Справа № 2-2510/09
Справа № 2-2510/09
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 липня 2009 року Фрунзенський районний суд м. Харкова у складі: головуючого – судді Тарасової І.В.
при секретарі судових засідань – Марченко Н.О.
розглянув у відкритому судовому засіданні у місті Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4, треті особи: комунальне підприємство „Харківське міське бюро технічної інвентаризації”, Дванадцята Харківська державна нотаріальна контора про визнання права власності у порядку спадкування за законом, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_3, ОСОБА_4, треті особи: комунальне підприємство „Харківське міське бюро технічної інвентаризації”, Дванадцята Харківська державна нотаріальна контора, яким просить визнати за нею право власності на ? частину квартири АДРЕСА_1 у м. Харкові в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_5, померлої ІНФОРМАЦІЯ_2. Позивачка в обґрунтування своїх вимог за позовом зазначила, що зазначена квартира належала їй та її бабці – ОСОБА_5 на підставі свідоцтва про право власності на житло від 27.08.1997 року. Позивачка була зареєстрована в спірній квартирі та постійно проживала в ній разом з ОСОБА_5 з 1993 року до дня її смерті. Після смерті ОСОБА_5 спадкоємцями першої черги були її сини, відповідачі по справі – ОСОБА_3 та ОСОБА_4, які у встановлений законом строк в нотаріальну контору з заявами про прийняття спадщини не звертались, фактично спадщину не прийняли. Позивачка фактично прийняла спадщину після ОСОБА_5, оскільки постійно проживала разом з нею в спірній квартирі.
У судовому засіданні представник позивача ОСОБА_6, що діє на підставі довіреності, позовні вимоги позивача підтримав у повному обсязі та просив їх задовольнити, пояснив про обставини, викладені вище, а також зазначив, що позивачка ОСОБА_2 є онукою померлої ОСОБА_5, належить до спадкоємців п’ятої черги та фактично прийняла спадщину, оскільки постійно проживала разом з ОСОБА_5 у спірній квартирі на момент відкриття спадщини.
Відповідач ОСОБА_3 в судове засідання не з’явився, позовні вимоги визнав в повному обсязі, раніше надав суду заяву, в якій просив розглядати справу у його відсутності.
Відповідач ОСОБА_4 в судове засідання не з’явився, позовні вимоги визнав в повному обсязі, раніше надав суду заяву, в якій просив розглядати справу у його відсутності.
Представник третьої особи – комунального підприємства „Харківське міське бюро технічної інвентаризації” у судове засідання не зявився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив.
Представник третьої особи – Дванадцятої Харківської Державної нотаріальної контори в судове засідання не з’явився, надав суду заяву про розгляд справи у його відсутність.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши надані сторонами докази у їх сукупності, вважає позовну заяву такою, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що згідно свідоцтва про право власності на житло, виданого Харківським міським центром приватизації державного житлового фонду від 27.08.1997 року за реєстраційним НОМЕР_1, квартира АДРЕСА_1 у м. Харкові належить на праві спільної сумісної власності ОСОБА_5 та ОСОБА_2.
Згідно відповіді КП «Харківське міське бюро технічної інвентаризації» від 07.07.2009 року право власності на квартиру АДРЕСА_1 у м. Харкові зареєстровано на ім’я ОСОБА_5 та ОСОБА_2 на підставі свідоцтва про право власності на житло, виданого 27.08.1997 року ХМЦП ДЖФ р. НОМЕР_1.
Відповідно до ч. 2 ст. 370, ч. 2 ст. 372 ЦК України, п. 12 постанови Пленуму Верховного суду України № 7 від 30.05.2008 року „Про судову практику у справах про спадкування”, у разі смерті співвласника приватизованої квартири частки кожного із співвласників у праві спільної власності є рівними, якщо інше не було встановлено договором між ними. Таким чином, померлій ОСОБА_5 належала ? частина квартири АДРЕСА_1 у м. Харкові.
Згідно довідки, виданої дільницею № 54 КП „Жилкомсервіс” 05.03.2009 року, ОСОБА_2 зареєстрована та проживає за адресою АДРЕСА_1 з 21.05.1993 року.
ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 (свідоцтво про смерть НОМЕР_2) є матір’ю відповідача ОСОБА_4, що підтверджується свідоцтвом про народження ОСОБА_4 серії НОМЕР_3 від 19.11.1952 року та відповідача ОСОБА_3, що підтверджується свідоцтвом про народження ОСОБА_3 серії НОМЕР_4 від 15.01.1949 року.
Позивачка ОСОБА_2 є донькою відповідача ОСОБА_3 та онукою ОСОБА_5, підтверджується свідоцтвом про народження ОСОБА_2 серії НОМЕР_5.
Таким чином, відповідно до ст. 1265 ЦК України позивачка ОСОБА_2 є онукою померлої ОСОБА_5 та відноситься до спадкоємців п’ятої черги.
Згідно повідомлення Дванадцятої Харківської Державної нотаріальної контори після смерті ОСОБА_5 заяв про прийняття спадщини або про відмову від спадщини не надходило, свідоцтв про право на спадщину не видавалось.
Відповідно до ст. 1258 ЦК України спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття, крім випадків, встановлених ст. 1259 цього Кодексу.
Згідно з ч. 3 ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст. 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
Таким чином судом встановлено, що позивачка прийняла спадщину після смерті своєї бабусі ОСОБА_5, оскільки постійно проживала з нею з 1993 року і до часу відкриття спадщини.
Керуючись ст. ст. 370, 372, 1258, 1265, 1268 ЦК України, п. 12 постанови Пленуму Верховного суду України № 7 від 30.05.2008 року „Про судову практику у справах про спадкування”, ст. ст. 10, 11, 80, 213-215, 224-226ЦПК України, суд –
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4, треті особи: комунальне підприємство „Харківське міське бюро технічної інвентаризації”, Дванадцята Харківська державна нотаріальна контора про визнання права власності у порядку спадкування за законом - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_2 право власності на ? частину квартири АДРЕСА_1 у м. Харкові в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_5, померлої ІНФОРМАЦІЯ_2.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Харківської області протягом десяти днів з дня проголошення рішення шляхом подання заяви про апеляційне оскарження через Фрунзенський районний суд м. Харкова з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги або шляхом подачі апеляційної скарги у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано, якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана – після закінчення строку на подачу апеляційної скарги, у разі подання апеляційної скарги – після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя:
- Номер: 6/638/36/20
- Опис: про залучення до участі у справі правонаступника поновлення строку для пред’явлення виконавчого листа до виконання та видачу виконавчого листа
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-2510/09
- Суд: Дзержинський районний суд м. Харкова
- Суддя: Тарасова І.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 03.09.2019
- Дата етапу: 04.08.2020