справа № 2-О-9/2007 (№2-О-216/2006)
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 січня 2007 року м.Харцизьк
Харцизький міський суд Донецької області в складі:
головуючого судді Кодолова В.О.
при секретарі Бурих В.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1, зацікавлена особа: друга Харцизька державна нотаріальна контора про встановлення факту родинних відносин,
ВСТАНОВИВ:
В грудні 2006 року ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про встановлення факту встановлення родинних відносин з ОСОБА_2.
Заявниця у судовому засіданні пояснила, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер її батько -ОСОБА_2, після її смерті відкрилася спадщина у виді будинку АДРЕСА_1 та грошового вкладу. Вона звернулася до нотаріуса для оформлення спадщини, але їй було відмовлено у зв'язку з тим, що в її свідоцтві про народження ім'я батька вказано, як - ІНФОРМАЦІЯ_2, хоча правильно його ім'я - ІНФОРМАЦІЯ_3. В побуті його звали - ІНФОРМАЦІЯ_2 і тому в свідоцтві про шлюб теж написали - ІНФОРМАЦІЯ_2, замість правильного - ІНФОРМАЦІЯ_3. Просить суд встановити факт, що померлий ОСОБА_2 є її рідним батьком.
Зацікавлена особа: нотаріус другої Харцизької державної нотаріальної контори надала суду заяву, у якій просить розглядати справу в її відсутність.
Суд вважає можливим слухати справу в відсутність зацікавленої сторони.
Свідок ОСОБА_3 у судовому засідання пояснила, що заявниця є її дочкою, а ОСОБА_2, який помер в жовтні 2006 році її чоловік, ім'я його ІНФОРМАЦІЯ_3, але записали помилково, як ІНФОРМАЦІЯ_2.
Свідок ОСОБА_4 у судовому засідання пояснила, що заявниця її сусідка, ОСОБА_2 її батько, вони жили разом по одному адресу, в жовтні 2006 року він помер.
Вивчивши матеріали справи, вислухавши заявницю та свідків, суд вважає, що заява обґрунтована і підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що з запису в паспорті ОСОБА_3, яка є матір'ю заявниці, видно, що вона зареєструвала шлюб з ОСОБА_2, але в свідоцтві про одруження його ім'я вказали, як - ІНФОРМАЦІЯ_2.
Також факт того, що заявниця і ОСОБА_2 є рідними дочкою та батьком, підтверджується поясненням свідка ОСОБА_4, яка пояснила, що вони жили разом в будинку АДРЕСА_1 і це підтверджується записом в паспорті заявниці та ОСОБА_3
Таким чином, судом встановлено, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2, є рідними дочка та батько, тому суд вважає можливим встановити факт споріднення.
Керуючись ч.1 п.1 ст. 256 ЦПК України,
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_1 задовольнити.
Встановити факт, що ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 р. в м. Іловайську, є рідним батьком ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4 року народження.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через Харцизький міський суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційного суду Донецької області або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.