Справа №2-796 2008р
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 грудня 2008 р. м. Городенка
Городенківський районний суд Івано-Франківської області В складі: головуючого - судді Стефурака Є.М. Секретаря Козаченко Л.Д.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду в місті Городенка справу за позовом ОСОБА_1 до Чернятинської сільської ради Городенківського району про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини за законом
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся в суд із позовом, щоб постановити рішення про надання йому додаткового строку на прийняття та оформлення спадщини за законом після смерті тітки ОСОБА_2, як такого, що пропущений з поважних причин.
В заявленому позові стверджено, що ОСОБА_2 була рідною сестрою його батька ОСОБА_3. Тітка позивача - ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_2, а батько - ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3. При житті ОСОБА_2 мала право на земельну часку (пай) розміром 0, 87 умовних кадастрових гектарах, що розміщена в с. Чернятин Городенківського району Івано-Франківської області. Заповітного розпорядження померла не залишила, хоча усно залишала позивачу у спадок земельну частку (пай). Позивач бажає успадкувати майно померлої тітки по закону, він являється єдиним спадкоємцем спадкового померлої ОСОБА_2, оскільки згідно ч.3 ст. 1266 ЦК України, племінники спадкодавця спадкують ту часку спадщини, яка належала б за законом їхнім матері, батькові, якби вони були живими на час відкриття спадщини. Інших членів сім'ї які б могли претендували на вищевказане майно немає. Але у зв»язку з тим, що позивач часто їздив на сезонні роботи, крім того йому не було відомо, що необхідно звертатися протягом 6 місяців з дня смерті спадкодавця в державну нотаріальну контору з заявою про прийняття спадщини, він пропустив строк для звернення в Городенківську нотаріальну контору з приводу прийняття спадщини. Тому виникла потреба звертатися з позовом до суду.
В попередньому судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав, просить продовжити йому строк для прийняття спадщини.
Відповідач - Чернятинська сільська рада, позов визнали, просять справу слухати у відсутності їх представника, про що подали письмову заяву.
Виходячи із вищенаведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Визнання відповідачем позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України, при визнанні позову ухвалюється судове рішення про задоволення позову в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу, за наявності для того законних підстав.
Суд, вислухавши позивача, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов слід задовольнити із слідуючих підстав.
Згідно ст. 1272 ЦК України, якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин, суд може визнати йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Доводи позивача суд приймає за поважні причини пропуску строку прийняття спадщини.
На підставі ст. ст. 1270, 1272 ЦК України, керуючись ст. ст. ч.4 ст. 130, 174, 214-215 ЦПК України суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити. Встановити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 додатковий строк - три місяці, з часу набрання рішенням законної сили, для подання в Городенківську державну нотаріальну контору заяви про прийняття спадщини (земельної частки (паю), розміром 0, 87 умовних кадастрових гектарів, що розміщені в с Чернятин, Городенківського району Івано-Франківської області, згідно Державного Акту на право приватної власності на земельну частку (пай) серії ІП-ІФ № 029389), за законом після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_4
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Івано-Франківської області через Городенківський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.