Судове рішення #589223
2-94/2007

2-94/2007

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ       УКРАЇНИ

31  січня  2007  р.   Гайсинський  районний  суд  Вінницької  області в  складі:   головуючого  -  судді  Медвецького  С.К. при  секретарі  Сєгеді  А. А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Гайсині справу за позовом ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до ОСОБА_3   про   стягнення   аліментів   на   утримання   повнолітньої   доньки,

Встановив:

12.12.2006  р.   до  суду  заявлено  цей  позов.

В судовому засіданні позивачка свої вимоги підтримала, просила щомісячно

стягувати з відповідача на користь їх повнолітньої доньки ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка навчається у Харківському

національному  педагогічному  університеті    ім.   Г.С.   Сковороди  аліменти  на  її

утримання в розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку, оскільки відповідач добровільно  не  виконує  свого  обов'язку  по  утриманню  доньки,   яка  навчається.

Відповідач в судове засідання не з'явився, проте суд вважає, що справа може бути розглянута без нього, оскільки до суду надійшов протокол його допиту в порядку окремого доручення у відповідності ст. 132 ЦПК України, згідно якого відповідач позовні вимоги визнав повністю і не заперечував проти задоволення  позову  та  розгляду  справи  у  його  відсутності.

З урахуванням пояснень позивачки та матеріалів справи, суд визнає за необхідне  позов  задовольнити  повністю  з  таких  міркувань.

Беззаперечно доведено, що ОСОБА_2 є рідним батьком ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка навчається на другому курсі

Харківського   національного   педагогічного   університету                            ім.    Г.С.

Сковороди, але відповідач добровільно не виконує свого законного обов'язку по утриманню  повнолітньої  доньки,   хоча  може  таку  допомогу  надавати.

Зазначені правовідносини регулюються ст.ст. 199, 200 Сімейного Кодексу

України, відповідно до яких якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і

у     зв'язку     з     цим    потребують    матеріальної     допомоги,     батьки        зобов'язані

утримувати їх до досягнення 23 років, за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу; при ухилянні батьків від цього обов'язку кошти на утримання дітей стягуються з них за рішенням суду, зокрема у частці від заробітку   (доходу)   платника  аліментів.

Оскільки, відповідач ухиляється від добровільного виконання свого обов'язку по утриманню доньки, чим порушує її права, то належні кошти потрібно щомісячно стягувати з нього в розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку, починаючи з дня звернення позивачки до суду і до закінчення навчання  доньки  30.06.2009  р.,   -  в  примусовому  порядку.

Відповідно    до    п.1    ч.1     ст.     367     ЦПК    України,     суд    допускає    негайне виконання  рішення  у  межах  суми  платежу  за  один  місяць.

На   підставі   ст.   ст.   183,    199,    200   Сімейного  Кодексу  України,   керуючись

ст.   ст.   10,   11,   60,   209,   213,   214,   215,   367  ч.1  ЦПК      України,   -

Вирішив;

Позов  задовольнити  повністю.

Стягувати з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця та жителя АДРЕСА_1, непрацюючого, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання повнолітньої доньки ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку щомісячно, починаючи з 12 грудня 2006  р.   і  до  закінчення  її  навчання  30  червня  2009  р.

Рішення    в    частині    стягнення    аліментів    за    один    місяць    звернути    до негайного  виконання.

 

                                                                       2

Стягнути з ОСОБА_3 на користь держави 51 (п'ятдесят одну)грн. судового збору, та 7 (сім) грн. 50 коп. витрат на інформаційно-технічне  забезпечення.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через Гайсинський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної  інстанції  або  в  порядку  ч.4  ст.295  ЦПК  України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація