ПОСТАНОВА копія
2 лютого 2007 року місто Чернігів
Військовий місцевий суд Київського гарнізону в складі: головуючого - судді підполковника юстиції ДЯЧУКА С.І., при секретарі Гарбарініної О.Б., за участю державного обвинувача -військового прокурора Чернігівського гарнізону - підполковника юстиції Курили П.М., обвинуваченого - колишнього військовослужбовця військової частини А-4558 майора запасу ОСОБА_1, у відкритому судовому засіданні в приміщенні військової прокуратури Чернігівського гарнізону розглянув постанову старшого помічника військового прокурора Чернігівського гарнізону майора юстиції Євсієнка В.В. про направлення справи щодо ОСОБА_1 до суду для вирішення питання про закриття кримінальної справи на підставі ст. 45 КК України,
ВСТАНОВИВ:
До військового місцевого суду Київського гарнізону надійшла постанова старшого помічника військового прокурора Чернігівського гарнізону погоджена військовим прокурором Чернігівського гарнізону про направлення справи щодо ОСОБА_1, обвинуваченого у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України, до суду для вирішення питання про закриття кримінальної справи та звільнення особи від кримінальної відповідальності на підставі ст. 45 КК України, тобто у зв'язку з дієвим каяттям.
Згідно з постановою прокурора та постановою про притягнення як обвинуваченого ОСОБА_1 обвинувачений у тому, що будучі військовою службовою особою у складі комісії з прийняття військового майна - виробів ПРУ-2М в кількості 6 комплектів, в порушення вимог ст. ст. 11, 16, 58 та 59 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, п. 3.1.1, 3.1.9 Положення про військове (корабельне) господарство Збройних Сил України, затвердженого наказом МО України № 300 від 16 липня 1997 року, 11 лютого 2005 року вчинив службове підроблення офіційного документа, а саме в наряді НОМЕР_1 та в акті прийому НОМЕР_2 підробив підпис матеріально-відповідальної особи щодо прийому нібито останнім вказаного майна..
У судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_1 свою вину у вчиненні даного злочину визнав і наполягав на своїх показах, які він неодноразово давав під час досудового слідства і які за своїм змістом відповідають викладеним вище обставинам вчинення ним злочину, а також заявив клопотання про звільнення його від кримінальної відповідальності у зв'язку з дієвим каяттям.
Прокурор в судовому засіданні не заперечував проти звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності на підставі ст. 45 КК України.
Заслухавши думку обвинуваченого та прокурора, вивчивши матеріали кримінальної справи, доводи постанови прокурора, суд вважає, що відсутні будь-які правові перешкоди для застосування у даному випадку до підсудного правил ст. 45 КК України, оскільки той вперше вчинив злочин, передбачений ч. 1 ст. 366 КК України, який є злочином невеликої тяжкості, щиро покаявся, активно сприяв розкриттю злочину, а також беручі до уваги дані про особу підсудного, який характеризується виключно позитивно.
У даній кримінальні справі військовим прокурором цивільних позовів не заявлялося.
На підставі викладеного та, керуючись ч. 2 ст. 7-2, ст. ст. 273, 282, 299 КПК України, військовий суд
ПОСТАНОВИВ:
Кримінальну справу стосовно ОСОБА_1, обвинуваченого у вчиненні злочину, передбаченого ч.І ст. 366 КК України, на підставі ст. 45 КК України - закрити у зв'язку з дієвим каяттям, звільнивши його від кримінальної відповідальності.
Запобіжний захід щодо ОСОБА_1 у вигляді підписки про невиїзд - скасувати.
Речові докази по справ: акт прийому НОМЕР_2 та наряд НОМЕР_1- залишити при матеріалах справи.
Постанова суду може бути оскарженою і на неї може бути внесене подання прокурора в апеляційному порядку до військового апеляційного суду Центрального регіону через військовий місцевий суд Київського гарнізону протягом 15 діб з моменту її проголошення.