 3 КПК України і підлягає скасуванню, а матеріали справи слід направити на новий судовий розгляд в той же суд в іншому складі зі стадії вирішення питання про порушення кримінальної справи.

На підставі вище наведеного,

Керуючись ст.ст. 365, 366, 367 ч. 1 п. 3 КПК України, колегія суддів,-

УХВАЛИЛА:

Апеляцію потерпілого ОСОБА_1. - задоволити.

Постанову Ленінського районного суду міста Вінниці від 8 листопада 2006 року про відмову в порушенні кримінальної справи, відносно ОСОБА_2 - скасувати.

Матеріали по скарзі ОСОБА_1. направити в той же районний суд на новий розгляд в іншому складі зі стадії порушення кримінальної справи.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація