Судове рішення #5930500

                                                                 

                                                                                        Справа №2-1764/2009р.

                                                            РІШЕННЯ

                                                    ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ


  08 вересня  2009 року Чугуївський міський суд Харківської області у складі головуючого: судді – Слурденко О.І., при секретарі Шиловій І.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Чугуєві цивільну справу за позовом ОСОБА_1  в інтересах ОСОБА_2  до ІНФОРМАЦІЯ_4   ІНФОРМАЦІЯ_4  про визнання права приватної власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом, -

                                                          ВСТАНОВИВ:

  Позивач, що діє на підставі довіреності посвідченої приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу 26.05.2009 року, зареєстрованої в реєстрі за НОМЕР_1  звернувся до суду з позовом до відповідача в інтересах ОСОБА_2   про визнання за ним права власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом після смерті його матері.

   У судовому засіданні позивач повідомив наступне. ІНФОРМАЦІЯ_1  року  померла мати ОСОБА_2  –   ОСОБА_3

   Після її смерті відкрилася спадщина на майно, а саме: на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, площею 5,7591 розташовану на землях ІНФОРМАЦІЯ_4   ІНФОРМАЦІЯ_4  яка належала померлій на праві приватної власності згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_2  виданого Чугуївською районною адміністрацією 23.06.2004 року, майновий сертифікат серії НОМЕР_3  виданий ІНФОРМАЦІЯ_4   ІНФОРМАЦІЯ_5  року на ім’я ОСОБА_3  про право на пайовий фонд в розмірі 3560 гривень або 0,228 відсотків від загальної кількості пайового фонду майна колективного сільськогосподарського підприємства ІНФОРМАЦІЯ_3  та житловий будинок   АДРЕСА_1

 Єдиним спадкоємцем першої   черги після смерті матері є її син – ОСОБА_2

   Родинний зв’язок між ним та померлою  підтверджується його свідоцтвом про народження серії НОМЕР_4  виданим сільською радою ІНФОРМАЦІЯ_2  де в графі «мати» вказано – ОСОБА_3  

   В встановлений законом термін ОСОБА_2  не подав заяву до держнотконтори про прийняття спадщини після смерті матері, оскільки  вважав себе таким, що фактично прийняв спадок, бо весь час доглядав матір, доглядав за спірним будинком, користувався та обробляв земельну ділянку, допомагав вести господарство,  сплачував комунальні платежі  та поховав її за свої кошти.

   Таке звернення до Чугуївської держнотконтори було зроблено ним лише в 2009 році. Але, відсутність будь-якої  технічно-правової документація на будинок АДРЕСА_1  унеможливлює ОСОБА_2  прийняти спадок та закріпити за собою право власності на нерухоме майно, що належить йому за законом.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився,  надавши суду письмову заяву про визнання позову та  проханням слухати справу без участі  їх представника.

  Заслухавши позивача, дослідивши матеріали справи, суд надходить до наступного.

  Згідно свідоцтва про смерть серії   НОМЕР_5  виданого  22.04.2008 року відділом реєстрації актів цивільного стану по Чугуївському району Чугуївського міськрайонного управління юстиції Харківської області ІНФОРМАЦІЯ_1   року померла мати ОСОБА_2  –   ОСОБА_3  якій  на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_2  виданого Чугуївською районною адміністрацією 23.06.2004 року належить земельна ділянка для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, площею 5,7591 га розташована на землях ІНФОРМАЦІЯ_4   ІНФОРМАЦІЯ_4  майновий сертифікат серії НОМЕР_3  виданий ІНФОРМАЦІЯ_4   ІНФОРМАЦІЯ_5  року на ім’я ОСОБА_3  про право на пайовий фонд в розмірі 3560 гривень або 0,228 відсотків від загальної кількості пайового фонду майна колективного сільськогосподарського підприємства ІНФОРМАЦІЯ_3  та житловий будинок   АДРЕСА_1  в якому померла проживала все своє життя.

  Після  її смерті відкрилася спадщина на вищевказане майно, спадкоємцем першої черги якого є  її син – ОСОБА_2

   Родинний зв’язок між померлою ОСОБА_3  та ОСОБА_2 , як матір’ю та сином підтверджується відповідними документами.

  В встановлений законом шестимісячний  термін позивач не подав заяву до Чугуївської держнотконтори про прийняття спадщини, оскільки, вважав себе таким, що фактично прийняв спадок, бо весь час доглядав матір, доглядав за спірним будинком, користувався та обробляв земельну ділянку, допомагав вести господарство,  сплачував комунальні платежі  та поховав її за свої кошти.

   Відповідно до ч.3 ст.1268 ЦК України, спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст. 1270 цього кодексу він не заявив про відмову від неї.

   Однак, звернувшись до Чугуївської державної нотаріальної контори в 2009 році з метою оформлення та прийняття спадщини після смерті матері, ОСОБА_2  було відмовлено в реалізації свого права, як спадкоємця, посилаючись на те, що на будинок   АДРЕСА_1  відсутня будь-яка  технічно-правова документація. Відсутність права власності на вищевказаний житловий будинок та відсутність інвентаризаційної справи підтверджується довідкою НОМЕР_6  від 04.06.2009 року Чугуївського міжміського бюро технічної інвентаризації.

   Відповідно до довідки НОМЕР_7   виданої ІНФОРМАЦІЯ_4  11.06.2008 року, домоволодіння, яке розташоване в АДРЕСА_1  зі службовими будовами та спорудами зареєстроване в погосподарській  книзі НОМЕР_8  за 2001-2005 роки ІНФОРМАЦІЯ_4  за громадянкою ОСОБА_3 . Домоволодіння розташоване на земельній ділянці площею 0,41 га з фонду земель комунальної власності територіальної громади ІНФОРМАЦІЯ_4  (рішення виконкому ІНФОРМАЦІЯ_4  1992 року). Тобто, це підтверджує те, що земельна ділянка, на якій розташовано будинок, сам будинок з службовими будовами та спорудами належить померлій на законних підставах. Але, із-за юридичної необізнаності, за життя вона належним чином не оформила технічно-правову документацію.

   Право ОСОБА_2   на спадщину ніхто не оспорює. ІНФОРМАЦІЯ_4   позов визнала та не заперечує проти визнання за ним права власності на вищевказаний будинок з прилеглими до нього будівлями та спорудами.

   За таких умов суд вважає, що позов ґрунтується на  фактичних обставинах, доказах та як такий, що знайшов своє підтвердження в ході розгляду справи.        

   На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.10,11,209,212-215 ЦПК України, ст.ст.1216-1218, 1220-1223, 1261, 1268, 1270 ЦК України, суд –

                                                           ВИРІШИВ:

  Позов ОСОБА_1  в інтересах ОСОБА_2  до ІНФОРМАЦІЯ_4   ІНФОРМАЦІЯ_4  про визнання права  власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом, – задовольнити.

  Визнати за ОСОБА_2  право власності на: земельну ділянку для товарного сільськогосподарського виробництва, площею 5,7591 га розташовану на землях ІНФОРМАЦІЯ_4   ІНФОРМАЦІЯ_4  що належить на праві приватної власності ОСОБА_3  згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_2  виданого Чугуївською районною адміністрацією 23.06.2004 року, на майновий пай на підставі майнового сертифікату серії НОМЕР_3  виданий ІНФОРМАЦІЯ_4   ІНФОРМАЦІЯ_5  року на ім’я ОСОБА_3  в розмірі 3560 гривень або 0,228 відсотків від загальної кількості пайового фонду майна колективного сільськогосподарського підприємства ІНФОРМАЦІЯ_3  та на будинок   АДРЕСА_1   в порядку спадкування за законом після смерті  матері.

  Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до судової палати з цивільних справ апеляційного суду Харківської області шляхом подачі у 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подачею протягом 20 днів апеляції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.


                                              Суддя:  

       

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація