НОВОВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 лютого 2007 року справа № 1-32-07 М.Нововолинськ
Нововолинський міський суд Волинської області під головуванням
судді Федонюк С.Ю.,
при секретарі Навроцькій М.Р.,
за участю прокурора Смаля O.І,
законного представника ОСОБА_1
захисника ОСОБА_2
потерпілого і цивільного позивача ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Нововолинську справу за постановою про направлення кримінальної справи для вирішення питання про застосування примусових заходів медичного характеру до ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м.Прокоп"євська, Кемеровської області, Російської Федерації, росіянина громадянина України, з базовою вищою освітою, пенсіонера, одруженого, не судимого, проживаючого АДРЕСА_1, у зв"язку із вчиненням ним суспільно небезпечного діяння, що містить ознаки злочину , передбаченого ч.2 ст. 125 КК України, суд,-
встановив:
13 березня 2006 року ОСОБА_4, перебуваючи на лікуванні в реанімаційному відділенні Нововолинської міської лікарні, ударом ножа наніс потерпілому - анестезисту ОСОБА_3 тілесні ушкодження , що відносяться до категорії легких тілесних ушкоджень з короткочасним розладом здоров"я.
Постановою судді від 9 червня 2006 року за скаргою потерпілого ОСОБА_3 проти ОСОБА_4 порушено кримінальну справу про притягнення його до кримінальної відповідальності за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст. 125 КК України. Потерпілим заявлено цивільний позов про стягнення з ОСОБА_4 матеріальної шкоди в сумі 57 грн. та 1500 грн. моральної шкоди, завданих його злочинними діями .
Постановою Нововолинського міського суду від 13 липня 2006 року кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_4 направлено прокурору м.Нововолинська для проведення досудового слідства.
2
Згідно акту НОМЕР_1 амбулаторної судово-психіатричної експертизи від 12.12.2006 р.(а.с.72-75) на момент вчинення ОСОБА_4 інкримінованих йому протиправних дій він виявляв ознаки тимчасового хворобливого розладу психічної діяльності , внаслідок чого не міг усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними.
Потерпілий ОСОБА_3 в судовому засіданні показав, що ввечері 13 березня 2006 року у зв"язку з виконанням своїх функціональних обов'язків анестезиста знаходився в реанімаційному відділенні. ОСОБА_4 перебував у збудженому стані, був агресивним, відмовлявся від продовження лікування, погрожував працівникам фізичною розправою, якщо не відпустять його додому. Внаслідок ударів ножем ОСОБА_4 потерпілому було спричинено шкоду здоров"ю у вигляді різаної рани стегна та кистей рук, а також завдано матеріальних збитків за пошкодження одягу на суму 57 грн. та моральних - у розмірі 1500 грн., які просить стягнути з винного.
Факт вчинення ОСОБА_4 вказаного суспільно небезпечного діяння , крім показань потерпілого, підтверджено рядом досліджених і проаналізованих в судовому засіданні доказів. Про нанесення тілесних ушкоджень ОСОБА_3 хворим ОСОБА_4 у вечірній час 13 березня 2006 року в приміщенні реанімаційного відділення Нововолинської міської лікарні після проведення йому курсу лікування з допомогою наркотичних лікарських препаратів, ствердили в судовому засіданні свідки ОСОБА_4,ОСОБА_5, ОСОБА_6 та ОСОБА_7, а також законний представник ОСОБА_1
Дані обставини також підтверджуються матеріалами кримінальної справи, а саме : актом судово-медичного обстеження № 176 від 14.03.2006 р. (а.с.44) та висновком експертаНОМЕР_2.(а.с.85), з яких вбачається, що ОСОБА_3 спричинені ілесні ушкодження у вигляді різаної рани лівого стегна, забою лівої китиці та обох гомілок, що відноситься до категорії легких тілесних ушкоджень з короткочасним розладом здоров"я. Протокол огляду місця події від 13.03.2006 р. з фототаблицями (а.с.31-34), та протокол відтворення обстановки та обставин події від 22 серпня 2006 року (а.с.57-59) підтверджують показання свідків та потерпілого про те, що ОСОБА_4 було заподіяно ножем тілесні ушкодження ОСОБА_3 в палаті реанімаційного відділення. Протокол огляду предметів від 22.08.2006 р. (а.с.60) та висновок експерта НОМЕР_3 (а.с.89-92) свідчать про те, що ніж, яким ОСОБА_4 наніс удари потерпілому, холодною зброєю не являється і відноситься до ножів господарсько-побутового призначення.
Судом встановлено, що ОСОБА_4 13 березня 2006 року, будучи в стані обмеженої осудності , наніс ножем легкі тілесні ушкодження з короткочасним розладом здоров"я потерпілому ОСОБА_3, тобто вчинив суспільно небезпечне діяння , що містить ознаки злочину, передбаченого ч.2 ст. 125 КК України - умисне легке тілесне ушкодження, що спричинило короткочасний розлад здоров"я або незначну втрату працездатності.
Згідно висновку судово-психіатричної експертної комісії (а.с.72-75), яка визнала, що ОСОБА_4 вчинив суспільно небезпечне діяння в стані обмеженої осудності, після вчинення зазначених дій страждає на органічний
З
астенічний розлад, що не позбавляє його здатності усвідомлювати свої дії та керувати ними. На даний час застосування примусових заходів медичного характеру ОСОБА_4 не потребує, може бути переданий на піклування родичів під обов"язковим наглядом лікаря-психіатра за місцем проживання.
Заслухавши думку прокурора, потерпілого, захисника і законного представника ,та беручи до уваги висновок судово-психіатричної експертної комісії, психічний стан особи, ступінь суспільної небезпеки як вчинених ним дій, а також дані про особу ОСОБА_4, який має постійне місце проживання, одружений, не був судимий, суд вважає , що до нього не потрібно застосовувати примусові заходи медичного характеру, а справу належить закрити згідно ст. 421 КПК України.
Відповідно до ст. 94 КК України суд передає особу на піклування родичам з обов"язковим лікарським наглядом.
Питання про відшкодування збитків, заподіяних ОСОБА_4, вирішується в порядку цивільного судочинства, тому цивільний позов потерпілого ОСОБА_3 суд залишає без розгляду.
Питання щодо речового доказу (а.с.60-61) суд вирішує відповідно до вимог ст.81 КПК України.
Судом скасовується запобіжний захід, обраний ОСОБА_4, у вигляді підписки про невиїзд.
Судові витрати за проведення експертиз відносяться на рахунок держави.
Керуючись ст. 94 КК України, ст.421 КПК України, суд,-
постановив :
Закрити провадження в кримінальній справі про обвинувачення ОСОБА_2 у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст. 125 КК України.
Передати ОСОБА_2 на піклування дружини ОСОБА_1 з обов"язковим наглядом лікаря-психіатра за місцем проживання.
Запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд ОСОБА_4 - скасувати.
Цивільний позов ОСОБА_3 залишити без розгляду і роз"яснити йому право вирішити дане питання в порядку цивільного судочинства.
Речовий доказ - ніж, який знаходиться в камері схову Нововолинського MB УМВС, - знищити.
Судові витрати за проведення експертиз по справі в сумі 341 (триста сорока однієї) гривні 65 копійок віднести на рахунок держави.
На постанову може бути подано апеляції протягом 15 діб з моменту її проголошення до апеляційного суду Волинської області через Нововолинський міський суд.