У Х В А Л А
про залишення заяви без руху
м. Вінниця
05 квітня 2012 р. Справа № 2н/0270/111/12
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Жернаков Михайло Володимирович, розглянувши заяву Державної судової адміністрації України про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Вінницького окружного адміністративного суду від 30.08.2010р. в адміністративній справі № 2а/2696/10/0270
за позовом: ОСОБА_1
до: Державної судової адміністрації України, Міністерства фінансів України, Державного казначейства України, Апеляційного суду Вінницькій області
про: визнання протиправними дій та стягнення коштів
В С Т А Н О В И В :
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла заява Державної судової адміністрації України про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Вінницького окружного адміністративного суду від 30.08.2010р. в адміністративній справі № 2а/2696/10/0270 за позовом ОСОБА_1 до Державної судової адміністрації України, Міністерства фінансів України, Державного казначейства України, Апеляційного суду Вінницькій області про визнання протиправними дій та стягнення коштів.
Ознайомившись з вказаною заявою та доданими до неї матеріалами, вважаю, що вона підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 245 КАС України у зв'язку з нововиявленими обставинами може бути переглянута постанова або ухвала суду, що набрала законної сили.
Статтею 246 цього Кодексу передбачено, що особи, які беруть участь у справі, мають право подати заяву про перегляд за нововиявленими обставинами судового рішення суду будь-якої інстанції, яке набрало законної сили.
Такими чином, неодмінною умовою звернення до суду сторони чи іншої особи, яка бере участь у справі, із заявою про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами є набрання таким рішенням законної сили.
Згідно з ч. 1, 2 ст. 254 КАС України постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
З наявної в автоматизованій системі документообігу суду інформації вбачається, що постанова Вінницького окружного адміністративного суду від 30.08.2010р. № 2а/2696/10/0270 не набрала законної сили у зв'язку з її оскарженням в апеляційному порядку. Відповідно до супровідного листа від 01.10.2010р. справу направлено в Київський апеляційний адміністративний суд, звідки вона станом на даний час не поверталася.
Таким чином, у суду відсутні дані щодо набрання законної сили судового рішення, про перегляд якого просить Державна судова адміністрація України, а відповідні докази до поданої нею заяви не долучені, що унеможливлює вирішення питання про відкриття провадження за нововиявленими обставинами.
Згідно із ч. 3 ст. 249 КАС України до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 248 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених в статті 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, про що повідомляє позивача та надає йому строк для усунення недоліків.
З огляду на викладене, вважаю, що заява Державної судової адміністрації України не відповідає передбаченим статтею 248 КАС України вимогам, а тому на підставі ч. 3 ст. 249, ч. 1 ст. 108 КАС України підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення виявлених судом недоліків заяви.
Керуючись ст.ст. 108, 165, 185, 186, 245, 246, 248, 249, 254 КАС України,
У Х В А Л И В :
1. Заяву Державної судової адміністрації України про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Вінницького окружного адміністративного суду від 30.08.2010р. в адміністративній справі № 2а/2696/10/0270 залишити без руху.
2. Надати заявнику строк для усунення недоліків, вказаних у мотивувальній частині ухвали, протягом десяти днів з дня отримання її копії.
3. Дану ухвалу направити заявнику.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя (підпис) Жернаков Михайло Володимирович
Копія вірна:
Суддя:
Секретар: