Судове рішення #58873965

Справа № 8-а-572/12

Провадження № 8-а/1015/138/2012


У Х В А Л А

іменем України

13 квітня 2012 року м. Київ

Києво-Святошинський районний суд Київської області в складі головуючої судді Нікушина В.В., при секретарі Василенко Н.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві заяву Управління Пенсійного фонду України у Києво-Святошинському районі Київської області про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Києво-Святошинського районного суду Київської області від 04 квітня 2011 року по справі № 2-а-1672/2010 позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Києво-Святошинському районі Київської області про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «дітям війни» задоволено частково. Визнано відмову Управління ПФУ в Києво-Святошинському районі Київської області щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 щомісячного підвищення до пенсії в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, починаючи з 14 вересня 2010 року, неправомірною. Зобов'язано Управління Пенсійного фонду України у Києво-Святошинському районі Київської області здійснити нарахування і виплату ОСОБА_1 щомісячного підвищення до пенсії в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, починаючи з 14 вересня 2010 року з урахуванням раніше здійснених виплат. В решті позову відмовлено.

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 28 лютого 2012 року постанову Києво-Святошинського районного суду Київської області від 04 квітня 2011 року залишено без змін.

У лютому 2012 року Управління Пенсійного фонду України у Києво-Святошинському районі Київської області звернулося до суду із заявою про перегляд постанови Києво-Святошинського районного суду Київської області від 04 квітня 2011 року по справі № 2-а-1672/2011, посилаючись на те, що постановою Києво-Святошинського районного суду Київської області від 04 квітня 2011 року зобов'язано Управління ПФУ в Києво-Святошинському районі Київської області здійснити перерахунок та виплату пенсії. Рішення суду набрало законної сили.

Відповідно до п. З резолютивної частини рішення Конституційного Суду України від 25.01.2012 № 3-рп, суди під час вирішення справ про соціальний захист громадян керуються, зокрема, принципом законності. Цей принцип передбачає застосування судами законів України, а також нормативно-правових актів відповідних органів державної влади, виданих на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, в тому числі нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України, виданих у межах його компетенції, на основі і на виконання Бюджетного кодексу України, Закону України «Про Державний бюджет України на відповідний рік» та інших законів України.

Відповідно до п. 1, 2 резолютивної частини рішення Конституційного Суду України підтверджено повноваження КМУ щодо реалізації політики у сфері соціального захисту, а також щодо регулювання порядку та розмірів соціальних виплат та допомоги.

Вказана обставина не була та не могла бути відома заявнику на час розгляду справи.

Заявник вважає, що за таких обставин при вирішенні справи по суті наявні всі підстави для застосування положень постанови Кабінету Міністрів України під час даної справи.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що заява Управління Пенсійного фонду України в Києво-Святошинському районі Київської області не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 245 КАС України постанова або ухвала суду, що набрала законної сили, може бути переглянута у зв'язку з нововиявленими обставинами; підставами для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами є: 1) істотні для справи обставини, що не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи; 2) встановлення вироком суду, що набрав законної сили, завідомо неправдивих показань свідка, завідомо неправильного висновку експерта, завідомо неправильного перекладу, фальшивості документів або речових доказів, що потягли за собою ухвалення незаконного або необгрунтованого рішення; 3) встановлення вироком суду, що набрав законної сили, вини судді у вчиненні злочину, внаслідок якого було ухвалено незаконне або необгрунтоване рішення; 4) скасування судового рішення, яке стало підставою для прийняття постанови чи постановления ухвали, що належить переглянути; 5) встановлення Конституційним Судом України неконституційності закону, іншого правового акта чи їх окремого положення, застосованого судом при вирішенні справи, якщо рішення суду ще не виконано; перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами в разі прийняття нових законів, інших нормативно-правових актів, якими скасовані закони та інші нормативно-правові акти, що діяли на час розгляду справи, не допускається, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність фізичної особи.

Судом встановлено, що згідно п.7 ч.І Закону України від 14 червня 2011 року «Про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2011 рік Прикінцеві положення Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік доповнено п. 4, яким встановлено, що у 2011 році норми і положення ст. ст. 50, 51, 52, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік».

Відповідно до п. 2.2. Рішення Конституційного Суду України № 20 - РП/201 від 26 грудня 2011 року, доповнено п. 4 розділ 7 «Прикінцеві положення» Закону України «Про державний бюджет на 2011 рік», та визначено Кабінет Міністрів України державним органом, який має забезпечувати реалізацію встановлених законами України соціальних прав громадян, тобто надано право Кабінету Міністрів України визначати порядок та розміри соціальних виплат виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного Фонду України, що узгоджується з функціями Уряду України, визначеними в п.2,3 ст.116 Конституції України.

Тобто, визначення порядку та розмірів виплат указаним категоріям громадян делеговано Кабінету Міністрів України. При цьому, відповідно до вищевказаного рішення Конституційного Суду України, визнані такими, що відповідають Конституції України (є конституційними) п. 4 розділу 7 «Прикінцевих положень» Закону України «Про державний бюджет на 2011 рік» від 23 грудня 2010 року № 2857-УІ з наступними змінами.

На виконання вимог вищевказаного закону Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 6 липня 2011 року № 745 «Про встановлення деяких виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету», яка набрала чинності 23.06.2011 року.

04 квітня 2011 року Києво-Святошинським районним судом Київської області було прийнято рішення, яким зобов'язано Управління ПФУ у Києво-Святошинському районі Київської області здійснити нарахування і виплату ОСОБА_1 щомісячного підвищення до пенсії в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, починаючи з 14 вересня 2010 року з урахуванням раніше здійснених виплат. Відповідно до п. 10 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України № 8 від 19 грудня 2011 року нарахування та виплата «дітям війни» підвищення до пенсії повинні здійснюватись в розмірі, встановленому відповідно до вимог ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни». Тобто, суд правомірно застосував положення ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».

Крім того, у відповідності до вимог ч. З ст. 245 КАС України, перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами в разі прийняття нових законів, інших нормативно-правових актів, якими скасовані закони та інші нормативно-правові акти, що діяли на час розгляду справи, не допускається, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність фізичної особи.

Враховуючи вищевикладене, суд не вбачає підстав для перегляду постанови Києво-Святошинського суду від 04 квітня 2011 року по справі № 2-а-1672/2011 за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Києво-Святошинському районі Київської області про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «дітям війни» за нововиявленими обставинами. Керуючись ст. ст. 160, 245-250 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви Управління Пенсійного фонду України у Києво-Святошинському районі Київської області про перегляд постанови суду за нововиявленими обставинами відмовити.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в п'ятиденний строк з дня винесення ухвали апеляційної скарги.


Суддя Нікушин В.В.



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація