Судове рішення #59307190

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області


Справа № 2-а-9352/10

Провадження № -

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"24" червня 2010 р. м. Коростень

Коростенський міськрайонний суд

Житомирської області

у складі головуючого судді Куліченко М.В.

розглянувши в м. Коростені цивільну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Коростенської районної державної адміністрації, Управління Пенсійного фонду України в Коростенському районі про визнання дій неправомірними та стягнення невиплачених кошт, передбачених Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“, суд. -

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулася до суду з позовом, в якому просить визнати неправомірними дії відповідачів та стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Коростенської районної державної адміністрації та Управління Пенсійного фонду України в Коростенському районі недовиплачені кошти, які передбачені ст.ст.37,39 ЗУ " Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи за періоди з 01.04.2009 року по 01.04.2010 року, мотивуючи це тим, що являється потерпілою від

Чорнобильської катастрофи 4-ї категорії, проживає в зоні посиленого радіоекологічного контролю, є пенсіонеркою. Позивачка вважає, що проведення виплат в твердих сумах, встановлених Постановою КМУ 836 від 26.07.1996 року, а не в розмірах визначених ЗУ Про статус і соціальний захист населення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи порушує її права.

В судове засідання позивачка надала заяву, в якій просить розглянути справу в її відсутність, вимоги позову підтримує в повному обсязі, з підстав зазначених в позовній заяві, просить розглянути в письмовому провадженні.

Представники відповідачів в судове засідання не з'явилися, надали заяву, в якій просили розглянути справу в його відсутність, позову не визнають.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню з слідуючих підстав. Судом встановлено, що позивачка проживає в зоні посиленого радіоекологічного контролю, яким є с.Ходачки Коростенського району (л.с.5,8,9), є пенсіонеркою і не отримує кошт відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.1996 року 836 “Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“ ... , яким встановлені компенсації та доплати громадянам, що проживають та працюють на територіях радіоактивного забруднення.

Відповідно до ст.39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“ громадянам, які працюють на території радіоактивного забруднення, зоні посиленого радіоекологічного контролю, проводиться доплата в розмірі 1-ї мінімальної заробітної плати. Непрацюючі пенсіонери отримують доплату до пенсії в цих же розмірах. Відповідно до вимог ст. 37 вищезазначеного Закону, громадянам, що проживають на території радіоактивного забруднення, зоні посиленого радіоекологічного контролю, виплачується щомісячна грошова допомога , в зв”язку з обмеженням споживання продуктів харчування в розмірі 30% мінімальної заробітної плати щомісячно. Суд погоджується з доводами позову про те, що ці вимоги Закону “Про статус..." відповідачем порушувались, позивачка не отримувала зазначених кошт в відповідних розмірах . тому вимоги її позову є обгрунтованими , в межах строку позовної давності, визначеного ст. 99 КАС України, тому позов підлягає задоволенню за період з 01.04.2009 року.

Вимоги позову про стягнення виплат, передбачених ст. 39 Закону України Про статус і соціальний захист населення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи , є частково обгрунтованими, бо суд встановив, що відповідно до Закону України "Про формування, порядок надходження і використання коштів Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення" від 10 лютого 2000 року 1445-111 (далі -Закон І 445-1П) фінансуються за рахунок коштів Фонду ДЛЯ здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення (далі - Фонд) та інших джерел, визначених законодавством України.

Фонд утворюється у складі Державного бюджету України, кошти Фонду зараховуються на окремий рахунок Державного бюджету України, а розпорядником коштів Фонду є Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи ( далі - МИС України) ст. ст. І -3 Закону 1445-ІП .

Порядок використання коштів Фонду визначався постановою Кабінету Міністрів України від 20 червня 2000 року 987 "Про затвердження Порядку використання коштів Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення", яка втратила чинність у зв'язку з прийнятгям постанови від 16 вересня 2005 року 931 "Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи" та від 20 вересня 2005 року 936 "Про затвердження Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"

УПФ України в Коростенському районі, має нараховувати та сплачувати позивачці такі вишив Відповідно до ч. З ст. 150 Конституції Украіни ,рішення Конституційного Суду України є обов'язковими до виконане на території України. Відтак, виходячи з наведених положень Конституції України та рішене Конституційного Суду України, а також враховуючи, що Законом «Про Державний бюджет України на2008рікВ фактично змінено положення Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідВ- Чорнобильської катастрофи», який діяв у часі раніше, пріорітетними в даному випадку є положення Закону УкраїїМ «Про Державний бюджет України на 2008 рік».

Разом з тим, судом враховується, що положення пп 8, 9 пункту 28 розділу II Закону України «ІіД Державний бюджет України на 2008 рік», якими фактично змінено на 2008 р дію Закону, в частині випдаїЯ компенсацій і допомог у розмірах відповідно до мінімальної заробітної плати - абз. 2,3,4 частини першої статей 37,Я Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофе рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року № 10-рп/2008 визнано таким, що не відповД Конституції України. Проте, зазначені положення втратили чиність з моменту ухвалення рішення КонституцішШі Судом України, а тому до вказаної дати відповідач правомірно здійснював виплати в розмірі передбаченому Законом»* України «Про Державний бюджет України на 2008 рік».

З урахуванням того, що Державний бюджет України затверджується щорічно Верховною радою України період з 1 січня по 31 грудня відповідного року, суд встановив наявність підстав для зобов'язання відповідана провести перерахунок та виплату позивачці допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчуванні^

місцевого виробництва та особистого підсобного господарства (ст. 37) та доплати до пенсії непрацюючі» І пенсіонерам, які проживають на території радіоактивного забруднення (ст. 39), починаючи з 01.04.2009 року.

З огляду на зазначене, позов слід задовольнити частково .визнати неправомірними дії Управління праці соціального захисту населення Коростенської районної державної адміністрації та Управління Пенсійного фг »у України в Коростенському районі Житомирської області по недоплаті позивачу щомісячної грошової допомок» та Юішати до пенсії, передбачених ст.ст. 37, 39 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали вна. »док Чорнобильської катастрофи» за період з 01.04.2009 року. Зобов'язати УПСЗН Коростенської районної дер. авноі адміністрації нарахувати та виплатити на користь позивачки щомісячну грошову допомогу, передбачену ст. 37 ЗУІ ¦Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за період з 01.04.2009 року. Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Коростенському районі нарахувати та виплатити на користь позивачки доплату до пенсії, передбачену ст. 39 ЗУ «Про статус...» за період з 01.04.2009 року.

Керуючись ст. ст. 99,100, 159 - 163 КАС України, ст.19 Конституції України, ст. ст. 37, 39 ЗУ “ Про статусі соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “, Постановою Кабінету Міністрів України № 987 від 20.06.2000 року "Про затвердження порядку використання коштів фонду для здійснення * заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення”, суд , -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити частково .

Визнати неправомірними дії Управління праці та соціального захисту населення Коростенської районної державної адміністрації та Управління Пенсійного фонду України в Коростенському районі, щодо виплати ОСОБА_1 в неповному обсязі кошт, передбачених ст.ст.37, 39 ЗУ “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

Зобов»язати Управління праці та соціального захисту населення Коростенської районної державної адміністрації нарахувати та виплатити на користь ОСОБА_1 кошти, передбачені ст. 37 Закону України " Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“ за період з 01.04.2009 року.

Зобов»язати Управління Пенсійного фонду України в Коростенському районі нарахувати та виплатити на користь ОСОБА_1 кошти, передбачені ст. 39 Закону України “ Про статус і соціальний захист г ромадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“ за період з 01.04.2009 року.

В решті позову- відмовити за необгрунтованістю.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення постанови.

Постанова набирає чинності: 1/ якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано після закінчення строк) подання заяви; 2 якщо заяву було подано, але не подано після цього протягом 20 днів апеляційної скарги після закінчення строку подання апеляційної скарги; 3\ в разі подання апеляційної скарги - після розгляду справи апеляційним судом, якщо рішення не було скасовано.

Суддя:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація