Справа № 2-179/2007 р.
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 січня 2007 року Гайсинський районний суд Вінницької області
в складі: головуючого-судді С.К.Медвецького при секретарі А.А.Сегеді
розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Гайсин позовну заяву ОСОБА_1 до Зятківецької сільська рада, з.о. ОСОБА_2 про визнання договору купівлі-продажу дійсним визнання права власності на будинковолодіння, -
встановив:
19.01.2007 року ОСОБА_1 звернулася в суд з даною позовною заявою, вказуючи, що 14.11.1992 року вона купила, а ОСОБА_3 продав їй будинковолодіння АДРЕСА_1, в якому вона проживає до цих пір, без будь-яких правовстановлюючих документів та реєстрації права власності на вказане нерухоме майно.
В судовому засіданні позивачка вимоги змінила, просила визнати за нею право приватної власності на будинковолодіння АДРЕСА_1, пояснила, що 14.11.1992 року вона купила, а ОСОБА_3 продав їй вказане будинковолодіння. Договір купівлі-продажу був посвідчений та зареєстрований в Зятківецькій сільській раді, однак правовстановлюючі документи на вказане нерухоме майно вона не виготовила і не зареєструвала право власності на нього.
Представник Зятківецької сільської ради Жук П.М., ОСОБА_2 не заперечували проти задоволення заяви.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч. 1 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Судом встановлено, що 14.11.1992 року ОСОБА_1 купила, а ОСОБА_3 продав їй будинковолодіння АДРЕСА_1, в якому вона проживає до цих пір, без будь-яких правовстановлюючих документів та реєстрації права власності на вказане нерухоме майно, проводить поточні ремонти, сплачує комунальні платежі (а.с.6-7). З довідки Зятківецької сільської ради вбачається, що в будинку АДРЕСА_1 з 1992 року проживає ОСОБА_1 та члени її сім'ї (а.с.8).
Відповідно до ч.1 ст.328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом.
За змістом ч.1 ст.334 право власності у набувача майна за договором виникає з моменту передання майна, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно ст.392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Оскільки ОСОБА_1 придбала будинок на підставах, що не заборонені законом, проживає в будинку без отримання правовстановлюючих документів і реєстрації права
2
власності, то з метою захисту прав позивачки необхідно визнати за нею право приватної власності на будинковолодіння АДРЕСА_1.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 209, 213, 214, 215 ЦПК України, суд -
вирішив:
Позов задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_1 право приватної власності на будинковолодіння АДРЕСА_1 Вінницької області.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через Гайсинський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.