Справа №2-1163/07 РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 січня 2007 року Октябрський районний суд м.Полтави у складі:
головуючого судді - Блажко І.О.
при секретарі - Матяш М.В.
з участю позивача - ОСОБА_1.
відповідача - ОСОБА_2.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Полтаві цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на повнолітню доньку, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач та третя особа з самостійними вимогами звернулись до суду з позовом до відповідача про стягнення аліментів на утримання повнолітньої доньки, яка продовжує навчання у розмірі 1/4 частини заробітку (доходу) до закінчення навчання.
В судовому засіданні позивач позов підтримала, просила його задовольнити. Пояснила суду, що в період шлюбу з відповідачем ІНФОРМАЦІЯ_1 у них народилася донька - ОСОБА_3. Після досягнення донькою повноліття відповідач коштів на її утримання не надає. Донька проживає з нею та перебуває на її утриманні. На даний час донька навчається на денному відділенні медичного факультету Української медичної стоматологічної академії, через що потребує матеріальної допомоги, яку вона в достатньому розмірі надати не може.
Третя особа з самостійними вимогами - ОСОБА_3. до суду не з'явилася, надавши заяву в якій прохала справу слухати без її участі, зазначивши, що позов підтримує.
Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги визнав повністю, пояснив суду, що згоден та має можливість надавати матеріальну допомогу в розмірі 1/4 частини заробітку.
Суд, заслухавши позивача, відповідача, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що сторони перебували в зареєстрованому шлюбі. Від шлюбу мають доньку - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження (а.с.4, 5).
ОСОБА_3 навчається в Українській медичній стоматологічній академії на другому курсі'денної форми навчання. Термін навчання по 01.07.2011 року (а.с.6).
Відповідно до ст. 199 СК України якщо повнолітня дочка продовжує навчання і у зв*язку з цим потребує матеріальної допомоги, батьки зобов*язані утримувати її до досягнення 23 років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.
При винесенні рішення та визначенні розміру аліментів судом враховано обставини, передбачені ст. 182 СК України, а саме : матеріальний стан сторін по справі, задовільний стан зоров*я дитини та платника аліментів, у зв*язку з чим сторони додаткових витрат на лікування не несуть, відсутність на утриманні у відповідача інших осіб.
ОСОБА_3. навчається на денному відділенні, у зв*язку з цим не працює, ОСОБА_2. має можливість надавати матеріальну допомогу доньці, тому суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь третьої особи з самостійними вимогами аліменти у розмірі 1/4 частини заробітку (доходу), але не менше 30% прожиткового мінімуму для особи відповідного віку на час її навчання до досягнення 23 років. Крім того, з відповідача необхідно стягнути судові витрати по справі.
Керуючись ст.ст.182, 199 СК України, ст.ст. 10, 60, 88, 212, 213, 215, 367 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1, ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на повнолітню доньку задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження, уродженця м.Суми, проживаючого - м.Полтава, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, на користь ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, аліменти на її утримання, у розмірі 1/4 частини заробітку (доходу), але не менше 30% прожиткового мінімуму для особи відповідного віку на час навчання до досягнення 23 років, починаючи з 19 жовтня 2006 року.
Стягнути з ОСОБА_2. на користь держави державне мито у розмірі 51 грн. та на користь ТУ ДСА в Полтавській області витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 7 грн. 50 коп.
В частині стягнення аліментів рішення підлягає негайному виконанню у межах суми платежу за один місяць.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Полтавської області через Октябрський районний суд шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.