Справа № 4-192\09 р.
Постанова
Іменем України
9 вересня 2009 року місто Знам‘янка
Суддя Знам‘янського міськрайонного суду Кіровоградської області Павловська І.А., розглянувши у приміщенні суду міста Знам‘янка Кіровоградської області заяву ОСОБА_1 про скасування постанови Знам‘янського міжрайонного прокурора від 18 травня 2009 року про відмову у порушені кримінальної справи на підставі п.2 ст. 6 КПК України за відсутності у діях працівників Знам‘янського МВ УМВС України в Кіровоградській області складу злочину, передбаченого ст. 364, ст. 365 КК України -
Встановив:
До Знам‘янського міськрайонного суду Кіровоградської області 2 вересня 2009 року надійшла заява засудженого ОСОБА_1 , де він просить скасувати постанову Знам‘янського міжрайонного прокурора від 18 травня 2009 року, якою відмовлено у порушенні кримінальної справи за ознаками злочинів, передбачених ст. 364, 365 КК України стосовно працівників Знам‘янського МВ УМВС України в Кіровоградській області на підставі п. 2 ст. 6 КПК України за відсутністю у їх діях складів зазначених злочинів.
Свої вимоги особа, інтересів якої стосується постанова обґрунтовує тим, що 1 червня 2009 року ним ініційовано порушення кримінальної справи стосовно працівників Знам‘янського МВ УМВС України, у зв‘язку із фальсифікацією останніми слідчої дії, а саме пред‘явлення для впізнання. При цьому, 20 серпня 2009 року ним отримано відповідь в.о. прокурора Кіровоградської області, відповідно до якої за даним фактом винесена постанова від 18 травня 2009 року про відмову у порушені кримінальної справи, підстав для скасування якої не вбачається. Також вважає доводи Знам‘янської міжрайонної прокуратури не переконливими і такими, що суперечать фактичним обставинам справи та показанням свідків, що підтверджують фальсифікацію даної слідчої дії.
За змістом ст. 236-1 КПК України скарга на постанову органу дізнання, слідчого, прокурора про відмову в порушені кримінальної справи подається особою, інтересів якої вона стосується, або її представником до районного суду за місцем розташуванням органу або роботи посадової особи, яка винесла постанову, протягом семи днів з дня отримання копії постанови чи повідомлення прокурора про відмову в скасуванні постанови. При цьому, питання про відновлення пропущеного з поважних причин семиденного строку на оскарження вирішується судом, до якого надійшла скарга. Відповідь прокурора про відмову у скасуванні постанови додається до скарги заінтересованої особи.
Зазначена заява ОСОБА_1 не відповідає вимогам вказаної норми закону, оскільки посилаючись на відповідь в.о. прокурора Кіровоградської області від 20 серпня 2009 року, заінтересована особа не вказала про свою обізнаність чи не обізнаність, щодо винесеної 18 травня 2009 року постанови Знам‘янського міжрайонного прокурора та чи вручалась йому копія даного процесуального документу.
За таких обставин суд позбавлений можливості встановити початкову дату для відрахування строку оскарження постанови про відмову у порушенні кримінальної справи.
До того ж ОСОБА_1 не долучив до заяви, яка виходячи із вимог чинного кримінально-процесуального законодавства мала б подаватись до суду як скарга, ні копію оскаржуваної постанови, ні відповідь прокурора про відмову у її скасуванні.
За викладених обставин і без усунення вказаних недоліків відкрити провадження за даною скаргою є неможливим.
Керуючись ст. 236 -1 КПК України, -
Постановив:
Відмовити у відкритті провадження за заявою ОСОБА_1 про скасування постанови Знам‘янського міжрайонного прокурора від 18 травня 2009 року про відмову у порушені кримінальної справи на підставі п.2 ст. 6 КПК України за відсутності у діях працівників Знам‘янського МВ УМВС України в Кіровоградській області складу злочину, передбаченого ст. 364, ст. 365 КК України
Копію постанови направити заявнику Ніколаєнку Володимиру Володимировичу.
Постанова оскарженню не підлягає .
Суддя Знам‘янського міськрайонного суду
Кіровоградської області І.А. Павловська