Справа № 2а-242/2006 рік
№ 2а-25/2007 рік
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
5 лютого 2007 року м. Краматорськ
Краматорський міський суд Донецької області у складі: головуючого судді - Дяченко СП., при секретарі - Аксеніної В.М.,
за участю: позивача -ОСОБА_1, представника відповідача- Вараксіна О.М., розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Краматорську Донецької області адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у М.Краматорську про визнання дій протирічащими вимогам Конституції України; перерахування пенсії по інвалідності, -
ВСТАНОВИВ:
Представник відповідача позов не визнав. У судовому засіданні позивач-ОСОБА_1 суду показав, що він має статус учасника ліквідації наслідків аварії Чорнобильській АЕС 1 категорії, у зв'язку з чим йому встановлена 3 група інвалідності. Згідно з п.4 ст.54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" пенсія для інвалідів 3-ї групи не може бути нижчою ніж 6 мінімальних пенсій за віком.
Просить суд визнати діяльність відповідача: управління Пенсійного фонду України в М.Краматорську в частини нарахування йому мінімального розміру пенсії по інвалідності протирічащими вимогам Конституції України; зобов'язати управління Пенсійного фонду України в М.Краматорську провести перерахунок пенсії внаслідок інвалідності у розмірі 6 мінімальних пенсій за віком. Представник відповідача вважає вимоги позивача безпідставними і такими , що не грунтуються на законі, оскільки позивач отримує пенсію на підставі Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", яким розмір мінімальної пенсії за віком не встановлено. Розрахунок таких пенсій провадиться на підставі постанови КМУ від 03.01.2002 року "Про підвищення розмірів пенсій та інших соціальних виплат окремим категоріям пенсіонерів, фінансування котрих провадиться за кошти державного бюджету" з розміру 19,91 грн. та на підставі постанови КМУ від 13.07.2004 року "Про підвищення розмірів пенсій, призначених згідно Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" з розміру 22,30 грн.
Вислухавши пояснення сторін, проаналізувавши зібрані в справі докази, суд встановив : Позивач -ОСОБА_1 дійсно є інвалідом 3-ї групи ЧАЕС, знаходиться на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в М.Краматорську і отримує пенсію відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".3 01.01.2006 року позивач отримує пенсію- 1036 грн 36 коп. (а.с.5-7, 9,11).
Згідно із ч.4 ст.54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" , в усіх випадках розміри пенсій для інвалідів 3-ї групи, не можуть бути нижчими 6 мінімальних пенсій за віком. Але розмір мінімальної пенсії за віком для проведення обчислення пенсії інваліда-чорнобильця цим Законом не встановлено.
Разом з тим, у ч.5 ст.54 Закону вказано, що обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи визначається Кабінетом Міністрів України.
Постановою КМУ №1 від 03.01.2002 року "Про підвищення розмірів пенсій та інших соціальних виплат окремим категоріям пенсіонерів, фінансування котрих провадиться за кошти державного бюджету", встановлено проведення розрахунку пенсій відповідно до ч.4 ст.54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" виходячи з розміру 19,91 грн.
Постанови КМУ №894 від 13.07.2004 року "Про підвищення розмірів пенсій, призначених згідно Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" вказаний розмір підвищено на 12%, тобто до 22,30 грн. Законом України від 25.03.2005 року „Про внесення змін до Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2005 рік" передбачено внесення змін до деяких діючих законів, в тому числі до ст.28 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне
2
страхування", яка доповнена частиною третьою, згідно якої мінімальний розмір пенсії за віком, встановлений частиною першою цієї статті, застосовується виключно для визначення розмірів пенсій, призначених згідно з цим Законом.
Згідно з частиною 2 ст. 28 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", мінімальний розмір пенсії за віком для чоловіків становить -25 років, для жінок-20 років страхового стажу, встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму , визначеного Законом для осіб , які втратили працездатність. Таким і чином , згідно ч. З ст. 28 цього Закону , передбачено , що мінімальний розмір пенсії за віком , вста- новлений цією статтею, застосовується виключно для визначення розміру пенсій, призначених згідно з цим Законом . Тому законних підстав для встановлення розміру пенсій , призначених зі ст. 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", виходячи з мінімальної пенсії за віком , для позивачу , не має
Суд вважає дії управління Пенсійного фонду України у М.Краматорську про нарахування пенсії позивачу такими , що відповідають вимогам Конституції України та чинному законодавству.
У зв'язку з вищенаведеним, суд вважає, що підстав для задоволення позову не вбачається. Відповідно до ст.94 КАС України судові витрати слід віднести за рахунок держави, оскільки сторони звільнені від сплати судового збору.
Керуючись ст.ст.4-15,159-163,185-186 КАС України, суд -,
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у М.Краматорську визнання дій протирічащими вимогам Конституції України; перерахування пенсії по інвалідності, відмовити.
Постанова ухвалена в нарадчій кімнаті, надрукована в одному примірнику.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 186 КАС України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо вона не скасована, набирає законної сили після розгляду справи Апеляційним судом Донецької області. Заяву про апеляційне оскарження постанови Краматорського міського суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Апеляційному суду Донецькій області через Краматорський міський суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Апеляційного суду Донецької області. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.