Справа № 219/6393/2014-ц
2/219/3081/2014
Артемівський міськрайонний суд Донецької області
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 листопада 2014 року м. Артемівськ
Артемівський міськрайонний суд Донецької області у складі
головуючого судді Тверського С.М.,
при секретарі Зубенко Т.А.
за участю представника позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду м. Артемівська цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4, законного представника ОСОБА_5 – ОСОБА_3 про встановлення розміру часток у спільній сумісній власності.
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом в якому вказує, що житлова квартира АДРЕСА_1 була приватизована на чотирьох осіб і є спільною сумісною власністю між ним та відповідачами по справі.
На теперішній час у позивача виникла необхідність розпорядитись своєю часткою вказаної квартири, але він не має таку можливість, оскільки у свідоцтві про право власності на квартиру не встановлено розмір часток кожного із співвласників квартири.
Враховуючи вищевикладене позивач встановити розмір часток співвласників у майні, що є спільною сумісною власністю по ? частини квартири за кожним співвласником та припинити право спільної сумісної власності на квартиру АДРЕСА_2.
Ці обставини і з’явилися підставою позову.
У попередньому судовому засіданні представник позивач наполягає на задоволенні позовних вимогах.
У попереднє судове засідання відповідачі ОСОБА_3, ОСОБА_4, законний представник ОСОБА_5 – ОСОБА_3 не з’явилися, до суду надали заяву про визнання позовних вимог та просили справу розглядати у їх відсутності.
Суд вислухавши представника позивача, вивчивши матеріали справи, з урахуванням думки відповідача, вважає, що позов необхідно задовольнити з наступних підстав.
Згідно ст.. 316 ЦК України, правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.
Згідно ст.. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонено законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Згідно ст.. 368 ЦК України, спільна власність двох або більше осіб без визначення часток кожного з них у праві власності є спільною сумісною власністю.
Згідно ст.. 372 ЦК України, майно, що є у спільній сумісній власності, може бути поділене між співвласниками за домовленістю між ними. У разі поділу майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними або законом. За рішенням суду частка співвласника може бути збільшена або зменшена з урахуванням обставин, які мають істотне значення. У разі поділу майна між співвласниками право спільної сумісної власності на нього припиняється. Договір про поділ нерухомого майна, що є у спільній сумісній власності, укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню
Згідно з ст. 130 ЦПК України у разі визнання позову відповідачем у попередньому судовому засіданні, суд ухвалює рішення про задоволення позову, відповідно до ст.. 174 ч.4 ЦПК України, оскільки визнання позову відповідачем не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, а потому приймається судом.
Керуючись ст..ст.. 10,11, 60, 118-120, 130 ч.4, 174, 234 ЦПК України, ст..ст. 316, 321, 328, 368 ЦК України, суд –
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4, законного представника ОСОБА_5 – ОСОБА_3 про встановлення розміру часток у спільній сумісній власності, задовольнити.
Встановити розмір часток співвласників у майні, що є спільною, сумісною власністю, а саме у квартирі АДРЕСА_3 у рівних розмірах: за ОСОБА_3 ? частини квартири, за ОСОБА_4 - ? частину квартири, за ОСОБА_2 – ? частини квартири, за ОСОБА_5 – ? частини квартири№47 у будинку №20 по вул.. Носова в м. Соледар Донецької області .
Це рішення набирає законної сили, якщо його не буде оскаржено в строк, передбачений для оскарження останнього.
На рішення може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Донецької області через Артемівський міськрайонний суд Донецької області протягом 10 днів з дня його проголошення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення винесено суддею одноособово в нарад чий кімнаті.
Головуючий суддя С.М.Тверський