Судове рішення #59210004




У Х В А Л А

13 вересня 2016 року м. Київ

Колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України у складі:


судді-доповідачаКоротких О.А.,

суддів:Кривенди О.В., Терлецького О.О., -

розглянувши заяву фермерського господарства «Пчани-Денькович» (далі - ФГ) про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 6 квітня 2016 року за позовом ФГ до Державної екологічної інспекції у Львівській області (далі - Інспекція) про визнання протиправними дій та скасування припису,


встановила:


Вищий адміністративний суд України ухвалою від 6 квітня 2016 року касаційну скаргу Інспекції задовольнив, скасував постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 28 травня 2015 року, а постанову Львівського окружного адміністративного суду від 12 березня 2014 року про відмову в задоволені позову залишив в силі.

Не погоджуючись із зазначеною ухвалою, ФГ звернулося до Верховного Суду України із заявою про її перегляд з підстави, передбаченої пунктом 5 частини першої статті 237 КАС.

На обґрунтування заяви додано копію постанови Верховного Суду України від 27 січня 2015 року, яка, на думку заявника, підтверджує невідповідність судового рішення суду касаційної інстанції викладеному у постанові Верховного Суду України висновку щодо застосування у подібних правовідносинах норм матеріального права.

Перевіривши наведені у заяві доводи, колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України дійшла висновку про її необґрунтованість з огляду на таке.

Відповідно до статті 235 КАС Верховний Суд України переглядає судові рішення в адміністративних справах виключно з підстав і в порядку, встановлених цим Кодексом.

Зі змісту оскарженого рішення видно, що Вищий адміністративний суд України погодився із висновком суду першої інстанції про те, що проведена планова перевірка ФГ з питань дотримання природоохоронного законодавства, за результатами якої був складений оскаржуваний акт, хоча і при наявності формального порушення порядку проведення перевірки - порушення строків проведення, не впливає на виявленні порушення та вимогу їх усунути.

У постанові Верховного Суду України від 27 січня 2015 року викладено правовий висновок щодо невиконання вимог підпункту 78.1.1 пункту 78.1 статті 78 та пункту 79.2 статті 79 ПК, які призводять до визнання перевірки незаконною та відсутності правових наслідків такої.

Отже, аналіз зазначених судових рішень не дає підстав для висновку про невідповідність судового рішення суду касаційної інстанції викладеному у постановах Верховного Суду України висновків щодо застосування у подібних правовідносинах норм матеріального права, оскільки вони прийнятті за різних фактичних обставин, які були встановлені під час розгляду цих справ, перевірка правильності встановлення яких не входить до компетенції Верховного Суду України.

Крім того, у заяві також ставиться питання про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 1 червня 2016 року, якою відмовлено у задоволенні заяви Інспекції про відмову від касаційної скарги на постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 28 травня 2015 року у справі за позовом ФГ до Інспекції про визнання протиправними дій за скасування припису.

Відповідно до частини першої статті 236 КАС сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають право подати заяву про перегляд судових рішень: 1) в адміністративних справах після їх перегляду в касаційному порядку; 2) Вищого адміністративного суду України з питань, передбачених статтею 1711 цього Кодексу.

У статті 237 КАС передбачено мотиви, з огляду на які може бути ініційований перегляд судових рішень Верховним Судом України.

Зокрема, після касаційного перегляду адміністративна справа переглядається тільки з підстави неоднакового застосування касаційним судом одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах (пункт 1 частина перша); неоднакового застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм процесуального права - при оскарженні судового рішення, яке перешкоджає подальшому провадженню у справі або яке прийнято з порушенням правил підсудності справ або встановленої законом юрисдикції адміністративних судів (пункт 2 частина перша); невідповідність судового рішення суду касаційної інстанції викладеному у постанові Верховного Суду України висновку щодо застосування у подібних правовідносинах норм матеріального права (пункт 5 частина перша).

З огляду на зміст вищенаведених положень КАС ухвала Вищого адміністративного суду України від 1 червня 2016 року не може бути переглянута Верховним Судом України, зокрема, з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 237 КАС.

За таких обставин колегія суддів не вбачає необхідності у відкритті провадження про перегляд справи.

Враховуючи викладене та керуючись статтями 235-240 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України


у х в а л и л а:

Відмовити у допуску до провадження справи за позовом фермерського господарства «Пчани-Денькович» до Державної екологічної інспекції у Львівській області про визнання протиправними дій та скасування припису за заявою про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 6 квітня 2016 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач О.А. Коротких


Судді: О.В. Кривенда

О.О. Терлецький









  • Номер:
  • Опис: про визнання протиправними дій і скасування припису
  • Тип справи: Касаційна скарга
  • Номер справи: 813/904/14
  • Суд: Касаційний адміністративний суд
  • Суддя: Коротких О.А.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 23.06.2015
  • Дата етапу: 07.06.2016
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація