Справа № 1-372/2009 р.
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 вересня 2009 року Крюківський районний суд, м. Кременчука, Полтавської області в складі:головуючого судді – Хіневич В.І.,при секретарі – Бучинській І.М., за участю прокурора – Кохно В.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кременчуці кримінальну справу про звинувачення ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Кременчука, українця, громадянина України, освіта середня спеціальна, не одружений, не працює , проживає: АДРЕСА_1, раніше не судимий:
в скоєнні злочину передбаченого ч.1 ст.358, ч.3 ст.358 КК України,
ВСТАНОВИВ:
В березні 2002 року ОСОБА_1., маючи злочинний умисел на подальше використання для безкоштовного проїзду ,у невстановленої слідством особи за 10 грн. придбав пенсійне посвідчення серії НОМЕР_1 , заповнене на ім.»я ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5 з відбитком гербової печатки « Пенсійний Фонд України Управління в м. Комсомольську». Після чого, ОСОБА_1, перебуваючи вдома за адресою проживання шляхом зміни фотокартки підробив пенсійне посвідчення яке є офіційним документом та дає право на безкоштовний проїзд в громадському транспорті. Отримувати пенсійне посвідчення у встановленому законом порядку, видача яких покладена тільки на органи Пенсійного фонду України ОСОБА_1 не мав права.
12 червня 2009 року працівниками міліції ЛВ на ст. Кременчук УМВС України на Південній залізниці вказане посвідчення у ОСОБА_1 було вилучено.
Згідно висновку судово - криміналістичної експертизи № КР-Е-44 від 30.06.2009 року в первинний зміст наданого пенсійного посвідчення зміни будь-яких його реквізитів не вносились. Вказане посвідчення виготовлено саморобним комбінованим способом з використанням поліграфічного бланка обкладинки посвідчення, на внутрішній поверхні 1-ї та 2-ї сторінок якої наклеєно аркуш паперу, який містить кольорову копію 1-ї та 2-ї сторінок дубліката іншого посвідчення на якому зоображення: установчих реквізитів бланка, серійно-порядкового номера, елементів т.з « захисної сітки», двох відбитків круглої гербової печатки, рукописних записів в бланкових строках: « ким видане», « прізвище», « ім.»я», « по-батькові», рік народження», « розмір пенсії», « посвідчення видане на термін з __по ___», «дата видачі», « номер пенсійної справи», нанесено струменеві-краплинним способом друку ( з використанням кольорового струйного принтера) з наступним вклеюванням фотокарточки і заповненням бланкової строки « вид пенсії» рукописним записом виконаним кульковою ручкою. В первинний зміст фіскального чека безкоштовного зміни будь-яких реквізитів не вносилось.
Згідно проведеної почеркознавчої експертизи № Кр-Е -48 від 14.07.2009 року рукописний запис « по інвалідності», яким заповнено бланкову строку « вид пенсії» на вклеєному аркуші паперу в наданому « пенсійному посвідченні! Імовірно виконано не ОСОБА_1
12 червня 2009 року близько 14 години ОСОБА_1,знаходячись в приміщенні вокзалу ст. Кременчук Південної залізниці, використовуючи завідомо підроблене пенсійне посвідчення, діючи з прямим умислом, пред»явив працівнику білетної каси № 2 залізничного вокзалу завідомо підроблене пенсійне посвідчення НОМЕР_1 на ім.»я ОСОБА_2 та придбав квиток безкоштовного проїзду № 319018 на проїзд 12.07.2009 року до ст.. Козельщина пасажирським поїздом № 6536 сполученням ст. Кременчук - ст. Полтава.
В цей же день на привокзальній площі ст.. Кременчук ОСОБА_1 був затриманий працівниками ЛВ на ст.. Кременчук за вчинення правопорушення, передбаченого ст..178 КУпАП, у ході особистого огляду було виявлене пенсійне посвідчення серії НОМЕР_1 з ознаками підробки та фіскальний чек квитка безкоштовного проїзду № 319018 на проїзд отримав у працівника білетної каси вокзалу ст. Кременчук квиток безкоштовного проїзду № 273135 на проїзд 12.07.2009 року до ст.. Козельщина пасажирським поїздом № 6536 сполученням ст. Кременчук - ст. Полтава.
В судовому засіданні підсудній ОСОБА_1 свою вину визнав повністю і пояснив суду, що дійсно скоїв злочин, який вказаний в обвинувальному висновку. При призначенні міри покарання прохає врахувати , те що частитна викраденого повернута.
Підсудний ОСОБА_1 в судовому засіданні заявив клопотання про скорочений порядок судового розгляду кримінальної справи за його обвинуваченням згідно ст. 299 КПК України , про що останнім була написана заява .
Кваліфікація дій підсудного за ч.1 ст.358 КК України суд визнає вірною, так як ОСОБА_1 підробив вказане посвідчення, яке є офіційним документом.
Кваліфікація дій підсудного за ч.3 ст.358 КК України суд визнає вірною, так як ОСОБА_1 використав завідомо підроблене пенсійне посвідчення, яке є офіційним документом .
Призначаючи покарання , суд враховує ступінь суспільної небезпеки скоєного, особу підсудного, який вину визнав повністю , та обставини, що пом’якшують покарання – щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину.
Обтяжуючих покарання обставин судом не виявлено.
При визначенні міри покарання суд приймає до уваги особу підсудного, по місцю проживання характеризується посередньо, в зв’язку з чим суд приходить до висновку, що є можливість його виправлення і перевиховання в умовах ,не пов’язаних з ізоляцією від суспільства.
Керуючись ст.ст.323-324 КПК України, суд,
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винним за ч.1 ст.358 КК України і призначити покарання у виді одного року шести місяців обмеження волі.
ОСОБА_1 визнати винним за ч.3 ст.358 КК України і призначити покарання у виді одного року обмеження волі.
На підставі ст. 70 КК України шляхом часткового складання призначених покарань ОСОБА_1 визнати винним і призначити йому остаточне покарання у виді двох років обмеження волі.
На підставі ст..75 КК України звільнити від відбуття призначеного покарання з випробуванням, якщо він на протязі призначеного іспитового строку одного року не вчинить нового злочину та виконає покладені на неї судом обов’язки.
Згідно ст..76 КК України зобов’язати ОСОБА_1 не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без згоди органів кримінально-виконавчої системи .Повідомляти ці органи про зміну місця проживання та роботи ,періодично з’являтись на реєстрацію в органи кримінально-виконавчої системи.
Міру запобіжного заходу до вступу вироку в закону силу залишити попередню-підписку про невиїзд
Речові докази – пенсійне посвідчення серії НОМЕР_1 заповнене на прізвище на ім.»я ОСОБА_2 та квиток безкоштовного проїзду № 319018 на проїзд 12.07.2009 року до ст. Козельщина пасажирським поїздом № 6536 сполученням ст. Кременчук - ст. Полтава., які вилучені і зберігаються в кримінальній справі – знищити.
Цивільний позов задовольнити - стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судові витрати в сумі 591 грн.56 коп.
Вирок суду може бути оскаржений до апеляційного суду Полтавської області на протязі 15 діб з дня його оголошення.
Суддя: