Судове рішення #5890700
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

Іменем   України

                                    Категорія 6.3.

                                        Справа № 2а-25667/09\1270

 

08 вересня 2009 року                             м. Луганськ                                                             

    Луганський окружний адміністративний суд у складі: головуючого  судді  Шембелян В.С. при  секретарі судового засідання Замковому Д.С.  розглянувши у відкритому судовому засіданні  адміністративну справу за  позовом  Ленінського РВ  ЛМУ  ГУМВС України в Луганській області до громадянина ПакистануОСОБА_1 про   примусове видворення  за межі України, -

  

В С Т А Н О В И В:

 

                07 вересня  2009 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до громадянина  ПакистануОСОБА_1 про   примусове видворення  за межі України, який  перебуває на території України без законних підстав. Просить допустити рішення до негайного виконання.

              В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги.

              Відповідач в  судове засідання не з'явився, про час слухання справи повідомлявся належним чином, додав до суду заяву, в якій просив розглянути справу без участі.

      Заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

    Судом встановлено, що 06 .09.2009 року співробітниками УБЗПТЛ, ДПС ДАІ та ВГІРФО ГУМВСУ в  Луганській області в ході проведення спільних заходів щодо протидії нелегальній міграції на перехресті вул.. Оборонна та вул..Гостра Могила було затримано вантажний автомобіль «Рено R385», що належить ТЗОВ «АВТО-ІНВЕСТ» під керуванням громадянина України ОСОБА_2, який намагався незаконно перемістити транзитом через територію України до країн ЄС громадянина Пакистану ОСОБА_1 у складі нелегальних мігрантів. Тобто громадянин Пакистану ОСОБА_1 нелегально перебуває на території України, межі держави добровільно не залишає.

    Відповідно до довідки від 07.09.09р. 3 39\н-2327 відповідач є громадянином Пакистану (а.с.5).

    Згідно зі  ст. 1 Закону України „Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” від 4.02.1994 року (в редакції від 11.05.2007 року) іноземець - особа, яка не перебуває у громадянстві України і є громадянином (підданим) іншої держави або держав.

    Статтею 2 вищезазначеного Закону передбачає, що здійснення іноземцями та особами без громадянства своїх прав і свобод не повинно завдавати шкоди національним інтересам України, правам, свободам і законним інтересам її громадян та інших осіб, які проживають в Україні, іноземці та особи без громадянства зобов'язані поважати та дотримувати Конституції і законів України, шанувати традиції та звичаї народу України.

                Відповідно до  п.27 «Правил  в'їзду іноземців та осіб без громадянства в Україну, їх виїзду з України і транзитного проїзду через її територію» від 29 грудня 1995 року,  продовження терміну перебування в Україні іноземців та осіб без громадянства, які не зазначені у пунктах 20 і 21 цих Правил і прибули на тривале перебування з метою навчання, працевлаштування, у приватних справах тощо, здійснюється органами внутрішніх справ у порядку, встановленому МВС. Відповідні документи оформляються на підставі письмових звернень іноземця та особи без громадянства та приймаючої сторони, які подаються не пізніше ніж за 3 робочих дні до закінчення дії реєстрації. У продовженні терміну може бути відмовлено у разі відсутності для цього підстав та коштів для покриття витрат, пов'язаних з перебуванням іноземця та особи без громадянства в Україні, або відповідних гарантій від приймаючої сторони.

        Статтею 5 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання»  від 11 грудня 2003 року передбачено, що  законними підставами перебування на території України для іноземців та осіб без громадянства є  реєстрація на території України паспортного документа або наявність посвідки на постійне або тимчасове проживання в Україні, або документів, що посвідчують отримання статусу біженця чи притулку в Україні

                      Відповідно до ст. 30 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства»  за порушення іноземцями та особами без громадянства встановленого порядку перебування в Україні, тобто проживання без документів на право проживання в Україні, або проживання за недійсними документами, недотримання встановленого порядку реєстрації або пересування і вибору місця проживання, працевлаштування, ухилення від виїзду після закінчення терміну перебування, а також за недотримання Правил транзитного проїзду через територію України до них застосовуються заходи відповідно до законодавства України.

    Частиною 5 статті 32  Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» передбачено, що орган внутрішніх справ чи орган охорони державного кордону можуть затримати і примусово видворити з України іноземця або особу без громадянства тільки на підставі постанови адміністративного суду. Така постанова приймається судом за зверненням органу внутрішніх справ, органу охорони державного кордону або Служби безпеки України, якщо іноземець або особа без громадянства ухиляються від виїзду після прийняття рішення про видворення або є обґрунтовані підстави вважати, що вони будуть ухилятися від виїзду.

          Враховуючи те, що громадянин  Пакистану ОСОБА_1 територію України добровільно не покинув, та в нього відсутні кошти для повернення на батьківщину, а також документи, що засвідчують його особу, на думку суду, ці обставини свідчать про наявність обгрунтованних підстав вважати, що він може ухилитися від виїзду за межі України.  Тому  позов  Ленінського РВ  ЛМУ ГУМВС України в Луганській області  є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

                  Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163, 256 Кодексу адміністративного судочинства України,  -

                      П О С Т А Н О В И В:

                Позов  Ленінського РВ  ЛМУ ГУМВС України в Луганській області  задовольнити повністю.

                Примусово  видворити  за межі України громадянина Пакистану   ОСОБА_1  , ІНФОРМАЦІЯ_1року народження,який народився:  м. Мандибавалдин , штат Панджаб, Пакистан з забороною в'їзду на територію України.

        Постанову допустити до негайного виконання.

                  Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.                                                                                          

                Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

           

 

Головуючий суддя:                                     В.С.Шембелян

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація