Судове рішення #58871414

Справа № 2-а-3576/11

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28.11.2011 м.Енергодар

Енергодарський міський суд Запорізької області у складі

Судді Федоренко О.І.,

при секретарі Черкашиній О.О.,

розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Енергодар справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Енергодар про зобов’язання перерахунку державної пенсії,-

В С Т А Н О В И В:

У жовтні 2011р. позивач звернувся до суду з зазначеним позовом в якому вказує, що згідно Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» йому була призначена державна пенсія, але він продовжує працювати.

Маючи 24 місяці страхового стажу, у серпні 2011 року звернувся до відповідача з заявою про черговий перерахунок пенсії по стажу та заробітку і надав всі необхідні документи. Йому був здійснений перерахунок пенсії з використанням показника середньої заробітної плати за 2007 рік, що становить 1197,91грн.

Вважає такий перерахунок пенсії незаконним так як відповідач, обмежуючи показник середньої заробітної плати працівників в галузях національної економіки, з якого проводиться перерахунок пенсії, порушує його право і не відповідає вимогам закону.

Просить суд зобов’язати УПФ України в м. Енергодар провести перерахунок пенсії як працюючому пенсіонеру з 01.08.2011 року із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні з якої сплачено страхові внески, що передує року перерахунку пенсії - за 2010 рік і що становить 1982,63 грн.

У судове засідання позивач не з’явився, просить справу розглянути без його участі, про що зазначив у позові.

Представник відповідача в судове засідання також не з’явився, просять справу розглянути без їх участі, позов не визнають, надавши письмові заперечення, де зазначено, що рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року зміни що були внесені до ст. 40, 42 Закону № 1058 від 09.07.2003р «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» в частині визначення показника середньої заробітної плати та порядку проведення перерахунку пенсій, були визнані неконституційними., тобто була відновлена дія абзацу 3 ч.4 ст.42 Закону №1058, де зазначено, що

перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу) з якої була обчислена пенсія або за періоди страхового стажу зазначені в ч.1 ст. 40 Закону №1058. 4.1. ст. 40 Закону № 1058 передбачає , що для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за будь - які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 01.07.2000 р., незалежно від перерв та за весь період страхового стажу, починаючи з 01.07.2000р. Щодо середньої заробітної плати працівників, зайнятих в галузях національної економіки України, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії зазначають , що даний показник використовується як складова для призначення пенсії відповідно до ч.2 ст. 40 Закону №1058 і є величиною постійною і незмінною при перерахунку пенсії, на відміну від інших показників, які використовуються при визначенні заробітної плати застрахованої особи для обчислення, тобто при перерахунку пенсії не застосовується. Вважають свої дії правомірними, просять у задоволенні позову відмовити.

Дослідував матеріали справи - суд приходить до наступного.

Як вбачається із матеріалів справи позивачу в 2007р. призначена державна пенсія, але він продовжує працювати (а/с 7) . У серпні 2011 року йому був зроблений перерахунок пенсії по стажу та заробітку, але при цьому відповідач примінив показник середньої заробітної плати за 2007р , що становить 1197,91 грн. Не погоджуючись з таким перерахунком, позивач звернувся до суду, вважаючи дії відповідача неправомірними, так як не відповідають вимогам Закону.

Згідно п.4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року, № 1058-ІV, у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала

працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Кожний наступний перерахунок пенсії провадиться не раніш як через два роки після попереднього перерахунку з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Тобто вказаним Законом передбачено, що право на перерахунок виникає за умови, якщо після призначення пенсії особа відпрацювала не менше двох років.

Відповідно п.1 ст.41 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом , з яких згідно з цим Законом були обчислені та сплачені страхові внески до ПФ в межах встановленої законодавством максимальної величини заробітної плати (доходу) з якої сплачуються страхові внески.

Виходячи із вищезазначеного, відповідач повинен був провести перерахунок пенсії позивачеві у відповідності до положень ч.4 ст.42 та ч.1 ст. 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», яке є чинним з урахуванням рішення Конституційного суду України від 22.05.2008р.

Але вказані статті Закону №1058 у чинній редакції не в повній мірі передбачають порядок проведення перерахунок пенсії із зазначених підстав, тому Постановою КМУ від 28.05.2008 року №530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян» визначено порядок такого перерахунку: у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням не менше ніж 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії провадиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 Закону №1058 , із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, (підпункт 3 пункт 11 Постанови №530).

Всупереч зазначеній Постанові , відповідач , здійснюючи перерахунок пенсії в 2011 році, застосовує показник середньої заробітної плати за 2007р - 1197,91 грн .

Приймаючи до уваги вищенаведене, суд вважає дії Управління Пенсійного фонду України в м. Енергодар Запорізької області щодо не застосування при перерахунку державної пенсії показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” враховується для обчислення пенсії за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії - неправомірними

За таких обставин суд вважає позов підлягає задоволенню, оскільки пенсія позивачу перерахована з 01.08.2011 р., то повинен застосовуватись показник середньої заробітної плати за 2010 рік - 1982,63 грн..

Керуючись ст.ст. 3,22,46,48 Конституції України та ст. 40, 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», Постановою КМУ від 28.05.2008 року №530 ст.ст.2,8,11,69-71,94, ,128,158-164,186 КАС України, суд-

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити.

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в м. Енергодар Запорізької області здійснити перерахунок по стажу і заробітній платі та виплатити ОСОБА_1, 1951 р. н. державну пенсію із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” враховується для обчислення пенсії за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії - 2010 рік, що становить 1982,63грн. з 01 серпня 2011 року.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.


Суддя О. І. Федоренко



  • Номер: 2-а-3589/11
  • Опис: Про визнання дій неправомірними та стягнення щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-3576/11
  • Суд: Драбівський районний суд Черкаської області
  • Суддя: Федоренко О. І.
  • Результати справи: залишено без змін
  • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 02.06.2011
  • Дата етапу: 27.02.2013
  • Номер:
  • Опис: про визнання відмови відповідача нарахувати та виплатити щомісячну державну соціальну допомогу « Дітям війни» безпідставною та зобов’язання вчинити певні дії
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-3576/11
  • Суд: Суворовський районний суд м. Одеси
  • Суддя: Федоренко О. І.
  • Результати справи: заяву задоволено повністю
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 22.03.2011
  • Дата етапу: 15.04.2011
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація