Справа № 2–375–2009 р.
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 СЕРПНЯ 2009 РОКУ САРАТСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ У СКЛАДІ:
СУДДІ БУШУЛЯНА В.І.,
ПРИ СЕКРЕТАРІ ЗЛАТОВІЙ Н.П.,
РОЗГЛЯНУВШИ У ВІДКРИТОМУ СУДОВОМУ ЗАСІДАННІ У ЗАЛІ СУДУ В С.М.Т. САРАТА ЦИВІЛЬНУ СПРАВУ ЗА ПОЗОВНОЮ ЗАЯВОЮ
ОСОБА_3
ДО
ОСОБА_4
ПРО
СТЯГНЕННЯ БОРГУ,
СУД,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовом, вказуючи, що відповідач, 10 серпня 2008 року, уклав договір позики з ОСОБА_6, згідно якого, він позичив у останнього кошти, в розмірі 2180 (дві тисячі сто вісімдесят) доларів США, що складає 17985 (сімнадцять тисяч дев’ятсот вісімдесят п’ять) гривень. Відповідачем була написана розписка щодо повернення боргу, в якій він зобов’язався повернути борг.
На вимогу позикодавця повернути гроші, відповідач не відреагував та припинив будь-яке спілкування з цього приводу.
30 січня 2009 року, позивачем було придбано у позикодавця право вимоги боргу у боржника, в результаті чого позивач має право вимагати борг у відповідача.
Враховуючи вищевикладене, позивач просив суд стягнути з відповідача, заборгованість за договором позики, у розмірі 17985 (сімнадцять тисяч дев’ятсот вісімдесят п’ять) гривень 00 копійок, а також судові витрати покласти на відповідача.
Позивач в судове засідання не з’явився, але від нього надійшла письмова заява, в якій він позов підтримав та просив суд, слухати справу у його відсутність, у зв’язку з неможливістю явки в судове засідання з поважних причин.
Відповідач будучі належним чином повідомленим про дату та час слухання справи, до суду не з’явився, про причини неявки суд не повідомив, у зв’язку з чим, згідно ст.ст. 224-225 ЦПК України, суд ухвалив розглянути справу заочно, на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши позивача, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Суд вважає, що між сторонами склалися договірні правовідносини, пов’язані з виконанням умов договору позики, регульовані Цивільним Кодексом України.
Зі ст.ст. 525, 526, 530 ч. 1, ЦК України, видно, що – одностороння відмова від зобов’язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом… Зобов’язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного Кодексу… Якщо у зобов’язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін)…
Згідно ст.ст. 1046, 1047, 1049 ЦК України, – За договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов’язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості. Договір позики є укладеним з моменту передання грошей або інших речей, визначених родовими ознаками. Договір позики укладається у письмовій формі, якщо його сума не менш як у десять разів перевищує встановлений законом розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, а у випадках, коли позикодавцем є юридична особа, – незалежно від суми. На підтвердження укладення договору позики та його умов може бути представлена розписка позичальника або інший документ, який посвідчує передання йому позикодавцем визначеної грошової суми або визначеної кількості речей. Позичальник зобов’язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.
Як видно з копії розписки, від 10 серпня 2008 року, (а.с.2), ОСОБА_4, отримав від ОСОБА_6 грошові кошти, у розмірі 2180 (дві тисячі сто вісімдесят) доларів США, що по курсу Національного Банку України на день розгляду справи, складає 17985 (сімнадцять тисяч дев’ятсот вісімдесят п’ять) гривень 00 копійок і зобов’язався повернути ці гроші.
Відповідно до договору купівлі продажу права вимоги боргу у позичальника та заміну кредитора у зобов’язанні, від 30 січня 2009 року, (а.с.3), до ОСОБА_3, від позикодавця перейшло право кредитора, яким він скористався, заявивши вказану вимогу.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню в повному обсязі. Відповідач повинен повернути позивачу суму позики 17985 (сімнадцять тисяч дев’ятсот вісімдесят п’ять) гривень 00 копійок. Крім цього, з відповідача на користь держави, необхідно стягнути судовий збір в розмірі 179 (сто сімдесят дев’ять гривень) гривень 85 копійок та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, в розмірі 30 (тридцять) гривень 00 копійок.
Застосовані судом заходи забезпечення позову, від 02 березня 2009 року, про накладення арешту на транспортний засіб марки « УАЗ-3163-030 – ПАТРІОТ », 2006 року випуску, державний реєстраційний номер « НОМЕР_1 », який належить на праві власності ОСОБА_4 зареєстрований в РЕВ № 4 при ВДАІ ГУМВС України в Одеській області, є чинними до стягнення з відповідача суми позову.
КЕРУЮЧИСЬ СТ.СТ. 525, 526, 530 Ч. 1, 1046, 1047, 1049 ЦК УКРАЇНИ, СТ.СТ. 3, 5-8, 10, 11, 60, 212-215, 218, 224-225, 294 ЦПК УКРАЇНИ,
СУД,
В И Р І Ш И В :
ПОЗОВ ЗАДОВОЛЬНИТИ ПОВНІСТЮ. СТЯГНУТИ З ОСОБА_4 НА КОРИСТЬ ОСОБА_3, ЗАБОРГОВАНІСТЬ ЗА ДОГОВОРОМ ПОЗИКИ, НА ЗАГАЛЬНУ СУМУ 17985 (СІМНАДЦЯТЬ ТИСЯЧ ДЕВ’ЯТСОТ ВІСІМДЕСЯТ П’ЯТЬ) ГРИВЕНЬ 00 КОПІЙОК.
ЗАСТОСОВАНІ ЗАХОДИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОЗОВУ, ВІД 02 БЕРЕЗНЯ 2009 РОКУ ПРО НАКЛАДЕННЯ АРЕШТУ НА ТРАНСПОРТНИЙ ЗАСІБ МАРКИ «УАЗ-3163-030 – ПАТРІОТ», 2006 РОКУ ВИПУСКУ, ДЕРЖАВНИЙ РЕЄСТРАЦІЙНИЙ НОМЕР «НОМЕР_1», ЗАРЕЄСТРОВАНИЙ В РЕВ № 4 ПРИ ВДАІ ГУМВС УКРАЇНИ В ОДЕСЬКІЙ ОБЛАСТІ, ЯКИЙ НАЛЕЖИТЬ НА ПРАВІ ПРИВАТНОЇ ВЛАСНОСТІ ОСОБА_4, ЗАЛИШИТИ ДО ВИКОНАННЯ СУДОВОГО РІШЕННЯ.
СТЯГНУТИ З ОСОБА_4, НА КОРИСТЬ ДЕРЖАВИ СУДОВИЙ ЗБІР, В РОЗМІРІ 179 (СТО СІМДЕСЯТ ДЕВ’ЯТЬ) ГРИВЕНЬ 85 КОПІЙОК.
СТЯГНУТИ З ОСОБА_4, НА КОРИСТЬ ДЕРЖАВИ ВИТРАТИ НА ІНФОРМАЦІЙНО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РОЗГЛЯДУ СПРАВИ, В РОЗМІРІ 30 (ТРИДЦЯТЬ) ГРИВЕНЬ 00 КОПІЙОК,
ЗАЯВУ ПРО ПЕРЕГЛЯД ЗАОЧНОГО РІШЕННЯ МОЖЕ БУТИ ПОДАНО ВІДПОВІДАЧЕМ ДО САРАТСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ ПРОТЯГОМ ДЕСЯТИ ДНІВ З ДНЯ ОТРИМАННЯ КОПІЇ РІШЕННЯ СУДУ.
ЗАЯВА ПРО АПЕЛЯЦІЙНЕ ОСКАРЖЕННЯ РІШЕННЯ МОЖЕ БУТИ ПОДАНА ДО АПЕЛЯЦІЙНОГО СУДУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ ПРОТЯГОМ ДЕСЯТИ ДНІВ ПІСЛЯ ПРОГОЛОШЕННЯ ЧЕРЕЗ САРАТСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ.
АПЕЛЯЦІЙНА СКАРГА НА РІШЕННЯ СУДУ ПОДАЄТЬСЯ ПРОТЯГОМ ДВАДЦЯТИ ДНІВ ПІСЛЯ ПОДАЧІ ЗАЯВИ ПРО АПЕЛЯЦІЙНЕ ОСКАРЖЕННЯ РІШЕННЯ СУДУ ДО АПЕЛЯЦІЙНОГО СУДУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ.
СУДДЯ