Краснопільський районний суд Сумської області
вул.Вокзальна, 18 смт.Краснопілля Краснопільський район Сумська область Україна 42400
Справа № 578/181/13-ц
провадження № 6/578/9/13
УХВАЛА
І м е н е м У к р а ї н и
27 лютого 2013 року смт.Краснопілля
Суддя Краснопільського районного суду Сумської області Щербина А.С., розглянувши подання начальника ВДВС Краснопільського РУЮ Сумської області про винесення рішення про тимчасове обмеження у праві виїзду боржника - громадянина України ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, за межі України до повного погашення заборгованості за виконавчим документом, -
В С Т А Н О В И В:
Начальник ВДВС Краснопільського РУЮ Сумської області звернувся до суду з поданням, в якому просить суд винести рішення щодо тимчасового обмеження боржника ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрованого за адресою ІНФОРМАЦІЯ_3, у прав виїзду за межі України до повного погашення заборгованості за виконавчим документом, мотивуючи тим, що на виконанні у відділі ДВС знаходиться виконавчий лист №1808/803 від 01.11.2012 року, виданий Краснопільським районним судом Сумської області, про стягнення з ОСОБА_1 на користь ПАТ КБ "ПриватБанк" коштів у сумі 67579,74 грн.
Дослідивши матеріали подання, суд приходить до висновку, що подання має бути залишено без руху до усунення недоліків оформлення подання з таких підстав.
Згідно ч.1 ст.368 ЦПК України, питання, пов'язані із зверненням судового рішення до виконання, вирішує місцевий суд, який розглянув справу.
Згідно ст.377-1 ЦПК України, питання про тимчасове обмеження боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи у праві виїзду за межі України при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішується судом за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби за поданням державного виконавця, погодженим з начальником відділу державної виконавчої служби. Суд негайно розглядає подання, зазначене в частині першій цієї статті, без виклику чи повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного виконавця.
Однак подання ВДВС Краснопільського РУЮ не відповідає ряду вимог Інструкції з організації примусового виконання рішень.
Відповідно до п.11.1.2 Інструкції з організації примусового виконання рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 02.04.2012 року № 512/5, у поданні мають бути визначені заходи (тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України з вилученням паспортного документа чи без такого), найменування органів, які мають їх здійснити. У разі тимчасового обмеження особи (боржника) у праві виїзду за межі України з вилученням паспортного документа зазначаються вид паспортного документа (для громадян України - дипломатичний паспорт, службовий паспорт, паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, посвідчення особи моряка тощо; для іноземців та осіб без громадянства - паспортний документ, що підтверджує громадянство іноземця або посвідчує особу без громадянства), його серія та номер, а також найменування та місцезнаходження державного органу, до якого повинен надсилатися вилучений паспортний документ.
Проте вказівки на те, чи просить ВДВС Краснопільського РУЮ застосувати тимчасове обмеження в прав виїзду за межі України з вилученням паспортного документу чи без вилучення, а також даних про паспортний документ (серія та номер) та про місцезнаходження державного органу, до якого повинен надсилатися вилучений документ, у поданні відсутні.
Відповідно до ст.2 Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України», документами, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну та посвідчують особу громадянина України під час перебування за її межами, є: паспорт громадянина України для виїзду за кордон; проїзний документ дитини; дипломатичний паспорт; службовий паспорт; посвідчення особи моряка.
Відповідно до ст.6 вище зазначеного Закону України громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у видачі паспорта, а громадянинові України, який має паспорт, може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон у випадках, якщо діють неврегульовані аліментні, договірні чи інші невиконані зобов'язання - до виконання зобов'язань, або розв'язання спору за погодженням сторін у передбачених законом випадках, або забезпечення зобов'язань заставою, якщо інше не передбачено міжнародним договором України. При цьому громадянин України, який має паспорт, у разі, коли існують обставини, що обмежують відповідно до пункту 1 частини першої вказаної статті право його виїзду за кордон, зобов'язаний здати свій паспорт на зберігання до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері громадянства, за місцем проживання у місячний термін після виникнення таких обставин.
Крім того, в матеріалах подання відсутні вказівки на такі обставини, як наявність чи відсутність у ОСОБА_1 закордонного паспорта, чи були у нього виїзди за межі України у недалекому минулому, чи має він намір виїхати за межі України і чим це підтверджується.
Статтею 293 ЦПК України встановлено вичерпний перелік ухвал суду в цивільних справах, які підлягають апеляційному оскарженню. В даному переліку не міститься вказівки на можливість оскарження ухвали про обмеження боржника у праві виїзду за кордон, а тому така ухвала набирає чинності з моменту проголошення.
Тому, керуючись ст.377-1 ЦПК України, ст.ст. 2,6 Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України», Інструкцією з організації примусового виконання рішень, суд,
У Х В А Л И В:
Залишити подання начальника ВДВС Краснопільського РУЮ Сумської області про винесення рішення про тимчасове обмеження у праві виїзду боржника - громадянина України ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, за межі України до повного погашення заборгованості за виконавчим документом, - без руху.
Надати ВДВС Краснопільського РУЮ строк для усунення недоліків до 04.03.2013 року.
У разі не усунення недоліків в установлений строк матеріали подання буде повернено до ВДВС Краснопільського РУЮ без розгляду в порядку ст.121 ЦПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя А. С. Щербина