Справа № 1-185/09
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«15» травня 2009 року Броварський міськрайонний суд Київської області у складі:
Головуючого: судді - Пошкурлат О.М.,
при секретарі - Леоненко О.А.,
за участю прокурора - Карпюка Т.С.,
захисника - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду кримінальну справу по обвинуваченню:
ОСОБА_2, який народився в м. Москва, РФ, згідно висновку експерта за № 24/е від 20.01.2009 має вік не менше 21 року, цигана, не одруженого, не працюючого, не грамотного, мешканця АДРЕСА_1, раніше не засудженого,
у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 307 КК України,
в с т а н о в и в :
підсудний ОСОБА_2 незаконно придбав, перевіз та зберігав з метою збуту наркотичні засоби.
Так, на початку грудня 2008 року, точної дати досудовим слідством не встановлено, підсудний ОСОБА_2, перебуваючи в салоні гральних автоматів, що на території ринку «Юність», м. Київ, на перетині вулиць Миропільська - Братиславська, у невстановленої досудовим слідством особи незаконно придбав пакет, в якому знаходилися розфасовані пакетики з наркотичним засобом - метадоном (фенадоном). Незаконно придбавши вищезазначені наркотичні засоби підсудний перевіз такі міським та міжміським транспортом до місця свого проживання, що по АДРЕСА_1, де незаконно зберігав, маючи за мету передати такі особі, у якої він придбав ці наркотичні засоби.
06 грудня 2008 року, в ході санкціонованого обшуку за місцем фактичного проживання підсудного, працівниками міліції було виявлено та вилучено чотири пакети поліетиленові, в яких знаходилося дрібнокристалічна речовина білого кольору, що згідно висновку експерта за № 692 від 10.12.2008, є наркотичним засобом - метадоном (фенадоном), обіг якого обмежено, масою відповідно 0,5545 г, 1,9919 г, 0,1637 г та 0,2565 г, а всього загальною вагою 2,9666 г.
Як на досудовому слідстві, так і в судовому засіданні підсудний ОСОБА_2, винним себе, в пред'явленому йому обвинуваченні, визнав повністю та підтвердив суду обставини незаконного придбання ним з метою збуту наркотичного засобу - метадону.
У скоєному щиро розкаявся, просить суд його суворо не карати.
Судом відповідно до вимог ч. 3 ст. 299 КПК України за згодою учасників процесу визнано недоцільним дослідження доказів стосовно фактичних обставин справи. При цьому з'ясовано, що учасники судового розгляду правильно розуміють зміст цих обставин, сумнівів у добровільності та істинності їх позицій не має, а також роз'яснено, що у такому випадку вони позбавлені права оспорювати ці фактичні обставини справи в апеляційному порядку.
З огляду на викладене, дії ОСОБА_2, що виразилися у незаконному придбанні, перевезенні та зберіганні наркотичних засобів з метою збуту, містять склад злочину, передбачений ч. 1 ст. 307 КК України.
Про обставини скоєння злочину, передбаченого ч. 1 ст. 307 КК України ОСОБА_2 послідовно, як на досудовому слідстві, так і в судовому засіданні дав покази, які узгоджуються між собою і сумніву у своїй достовірності не викликають.
За наведених обставин суд вважає, що ОСОБА_2 своїми діями вчинив злочин, передбачений ч. 1 ст. 307 КК України, як незаконне придбання, перевезення та зберігання наркотичних засобів з метою збуту.
При призначенні покарання ОСОБА_2 суд враховує характер та ступінь суспільної небезпеки вчиненого ним злочину, особу підсудного та обставини, що пом'якшують й обтяжують покарання.
Обставинами, що пом'якшують покарання підсудного ОСОБА_2 суд визнає - щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину.
Обставин, що обтяжують покарання стосовно ОСОБА_2 як на досудовому слідств, так і в суді не встановлено.
Призначаючи вид і міру покарання підсудному ОСОБА_2 суд враховує також сукупність всіх обставин вчинення злочину, дані про особу підсудного, що раніше він до кримінальної відповідальності не притягувався (а.с. 207), на обліку у лікаря психіатра та нарколога не перебуває (а.с. 212, 213), не є особою небезпечною для суспільства, значних наслідків від скоєного не наступило, а тому призначити такому покарання у вигляді позбавлення волі, зі звільненням від відбування покарання та встановленням іспитового строку, оскільки, таким чином, буде досягнута мета, передбачена ст. 50 КК України.
Саме таке покарання суд визнає як необхідне і достатнє для виправлення ОСОБА_2 та попередження вчинення ним нових злочинів.
Судові витрати підлягають відшкодуванню за рахунок підсудного.
Речові докази, що проходять по справі та знаходяться на зберіганні в лінійному відділенні на Південній залізниці, пакет поліетиленовий з наркотичним засобом - мета доном, вагою 2,9666 г- знищити.
Цивільні позови по справі не заявлено.
Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд, -
з а с у д и в :
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 307 КК України та призначити йому покарання у вигляді 3 (трьох) років позбавлення волі.
На підставі ст. 75 КК України, звільнити засудженого ОСОБА_2 від відбування призначеного йому покарання, встановивши іспитовий термін в 2 (два) роки.
У відповідності з ст. 76 КК України, після набрання вироком законної сили, покласти на засудженого ОСОБА_2 наступні обов'язки:
- не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи;
- повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання.
Міру запобіжного заходу засудженому до набрання вироком законної сили змінити, з утримання під вартою на підписку про невиїзд з постійного місця проживання, звільнивши засудженого з під варти в залі суду.
Речові докази, що проходять по справі та знаходяться на зберіганні в лінійному відділенні на Південній залізниці, пакет поліетиленовий з наркотичним засобом - мета доном, вагою 2,9666 г- знищити.
Стягнути з ОСОБА_2 в користь держави в особі НДЕКЦ з обслуговування ЛУ на ПЗЗ при УМВСЗТ (одержувач НДЕКЦ з обслуговування ЛУ на ПЗЗ при УМВСЗТ, код ЗКПО - 25576445, р/р 35227002000476, ГУДКУ в Київській області, МФО 821018) 963,28 грн., за проведення судово - хімічної експертизи.
Цивільні позови по справі не заявлено.
Вирок суду в частині встановлення фактичних обставин справи, дослідження яких було визнане недоцільним, у зв'язку із тим, що вони ніким не оспорювалися, - не може бути оскаржений учасниками судового розгляду.
В іншій частині вирок суду першої інстанції може бути оскаржений шляхом подачі апеляцій до апеляційного суду Київської області через Броварський міськрайонний суд Київської області протягом п'ятнадцяти діб з моменту його проголошення, а також шляхом подачі касаційної скарги чи касаційного подання протягом шести місяців з моменту набрання вироком суду законної сили безпосередньо до Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України.
Головуючий: