Справа № 2а-218/2006 рік
№ 2а-9/2007 рік
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
5 лютого 2007 року м. Краматорськ
Краматорський міський суд Донецької області у складі:
головуючого судді - Дяченко С.Л., при секретарі - Аксеніної В.М.,
за участю представника позивача- ОСОБА_2, представника відповідача-Кирильченко Я. Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Краматорську Донецької області адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Краматорського MB ГУМВС України в Донецькій області про стягнення суми заборгованості грошового забезпечення
ВСТАНОВИВ: Представник відповідача позов не визнав .
Позивач звернувся до Краматорського міського суду з позовом до Краматорського MB ГУМВС України в Донецькій області про стягнення суми заборгованості грошового забезпечення
Представник позивача суду пояснив, що наказом начальника УМВС України в Донецькій області НОМЕР_1, ОСОБА_1 звільнено з органів внутрішніх справ. Відповідно довідки Краматорського MB ГУМВС України в Донецькій області загальна вислуга становить-9 років 07 місяців 15 днів. На момент звільнення по причині недостатнього фінансування ОСОБА_1 не виплачувалася передбачена наказом МВС України № 750 від 31.10.1996 року доплата за особливі умови служби у розмірі 50 % . По цієї же причині не виплачувалася і премія у розмірі 33, 3%. Позивач вважає, що його грошовий атестат повинен бути перерахований з урахування доплати за особливі умови служби у розмірі 50 % , премії 33,3%, матеріальної допомоги при відпустці за період з 2000 по 2005 роки. Просить також поновити пропущений строк на звернення до суду з позивною заявою.
Представник відповідача Кирильченко Я. Ю. пояснила, що згідно змін до ст.43 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ», починаючи з 1 січня 2005 року пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення за останньою посадою перед звільненням, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення. Краматорський MB ГУМВС України в Донецькій області є бюджетною установою, премія 33, 3% та доплата 50% виплачуються в межах фінансування, а оскільки такого фінансування не було, ці суми не ввійшли до грошового атестату. Матеріальну допомогу при наданні відпустки за період з 2000 по 2005 роки ОСОБА_1 не отримував , у зв'язку з тим , що він не звертався до керівництва з відповідними рапортами. Проти поновлення пропущеного строку позивачу на звернення до суду з позивною заявою, не заперечує. У задоволенні позовних вимог просить відмовити.
Вислухавши пояснення сторін, проаналізувавши надані документи, суд встановив:
Адміністративну позовну заяву подано до суду 16.11.2006 року.
Згідно ст.99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, який встановлений в один рік.
Як видно з пояснень представника позивача, ОСОБА_1 пропустив процесуальній строк, у зв'язку з юридичною неосвідомленностю.
Згідно ч.1 ст.100 КАС України пропущення строку звернення до адміністративного суду є підставою для відмови у задоволенні адміністративного позову за умови, якщо на цьому наполягає одна із сторін.
2
Представник відповідачів не заперечує проти поновлення процесуального строку. Суд вважає , що процесуальний строк пропущений позивачем з поважної причини і його слід поновити. Як встановлено в судовому засіданні , ОСОБА_1 дійсно проходив службу в органах внутрішніх справ з 20.01.1999 року по 20.07.2005 року. Загальна вислуга -становить 09 років 07 місяців 15 днів. Наказом начальника УМВС України в Донецькій області НОМЕР_1, ОСОБА_1 звільнено з органів внутрішніх справ. (а.с. 5) Згідно порядку обчислення пенсій, затвердженого першим заступником Міністра внутрішніх справ, з 1 січня 2005 року у розрахунок слід приймати відповідні суми грошового забезпечення за останньою посадою перед звільненням: посадовий оклад, оклад за військове (спеціальне) звання, відсоткову надбавку за вислугу років. Додаткові: 100 - відсоткова надбавка, надбавку за безперервну службу до 90 відсотків, доплату від суми пенсії від 25 до 50 відсотків, а працівникам слідчих підрозділів - 100%, надбавку за особливі умови служби до 50%, щомісячні премії, інші додаткові доплати та надбавки, крім тих, що не носять постійного характеру. Зазначені види грошового забезпечення при призначенні пенсій повинні прийматися в розрахунок у фактичних розмірах, що виплачувались на день звільнення зі служби і відображені в грошовому атестаті. У разі, якщо на день звільнення, окремі додаткові види грошового забезпечення не виплачувались, при обчислюванні пенсій вони в розрахунок не беруться.
Як видно з Методичних рекомендацій про порядок застосування нормативно-правових актів з питань грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ та умов оплати праці працівників, які не мають спеціальних звань рядового і начальницького складу, преміювання осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ проводиться відповідно до їх особистого внеску в загальні результати роботи у відсотках до місячного грошового забезпечення в межах фонду преміювання. Місячний фонд преміювання становить 33, 3%.
Як вбачається з п.3 Указу Президента України «Про умови грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу та оплату праці працівників органів внутрішніх справ» керівникам внутрішніх справ надано право у межах асигнувань, що виділяються на утримання цих органів особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їхньою згодою та в інтересах справи на службі, щомісячну доплату в розмірі від 25 до 50 відсотків суми пенсії, яка б могла бути їм нарахована.
Враховуючи , що Краматорський MB ГУМВС України в Донецькій області є бюджетною установою, премія 33, 3% та доплата 50% виплачувались в межах фінансування, а оскільки такого фінансування не було, ці суми не ввійшли до грошового атестату позивача.. Матеріальну допомогу при наданні відпустки за період з 2000 по 2005 роки ОСОБА_1 не отримував , у зв'язку з тим , що він не звертався до керівництва з відповідними рапортами , що підтверджується довідкою ( а.с. 10) Таким чином, позовні вимоги позивача не грунтуються на законі та є безпідставними. З огляду на наведене , у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1, слід відмовити
Керуючись ст.ст. 102, 158, 159 КАС України , суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Поновити ОСОБА_1 пропущений процесуальний строк на звернення до суду .
У задоволенні позову ОСОБА_1 до Краматорського MB ГУМВС України в Донецькій області про стягнення суми заборгованності грошового забезпечення, відмовити.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду може бути подана до Апеляційного суду Донецької області через Краматорський міський суд протягом 10 днів із дня її проголошення.
з
Апеляційна скарга на постанову може бути подана до Апеляційного суду Донецької
області через Краматорський міський суд протягом 20 днів після подання заяви про
апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її
подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне
оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про
апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків,
залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала,
Постанову ухвалено в нарадчій кімнаті, надруковано в одному примірнику.
не знайде підстав для поновлення строку.